12 AMSTEL-ECHO ONZE VACANTIE-OPSTELWEDSTRIJD VACANTIE ECHO'S. Ja. we hadden toch nog een fijne vacantie. Het zit er weer op, en de eerste dag dienst is een lange in de portiersloge. Zondagsdienst en twaalf uur. Dat valt niet mee. Als het een gewone werk dag is en het bedrijf werkt op volle toeren, heb je daar geen erg in maar nuWeet je wat, ik vertel U eens hoe wij onze vacantie doorbrachten. In Februari waren wij er al over bezig. De fietsen werden belangrijk veel duurder. Maar als je twee fietsen koopt, kunnen we niet met vacantie gaan, sprak Moe. Niet met vacantie gaan. 't Ja, waar het een zit, kan het ander niet zijn. maar twee fietsen kochten we! En vlak voor de vacantie kregen we de gratificatie en dus besloten we naar Schevenin- gen te gaan. Waar kan je beter heengaan, met twee kleine bengels, als naar de zee? De kinderen zouden dan met hun tante op de trein gaan en wij op de nieuwe fiets. Op de dag van vertrek scheen waarachtig de zon en de wind was schuin achter. Het was een heerlijke tocht en toen we de stad ach ter ons hadden gelaten, leek het of we de vrijheid tegemoet gingen. Ja, zo n vacantie al is ze nog zo eenvoudig heeft voor elk mens zijn eigen bekoring. Onder weg passeerden we veel reclame en haast overal las ik ,,Het bier is weer best". Nou. en wij gingen weer best. Elke dag trokken we naar het strand en de kinderen genoten naar hartelust. Eén dag was het te koud voor de zee en maakten we een fietstocht door de duinen naar de Wassenaarse slag. Hoe mooi is toch ons landje, en hoeveel mooie plekjes kom je tegen, als je met de fiets bent. Ja, ja, en dan moeten we weer naar huis. Zater dagmorgen om half elf uit Scheveningen met het windje in de rug en om twee uur in Amsterdam. En nu Zondag, twaalfuurs-dienst, dat is wel een hele overgang. Maar daar zie ik ze. De kinderen komen me altijd even groeten, als ze wandelen met hun moeder. En ik kijk in twee paar stralende en zorgeloze ogen. De bruingebrande, gezonde snoe ten zijn naar me opgeheven. Hoe dankbaar voel ik me op dat moment, dat ik door mijn arbeid in staat ben, één keer per jaar met mijn gezin te genieten van een welverdiende vacantie. Ja, we hadden toch nog een fijne vacantie. (Bekroonde inzending) Een Fabrieksportier. <s> WIST U DAT? Tijdens de Carnaval wordt in het zuiden van ons land niet minder dan 370.000 liter bier gedronken! In de U.S.A. neemt bier nog altijd de eerste plaats in onder de alcoholhoudende dranken. Ook in het wijnland Californië wordt rijkelijk bier gedronken. Het meeste bier wordt in New York en de staat New Yersey gebrouwen. Op de tweede plaats volgt de staat Winconsin. Milwaukee in Wiscon sin geniet op het gebied van bierbrouwen in de Verenigde Staten een gelijke reputatie als Mün- ehen in Europa. De tendens om meer bier te drin ken is in Noord-Amerika onmiskenbaar. cJ-uni a.ó.: belangrijke dag! Copie voor dit blad moet uiterlijk op de le van iedere maand in ons bezit zijn Red. veteranen, was echt in zijn nopjes. Voetballer in hart en nieren met een niet te blussen energie. Draafde genoegelijk en tactisch over het terrein en mocht U zich over dit laatste soms verbazen, dan wil ik U gauw verklappen, dat hij de maker van de eerste 2 doelpunten was. Is dat tactisch of niet? Middenvoor Grande scharrelde heel gezellig over het veld en door de modder. Werd het hem op het middenveld wat al te kleverig, dan stond hij zo ongeveer bij de zijlijn de bal af te wachten. Had hij weer eens de bal, dan werden de andere dravers (vriend of vijand) met „fijne puntertjes" aan het werk gezet. Zijn hoogtepunt op die middag was zijn' ..Lenstra-pass" naar Meyer, waaruit ons eerste doelpunt ont stond. Na afloop hoorde ik in de kleedkamer nog over hem zeggen, dat hij nog niets aan snelheid had ingeboet en dat was een waar woord. Links-binnen H. Snel legde zijn gehele robuuste figuur (of kwam dat door die dikke trui) in de strijd en baande zich heel nuttig (en ook heel rustig) een weg over het veld mèt en op weg naar de bal. Resteert dan linksbuiten Kooyman, die daar aan de buitenkant een best spelletje speelde, waarbij de aanwezigen zich wel eens afvroegen of daar wel een veteraan bezig was, gezien zijn snelle en handige wijze van spelen. De Livro-veteranen, onder aanvoering van Timmermans, hadden ook hun „sterrenen hun „middelmatigen" en zo doende ging de prettige en gezellige strijd gelijk op. De uit slag weet U, 33 en verder een verslag te geven van het verloop van de wedstrijd is beslist niet noodzakelijk. De gezellige sfeer, die op en rond het veld heerste, werd nog verhoogd door de oliebollen in de rust en na afloop, waar voor een welgemeend woord van dank aan de Fam. E. Meyer wel op zijn plaats is. Niettegenstaande de pijnlijke spieren en de bezadigde loop van de volgende dagen wordt met veel belangstelling naar de volgende veteranen-wedstrijd uitgezien door EEN VETERAAN. <S> ENGELAND BIERPROEVERS Enige tijd geleden heeft de jaarlijkse verkiezing van de vier ,,ale Connors van Londen in het Guildhalltheatre in deze stad plaatsgevonden. De „ale connor was in de 14e eeuw een functionaris, die als opdracht had de kwaliteit van het voor consumptie be stemde bier te onderzoeken. Hij kweet zich op zeer originele wijze van deze taak. Hij ging nl. in een plas bier op een bank zitten en als hij na een half uur met zijn broek aan deze bank bleef plakken, betekende dit, dat het brouwsel niet goed was, d.w.?. dat men er suiker aan had toegevoegd. In het tegenovergestelde geval werd de kwaliteit van het bier goed bevonden. Hoewel men reeds sedert bijna 200 jaar van deze eigen aardige methode om de waarde van een brouwsel te keuren heeft afgezien, heeft men de aanstelling van de „ale connor" nog steeds gehandhaafd en zijn benoeming levert net als vroeger 10,per jaar op. Zijn taak is echter overgenomen door staatsambtenaren, die hun toevlucht nemen tot meer wetenschapelijke onderzoe kingsmethoden. (Petit Journal du Brasseur, 28 Juli 1950).

Amstel - Echo | 1952 | | pagina 12