On^e, £px>\tho~ek B.B.d.A. NIEUWS 10 AMSTEL-ECHO het Amstel Hotel te Hengelo bedacht onze jubi laris zich niet lang, stapte niettegenstaande veel sneeuw en gladde wegen, weer in z'n auto om zijn verdwaalde collega te zoeken, wat hem dan ook spoedig gelukte. Nico, dat was een bewijs van collegialiteit en trouwe vriendschap. Nico Berkhout, wij wensen jou en je vrouw nog vele gezonde en gelukkige jaren en hopen dat je prettig karakter en opgeruimd humeur je nooit in de steek zullen laten. dH. Ziedaar, in een enkel klein voorval de figuur van de jubilaris ten voeten uit geschetst door zijn oudste collega. De band door hem gelegd tussen de brouwerij en een deel van haar uitgebreide klantenkring is een hechte, omdat de wijze, waarop de relatie tot stand kwam en behouden bleef, zo prettig was door de goedmoedige, rondborstige natuur van de heer Berkhout. Veertig jaar heeft hij zijn zwaar beroep met ere uitgeoefend, veertig jaar tussen de wielen, veertig jaar ook met steun van zijn goede vrouw, die juist in deze dagen herstellende is van een zware ziekte. Wat een tijd, Berkhout! ]e kinderen hebben je er groot in zien worden, en hoe! Een paar reuzen van zoons o.a., waardig nageslacht van een pa, die nu ook geen onderdeurtje is. Een welbesteed leven is het geweest, voor jezelf, voor je gezin, voor de brouwerij. En als straks de tijd van scheiden gekomen is, zoals die voor iedereen eens komt, hef dan het glas, jubilaris, en bespiegel met je eenvoudige filosophie dan nog eens je rijke verleden in de flonkering van het product, waarvoor ge zolang gewerkt, geploeterd en ge zwoegd hebt. B DE KAMPIOEN ST OCHT NAAR HILVERSUM Eindelijk is het er dan toch van gekomen! En zo ging dan de kampioensploeg en Bestuur met hun dames op 15 Decem ber j.l. 's middags om half twee na de koffie met koek per touringcar vanaf de Brouwerij naar Hilversum. In Hilversum stonden onze tegenstanders, het personeel van Beyersdorf (Nivea) ons al op te wachten. Om even half drie staan de beide elftallen aangetreden. De onzen in de navolgende opstelling: Achterhoede: J. Bom, J. L. van Leeuwen, J. P. Slot; Middenlinie: H. de Vries, A. J. Bernard en P. van Groen; Voorhoede: J. Schermerlé, A. Th. Bronkhorst, J. J. Fien, J. Ewoldt en C. C. Wolffgramm. Reserves: W. K. Albracht en B. H. Kooistra. Onze aanvoerder, van Leeuwen, overhandigt een fraai uit gevoerd herinneringsvaantje aan zijn collega-aanvoerder. Daarna verricht de bedrijfsleider van Beyersdorf, de Heer Heukelom, na enige woorden van welkom te hebben ge sproken, de aftrap. Aanvankelijk wegen beide elftallen tegen elkander op, doch van een mooie spannende wedstrijd is nog geen sprake. De oorzaak hiervan is wellicht het niet al te best terrein, de harde, koude wind, de gewijzigde opstellingen van de beide elftallen. Kortom, de stand bleef „dubbel blank" en daarmede ging de rust in. Onze ere-voorzitter, de Heer Mr. A. Benders, gaf blijk van zijn belangstelling door deze le speelhelft bij te wonen. De 2e helft van de wedstrijd brengt wat meer leven in de brouwerij. We zien de B.B.d.A.-ers sterker worden, doch het duurt bijna een half uur voordat er gedoelpunt wordt, doch terecht afgekeurd wegens buitenspel. Maar enkele minuten later is het Wolffgramm, die een kogel lost, welke doel treft. Onze backs staan vèr opgedrongen, doch de enkele uitvallen van Beyersdorf zijn niet gevaarlijk. Toch wordt een derge lijke uitval ons kort voor het einde noodlottig. Het doelpunt kwam van de voet van v. d. Brink. De eindstand is gelijk en zo komt het einde aan deze, in zeer sportieve geest gespeelde, wedstrijd. Deze sportieve geest kwam ook tot uiting in Hotel Santbergen. Aldaer ver zamelden zich de onzen met hun gastheren en dames. De Heer Schermelé bedankte de spelers en Bestuur van Beyersdorf onder aanbieding van enkele kleine reclame artikelen. Beyersdorf beantwoordde dit in gelijke geest door aanbieding van enige dozen Nivea-crême en pakjes pleister. Tot slot ontving onze aanvoerder een zeer aardig souvenir in de vorm van een maquette. Om zes uur verenigde B.B.d.A. zich met hun dames aan tafel voor het diner, waar de Heer Schermerlé nog enige woorden tot de aanwezigen richtte. Allen lieten zich de maaltijd, welke van uitstekende kwaliteit was, best smaken en onder genot van de geboden heerlijkheden en gezellige kout was om 8 uur het einde in Hilversum aangebroken en in de beste stemming ondanks de mist bereikten allen om circa 9 uur Amster dam. Men kan door dit uitstapje op een recht genoegelijke en geslaagde dag terugzien. v. d. V. B.B.d.A.-feestavond op 22 December 1951 Het stemmen-geroezemoes in de feestelijk gepavoiseerde Ont- vangkelder van onze Amstel Brouwerij stierf om 20.02 uur weg, toen de voorzitter van B.B.d.A., de Heer J. Schermerlé, het toneel beklom en geflankeerd door de regisseur van het amateur-cabaretgezelschap „The laughing foolish", de Heer Nol van Doornik en de leider van de amateurband „The Meteors", de Heer Kokky Marchel, het begin van de feest avond aankondigde. Na de openingsmelodie van de band en de pittige mars ..Anchors Away" nam de voorzitter wederom het woord. Met betrekking tot de feestavond herinnerde hij in de eerste plaats aan het bekende gezegde: „Lang gewacht en stil ge zwegen; nooit gedacht en toch verkregen", waarbij hij alleen het „stil gezwegen" niet geheel op zijn plaats vond, gezien de door hem in de loop van de afgelopen maanden opge vangen toepasselijke wenken. Hij heette een ieder hartelijk welkom, speciaal de Heer Mr. J. C. Bossard en echtgenote, de eerste min of meer als vertegenwoordiger van de beide ere-leden van B.B.d.A., die beiden verhinderd waren en had ook een apart welkomstwoord voor de Heren E. v. d. Horst en J. G. van Vrede als bestuurders van de Biljartvereniging „Amstel Brouwerijwelke beide Heren eveneens met hun echtgenote in de „feesthal" aanwezig waren. Na de Directie van de Amstel Brouwerij, zijn mede-bestuur ders en al diegenen, die hun kracht aan de vereniging had den gegeven, bedankt te hebben, maakte de voorzitter nog met een enkel woord gewag van de „ups en downs" in B.B.d.A. en het deed hem genoegen te constateren, dat dit 10-jarig bestaan werd gevierd in een periode van bloei, waar bij hij er op wees, dat B.B.d.A. verleden jaar ternauwernood één elftal had en nu bijna drie elftallen heeft! Deze van groei getuigende mededeling was tevens het sluitstuk van het openingswoord. Direct hierna begon de eerste schets „Verzeker Uw weduwe", waar bij „die kleine rooie" al spoedig de lachers op zijn hand kreeg. Na nog een enkele schets, een liedje en een tweetal accordeonsoli, brak de eerste pauze aan. Hierin werd een ieder naar wens van thee of bier voorzien, waarbij de band voor gezellige muziek zorgde en speciaal de zang van een viertal meisjes „The Meteor Sisters" tezamen met de bandleider veel bijval oogstte. Bij het tweede optreden van het cabaretgezelschap, war er de hoogtepunten de Napolitaanse zang van Jaap Vahrmeyer, de jodelzang van een guitige H-jarige „Olga Lowina" (die de gehele zaal meekreeg) en de schets „Bobbel en de was", waarna de tweede pauze intrad, waarin een ieder zich weder

Amstel - Echo | 1952 | | pagina 10