AMSTEL-ECHO 3 overname van de firma J. P. Moll, die ons een res pectabele omzet heeft verzekerd in Breda en omstre ken: de totstandkoming te Rotterdam van „Atlantic", „Cor ner House", Hotel „Regina" en van het „Parkhotel-"; de overname van de Meiboombrouwerij, die onze positie speciaal in Zeeland preponderant maakte, waartoe de overname van de brouwerijtjes „De Vlinder" van Gebr. Vinck te St. Jansteen, „De Zwaan van K. Menu te Kloosterzande en de Brouwerij „De Stad Amsterdam" te Sluis ook bijdroegen; de regeling der biervoorziening in de bezettingsjaren, toen de verbinding met Amsterdam verbroken was; de voorziening in een plaats vervanger voor het filiaal Rotterdam en „last not least" de omtovering van de als agentschap niet goed meer function- nerende vertegenwoordiging te 's-Gravenhage in een eigen Depot. Het geven van deze leiding, d.w.z. het steeds weer ontplooien van dit initiatief tot actie, is een zeer zware en moeilijke taak. Immers, alleen indien men de externe verhoudingen, welke tot doorbreking zullen moeten leiden èn de verhoudingen welke doorbroken moeten worden, volledig, ook in haar re percussies, overziet, kan die doorbreking juist en geordend geschieden. Ook dan slechts kan de staf, die onder hem werkt, het gevoel behouden van met kennis van zaken te worden geleid. En dat gevoel mogen wij. Goddank, tot het onze re kenen! De wijze, waarop de heer Six zijn oordeel dikwijls toetst aan dat van het team, dat hij om zich heen verzameld heeft en de wijze waarop hij bij de uitvoering van het initiatief zoveel mogelijk gebruik maakt van de sterke zijde der mensen, waar uit het is samengesteld, maar ook zoveel mogelijk rekening houdt met de zwakke zijden, is zodanig, dat daarbij in de loop der jaren steeds meer een echte „team-geest" groeit, een teamgeest, die, nog afgescheiden van de sympathie, die voor en door Jhr. Six (met „door bedoel ik, ook voor anderen) wordt gewekt, ook door vele leden van het team bewust wordt nagestreefd, en voor een vruchtbare samenwerking on misbaar is in het bedrijf. Alleen daardoor kan die eenheid van wil en geest in ons bedrijf ontstaan, welke vooral in moeilijke tijden van zo uiter mate grote betqkenis is. De sfeer van een bedrijf wordt aan de top gevormd! Zo laat ons dan eendrachtiglijk, in grote dank voor het zeer vele, dat de heer Six ook in deze zin voor onze Amstelbrouwe- rij heeft gepresteerd en nog presteert, ons verenigen in de wens: Lang leve Jonkheer Six! W. Ch. de Groot, Directeur filiaal Rotterdam. Bij het zilveren jubileum van onze Directeur, de heer Jhr. Six van Hillegom, willen wij een kort woordje tot de jubi laris richten. Alhoewel het verst van de „kern verwijderd, mochten wij ons in een geregeld bezoek van onze eminente Directeur, die naast een zakelijk leider van formaat tevens een sportieve figuur bleek te zijn, verheugen. Zijn brede kijk op de problemen en zijn open oog voor de moeilijkheden bij de bescherming van de belangen van ons filiaal en het uitbouwen van de hele werkingssfeer ervan, hebben het mogelijk gemaakt, dat het zich op de bekende gunstige wijze heeft kunnen ontwikkelen. Ten slotte nog dit. De sympathieke tegemoetkomingen, die wij in de afgelopen 25 jaren, en speciaal in de achter ons liggende oorlogsjaren, van de heer Six mochten ondervinden, zullen wij niet vergeten. Onze -hulde en dank aan de jubilaris! A. Duysens, Directeur Amstel Brouwerij N.V. Filiaal Heerlen. Six Stichting. Amstel 218 te Amsterdam DE JUBILARIS EN HET PERSONEEL Kort na de beëindiging van de tweede wereldoorlog, toen er in alle geledingen van het maatschappelijk leven verwarring heerste, werd de behoefte gevoeld aan een orgaan, dat een nauwer contact tot stand zou kunnen brengen tussen ge ëmployeerden aan de brouwerij en de Directie. Zo ontstond met instemming van de Directie naast de fabriekskern de vertrouwenscommissie voor en uit het administratief en tech nisch personeel met een doelstelling, die volgens de oproep van de voorlopige commissie aan het personeel als volgt iuidde: „Het gaat erom het gevoel van verbondenheid te versterken „en een doelbetreffend contact met de Directie mogelijk te „maken ter behartiging van zowel onze directe belangen als „die van het bedrijf, welke zo nauw met elkaar zijn verwe- „ven. Zo n Commissie zien wij dus als een pleitbezorgster „van de gerechtvaardigde verlangens, maar evenzeer heeft „zij tot taak in te gaan tegen buitensporige wensen, die in de „komende tijd zouden kunnen ontstaan en welker vervulling „het bedrijf zou schaden- Het ideaal lijkt ons een bedrijf, dat „wordt tot een gemeenschap voor allen, die eraan verbonden „zijn." Aan de vele besprekingen, die door de vertrouwenscommissie sinds haar oprichting in 1945 met de Directie werden gevoerd, werd van die zijde steeds deelgenomen door Jhr. Six van Hillegom, die wij zodoende ook van een geheel andere dan de strikt zakelijke zijde leerden kennen en waarderen. Steeds vonden wij bij hem een open oog en oor voor de te berde gebrachte moeilijkheden en altijd wist hij van zijn druk be zette tijd zoveel vrij te maken, dat de vraagstukken rustig en zonder overhaasting konden worden bekeken. Voor iemand

Amstel - Echo | 1952 | | pagina 3