6 AMSTEL-ECHO Op de eerste werkdag van het nieuwe jaar woei trots het rood-wit-en-blauw van ons hoofdkantoor en fabrieksgebouw. Bij de ingang van het kantoor gebouw en in de hal stonden palmen en reeds vroeg verzorgde bloemstukken. De normale, doch gedistingeerde zakelijkheid die iedere betreder van ons kantoorgebouw tegemoet komt, was veranderd en herscha pen in een feestelijke sfeer. De drukte die er al direct heerste, deed bij de oningewijde het ver moeden postvatten, dat er iets bijzonders aan de hand was. Omwonenden, die de vlag hadden zien wapperen, belden ons op, om te vragen of er misschien iemand van het Koninklijk Huis jarig was op die dag! Nee, dat was niet het geval, maar wel had er een verjaring plaats. Op 2 Januari 1952 was het juist vijf en twintig jaar geleden, dat een van onze drie directeuren. Jhr Six van Hillegom. aan ons bedrijf werd ver bonden. Uit het speciaal uitgegeven „Jubileums nummer" hebt U reeds de vele goede hoedanig heden van de heer Six kunnen vernemen en dat dit geen holle frazes waren bemerkten we al di rect. toen we voor de aanvang van de huldiging, die plaats zou hebben in de Ontvangstkelder, eens om ons heen keken. Ieder, die maar even zijn werk in de steek kon laten, was aanwezig om getuige te zijn. Wij zagen een deputatie van de zo nauw met de brouwerij verbonden agenten uit heel het land; we zagen bijna geheel het administratief- en tech nisch personeel, een grote deputatie van de fa brieksarbeiders en tientallen gepensionneerden. zowel van de kantoren als uit de fabriek, toen op het aangekondigde tijdstip, ongeveer half elf, de jubilaris, vergezeld van mevrouw Six en naaste verwanten, gevolgd door de heren commissarissen met hun echtgenoten, onder luid applaus de plaats van huldiging betrad. Zeven sprekers namen achtereenvolgens 't woord, die allen de jubilaris in het zonnetje zetten. Het waren de heren prof. mr. dr. G. M. Verrijn Stuart, onze president-commissaris, M. v. Marwijk Kooij, onze oudste directeur, mr. A. Benders, adjunct-di recteur, A. Tasma en C. Verhaar, die namens het personeel spraken, A. de Vries uit Apeldoorn, die dit zelfde deed namens het agentencorps en W. Kuijvenhoven, namens de bazen. Alle sprekers deden hun woorden vergezeld gaan van zeer fraaie geschenken, die grotendeels be trekking hadden op Jhr Six' voorkeur voor rook genot. Een mooie gouden horlogeketting, waaraan een gouden sigarenknipper en een prachtig meerschui men pijp met barnsteen mondstuk mocht de jubi laris in ontvangst nemen van het gezamenlijke per soneel. Nadat hij deze voorwerpen uit handen van de heer Tasma had ontvangen, barstten de aan wezigen in een spontaan „Lang zal hij leven" uit, een bewijs te meer, hoe Jhr Six bij allen gezien is. Ook mevrouw Six werd in de hulde van haar man betrokken en moest namens de agenten uit han den van de heer A. de Vries een prachtige schaal orchideeën in ontvangst nemen. Zoals we dat van de heer Six gewend zijn, beant woordde hij op een wijze die steeds weer bewon dering afdwingt, in volgorde de verschillende spre kers voor hun woorden en geschenken, dankte in een afzonderlijk speechje de heer Beekman voor zijn goed geslaagde caricatuur in het jubileums nummer en eindigde met de zegewens, dat God de Amstel Brouwerij en allen die daaraan op enigerlei wijze verbonden zijn, tot in lengte van dagen zou beschermen. Daarna vormde zich een lange file om de jubilaris persoonlijk de hand te drukken. Terwijl de aanwezigen daarmee bezig waren vroeg de heer Benders even aandacht voor de heer Alex Wunnink, die zijn drukke bezigheden in thea ter Carré had onderbroken om de heer Six te fe liciteren. De jubilaris en zijn echtgenote gkr. S ix van

Amstel - Echo | 1952 | | pagina 6