AMSTEL-ECHO 11 EXREB. 31 DECEMBER 1951: VETERANEN-VOETBAL kon laven en die voorts weder werd gevuld met muziek en zang door band en sisters. Vervolgens volgde voor het kampioens-team wellicht het hoogtepunt van de avond, nl. de huldiging. Nadat de voor zitter 14 leden van het team (2 waren er afwezig) in alpha- betische volgorde op het toneel had geroepen, waarbij bij elke naam een luid applaus uit de zaal opklonk, werd de 'Heer Mr. Bossard uitgenodigd het toneel te beklimmen om de huldiging te verrichten, waaraan deze spontaan gevolg gaf. In zijn toespraak zette de Heer Bossard in de hem eigen humoristische bewoordingen uiteen, dat een vereniging niets kan doen, zelfs geen kampioenschap kan behalen, zonder de aanwezigheid van bestuurders, waarbij enkele bestuursleden en ex-bestuursleden in het zonnetje werden gezet. Hierna kregen de kampioenen de waarderende woorden, die hun toekwamen en vergezeld van deze woorden ging voor elke „kampioen" een dassenclips in clubkleuren en de initialen B.B.d.A.-1951 ter herinnering aan het in dat jaar behaalde kampioenschap. Hiermede was deze huldiging afgelopen, doch er zou nog een „huldiging" volgen en wel, zoals werd aan gekondigd, van een persoon, die niet tot het kampioens-team behoorde en misschien zelfs nog nimmer tegen een bal heeft getrapt, nl. van Mej. Willy Wouters. Geheel onvoorbereid werd zij op het toneel ontboden en nadat zij, voorzien van een bouquet met linten in de B.B.d.A.-kleuren, een daverend applaus over haar heen had laten gaan, sprak de voorzitter hartelijke woorden van dank voor de vele uren en vrije uren, die zij aan het B.B.d.A.-werk heeft besteed. Als houdbaar bewijs van dank werd haar een lepeltje met B.B.d.A.-motief en inscriptie „B.B.d.A.-1951" overhandigd. En wederom volgde een enthousiast applaus. Na deze huldiging beklom de Heer E. v. d. Horst, voorzitter van de billardvereniging „Amstel Brouwerij", het toneel. Hij wenste B.B.d.A. geluk met het behaalde kampioenschap en haar 10-jarig bestaan en deelde mede tot de ontdekking ge komen te zijn dat, niettegenstaande het 10-jarig bestaan, er toch bij het bestuur nog wel iets ontbrak bij het geven van leiding. En hij bewees dit door een fraaie coromandel houten voorzittershamer met bijpassend houten kistje aan de voor zitter van B.B.d.A. te overhandigen, welke kamer de inscriptie draagt „Vv. B.B.d.A. 19411951, aangeboden door de bil- lardver. Amstelbrouwerij". De Heer v. d. Horst werd met enige toepasselijke woorden hartelijk dank gebracht voor dit inderdaad fraaie geschenk! Nog was niet de beurt aan het cabaretgezelschap, want ook in de B.B.d.A.-gelederen schuilde een „artist", nl. de aan voerder van B.B.d.A. I, de Heer J. L. van Leeuwen. Deze had het gehele competitie-verloop van 19501951 op rijm gezet op de melodie, waarvan het refrein luidt: „Hup, Hol land, hup". Het dient gezegd, dat geen van de aanwezigen zich bij het zingen van dat bekende refrein onbetuigd liet, doch een enkele keer zagen we onze aanvoerder zijn hoofd schudden, en wel wanneer bij het refrein niet zijn woorden doch de oorspronkelijke woorden werd gezongen. Doch dat mocht het aantal decibels niet verminderen en een ieder was kennelijk aangenaam verrast die bekende melodie in (ge broken) B.B.d.A.-verband te kunnen meegalmen. Nu kon dan het cabaretprogramma weder vervolgd worden, bij welk derde optreden de Napolitaanse zanger, onze „Olga Lowina", alsmede de schetsen „Moderne vrouwen" en „De rechtspraak' het meeste succes oogstten. Tussen twee van deze scènes moest afscheid worden genomen van de vier Meteor-Sisters" wegens het woonachtig zijn buiten Amster dam en hun werd hartelijk dank gebracht voor hun wel luidende zang en elk van hen werd in de bloemetjes gezet. Om 23.45 uur kwam het eind van het cabaretprogramma, Alle artisten werden door de voorzitter van B.B.d.A. op het toneel ontboden en de Heer van Doornik en de zijnen werden in sympathieke bewoordingen bedankt voor hun aandeel in het welslagen van de avond, waarna aan de 3 dames van het gezelschap ieder een bouquet herfstasters werd over handigd. Om omstreeks het middernachtelijk uur werd dan wederom „het woord" gegeven aan de band, die alle aanwezigen op prima dansmuziek vergastte en vele paren er toe bracht de tegelvloer vóór de ingang van de Ontvangkelder voor een wijle te gaan bevolken, terwijl het buffet op volle toeren werkte. Het was 2 uur Zondagmorgen toen de voorzitter van B.B.d.A. het podium beklom om het eind van het feest aan te kondigen. Uit het geroep van „3 uur" en „4 uur" kon worden opge maakt, dat velen een verlenging op prijs zouden stellen, doch hierop kon niet worden ingegaan. Hartelijke woorden van appreciatie en dank werden geuit tegenover de bandleider, de Heer Marchel en zijn mensen en na overhandiging aan ieder van hen van een doosje cigaretten, werd door de voor zitter besloten met de wens van een voorspoedig en gelukkig Nieuwjaar voor alle aanwezigen en hun gezinsleden en een succesvol Nieuwjaar voor B.B.d.A. Kennelijk in de beste stemming verdwenen vervolgens alle B.B.d.A.-ers in het nachtelijk duister! Nu, daar kwamen ze dan op Oudejaarsdag het veld opstrom- pelen, de Amstel-oudjes, om de sportieve strijd aan te binden tegen de Livro-veteranen. De scheidsrechter was- ook al een veteraan en een „oude rot" in het vak, nl. onze Arie Post. die de fluit met soepelheid en ook met overleg heeft ge hanteerd. Vandaar dat de wedstrijd in een gelijk spel ein digde (33); voelt U 'm Wij zouden hen en ook U te kort doen, indien wij de namen van de stoutmoedigen niet even op U loslieten en hier zijn dan degenen, die op die Maandagmiddag willens en wetens hun benen (zij het met enige moeite) in een voor hen abnor maal hoog tempo hebben la-ten „scharnieren". De achter hoede werd gevormd door keeper Aartse Tuyn en de beide backs Beekman en J. H. van Leeuwen. Speciaal onze keeper heeft wonderen verricht in zijn doel, maar als het zo te pas kwam, stormde hij ook uit zijn doel en als hij dan bij zijn pogingen de bal te bemachtigen één van zijn stevige lede maten in des tegenstanders ingewanden plantte, moest onze tegenpartij dat maar voor lief nemen. Dat onze geachte tegen standers overigens een doelpunt maakten door een boogbal vlak onder de lat op hem af te vuren, mag op zijn zachtst uitgedrukt „flauw" genoemd worden! Beekman was een waardig aanvoerder, enthousiast en trapvast. Als hij met een machtige zwaai van één van zijn forse onderdanen het terrein zuiverde, dan ging er telkenmale een zucht van ver lichting door de gehele achterhoede. De andere back H. van Leeuwen was nog steeds de technicus, de goochelaar op de vierkante meter, waaruit hij, het moet gezegd, meestal niet vandaan kwam. Beschouwen we voorts even de midden linie met Nieuwendijk, v. d. Berg en Spel. Nieuwendijk, niet gehinderd door „scheuten", speelde frarfk en vrij en lepelde met zijn „maat 48" de bal uit alle mogelijke standen naar voren en smaakte het genoegen, na tegen het einde in dc voorhoede te zijn terecht gekomen, de gelijkmaker te scoren. Hierbij kwam de bal na het passeren van de doellijn tegen het net (dat was gewoon) en hing van Leeuwen (tegen het eind ook al in de voorhoede) na het passeren van de doellijn ook in het net (dat was ongewoon)! Spil v. d. Berg had kennelijk plezier. Deels kwam dit door het partijtje voetbal, maar deels zeker ook door het feit, dat hij, in khaki-sportbroekje spelend, op non-actieve momenten Zijn handen diep in zijn zakken kon steken. Dat hij die handen er uit kon krijgen, als hij in actie moest komen, heeft spelers en toeschouwers wel eens verbaasd! Overigens kon onze spil het nog wel! De derde man in de middenlinie Spel was één en al bedrijvigheid, rende van achteren naar voren, moest bij een afgeslagen aanval dan weer op tijd terug, had dan te veel „lucht" in de aanval gelegd en moest dan wel eens verstek laten gaan. Hetgeen begrijpelijk was; hij is per saldo ook geen 18 meer! De voorhoede bestond uit de volgende sportievelingen, nl. Schermelé, E. Meyer. Grande, H. Snel en Kooyman. Scher- melé, de enige nog actieve speler, kennen wij wel; enthousiast, volhouden tot het uiterste en een heel enkele keer nog snel ook (maar niet te lang). E. Meyer, de senior onder de

Amstel - Echo | 1952 | | pagina 11