A" AMSTEL-ECHO 4 <e> met zijn dynamische geaardheid is het dubbel te waarderen, dat hij zich de tijd gunt tot rustig aanhoren van de vele wen sen van wisselend belang, die hem worden voorgelegd, te meer als hij daarbij een sfeer van wederzijds begrip en ver trouwen in het leven weet te roepen die voor een openhartige ongedwongen gedachtenwisseling zo gewenst is. Wij willen dan ook hier ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van onze heer Six zo mogen wij hem toch zeker noemen onze grote erkentelijkheid uitspreken voor de steeds ondervonden medewerking en daaraan de wens toe voegen. dat het onze jubilaris gegeven moge zijn nog vele jaren in goede gezondheid zijn veelomvattende arbeid te ver richten in het belang der vele instellingen, die zijn medewer king hebben ingeroepen, en in het bijzonder in dat van de Amstelbrouwerij, die ons zozeer ter harte gaat. Gaarne geven wij hem de verzekering, dat op onze toewijding en medewerking ten volle mag worden gerekend. Administratief- en Technisch personeel De Vertrouwens-Commissie A. Tasma. Ter gelegenheid van het feit, dat op 2 Januari a.s., de heer Jhr. Six de dag hoopt te herdenken, dat hij 25 jaar geleden bij de Amstelbrouwerij als adjunct-directeur in dienst trad. bieden wij hem onze oprechte gelukwensen aan. Gedurende en na de oorlogsjaren hebben wij als Fabrieks- commissie de heer Six van nabij leren kennen, door de veel vuldige besprekingen die hebben plaats gevonden. Steeds vonden wij bij hem voor de verschillende moeilijkhe den, die in het bedrijf voorkwamen, een gewillig oor en ook thans nog is hij, waar mogelijk, bereid om aan onze wensen tegemoet te komen. Wij hopen, dat Jhr Six zijn taak als Directeur der Amstel brouwerij nog vele jaren in goede gezondheid zal mog, n vervullen. Namens de Fabriekscommissie, C. Verhaar, Voorzitter. J. Broers, Secretaris. DE JUBILARIS EN DE SPORT. In deze speciale uitgave van de Amstel-Echo worden vele woorden gewijd aan het feit dat het op de datum van van daag 25 jaar geleden is dat onze directeur. Jonkheer Six van Hillegom zijn intrede deed bij de Amstel Brouwerij. En terecht. Er bestaat namelijk bij de Amstel Brouwerij een goede traditie, dat een ieder, die 25 jaar zijn krachten heeft gegeven aan deze brouwerij, een huldiging „ondergaat De grote activiteit die de jubilaris van heden dagelijks aan de dag heeft gelegd ten bate van de groei en bloei van onze brouwerij (welke activiteit hij op 2 Januari toch voor die dag zal moeten inperken), wordt hem uiteindelijk mede mogelijk gemaakt door de goede gezondheid waarin de jubilaris zich mag verheugen en welke goede gezondheid op haar beurt mogelijk mede voortspruit uit zijn daadwerkelijk beoefenen van de sport, waar dit mogelijk is. Het is daarom dat wij, sportmensen, zo gaarne bij dit jubi leum willen stilstaan en van de geboden gelegenheid gebruik maken om in dit speciale nummer van de Amstel Echo het sportieve element in onze jubilaris even nader te belichten. Wie van ons kent niet zijn aanwezigheid op onze jaarlijkse Sportdag, bij welke gelegenheid nimmer een vergeefs beroep op de jubilaris werd gedaan om de opening te verrichten en bij welk openingswoord zo dikwijls het nut van de sport door hem werd naar voren gebracht. Onvermeld willen wij ten behoeve van de outsiders zeker ook niet laten dat bij de oprichting van onze voetbalvereniging „B.B.d.A." door de jubilaris spontaan het Beschermheerschap werd aanvaard. Grijpen wij nog vele jaren verder terug, dan herinner ik mij nog heel goed zijn aanwezigheid in 1930 aan de Kruislaan bij de voetbalwedstrijd Kroonvalk-Amstelbrouwerij, alwaar door hem op zo'n prettig aandoende spontane wijze een dronk werd uitgebracht op het winnende team (en dat waren wij) uit de door ons zo juist gewonnen bokaal. Hebben bovenstaande regels betrekking op zijn belangstelling voor de atlethiek en de voetbalsport, van eenzijdige belang stelling kunnen we onze jubilaris zeker niet betichten. Was het in vroeger jaren ook de schermsport die zijn interesse had, op een veel later tijdstip was het weer de billiardsport die zijn belangstelling genoot en hem er toe bracht een gehele avond temidden van de biljarters door te brengen. Worden de bovenaangehaalde sporten niet of niet meer daadwerkelijk door de jubilaris beoefend, wij willen deze op somming eindigen met het noemen van de sport, de bij uitstek gezonde en Hollandse sport, die zeer zeker wel en terdege vakkundig door hem beoefend wordt, nl. de zeilsport! In zijn vrij tijd kunt ge hem dikwijls vinden aan boord van zijn schip, het water van Hollandse en Friese meren doorklievend en het is zeer wel mogelijk dat de beoefening van deze ontspan nende inspanning, dat deze beoefening van een heerlijke sport, één van de bronnen is van zijn schier onuitputtelijke energie en werklust. In welk bevestigend geval bij alle anti-sportmen sen een sterke pion van het bord is weggevaagd. Hooggeachte jubilaris, wij hebben in deze regelen Uw sporti viteit willen belichten. Een sportiviteit die wij, sportmensen, zo bijzonder waarderen. Moge U, mede door deze sportiviteit, Uw goede gezondheid nog tal van jaren behouden ten behoeve van U en Uw gezin en ten behoeve van de Amstel Brouwerij! Namens alle sportminnende employé s van de Amstel Brouwerij N.V. J. Schermelé Voorzitter „B.B.d.A. Sportdag-Commissie. De jubilaris na een sterk verhaal „Bar en Boos, wat 7"

Amstel - Echo | 1952 | | pagina 4