AMSTEL-ECHO 3 ONZE VACANTIE OPSTELWEDSTRIJD. Toen wij deze zomer onze Vacantie Opstelwed strijd uitschreven, deden wij dit met meer dan één bedoeling. Ten eerste wilden wij alle employé's en gepensionneerden in de gelegenheid stellen mee te dingen naar prijzen in een jaarlijkse wed strijd, die dus van ruimer strekking moest zijn dan een foto-wedstrijd; ten tweede wilden wij sluime rend talent op deze wijze aan het daglicht doen treden en ten derde koesterden wij de stille hoop, dat onder de dan aan het licht tredende talenten toekomstige medewerkers aan onze „Amstel-Echo" te vinden zouden zijn. Helaas, dit alles is anders uitgelopen. Met uit zondering van een enkel stukje zijn de ingekomen opstellen over de achter ons liggende vacantietijd niet erg hoopgevend. Het is dan ook inderdaad niet gemakkelijk je gedachten zo op papier te zetten, dat dit voor anderen smakelijk leesbaar is. Voor het grootste gedeelte heeft deze prijsvraag dus niet aan onze verwachtingen beantwoord, al moeten we zeggen dat we de hoop nog niet op geven. De redactie, die de inzendingen heeft beoordeeld, is dan ook van mening, dat slechts twee er van voor een prijs in aanmerking komen. De eerste prijs ten bedrage van TIEN GULDEN gaat naar de inzender van het humoristische „LI kunt het geloven of niet". Dit opstel een be schrijving van een autotocht op een zomerse dag, en dan nog maar het begin er van, geeft blijk van gezonde humor. Jammer is, dat een der voorwaar den (400 woorden) de inzender belet heeft het verhaal van die dag in zijn geheel te beschrijven, anders zouden we zeer zeker over het verdere verloop nog heel wat vrolijke dingen hebben kun nen lezen. Wij vragen dan ook langs deze weg aan de inzender zijn relaas te willen vervolgen, waarvoor hij dangeen prijs toegewezen krijgt. De auteur van „U kunt het geloven of niet" is de heer C. Wolffgramm van de Machinale boek houding te Amsterdam. De tweede prijs ten bedrage van ZEVEN EN EEN HALVE GULDEN kwam terecht bij de inzender van „Vacantie Echo s een inzending van gans andere strekking. Hier is het een vader, die dankbaar is, dat hij eenmaal per jaar zijn kinderen kan laten genieten van de natuur en bovendien dankbaar is, dat zijn betrekking hem daartoe in staat stelt. In „Vacantie Echo's" weet de inzender, vooral aan het slot het juiste stem mingsbeeld te vinden. De auteur van „Vacantie Echo's" is de heer C. C. E. ten Napel, fabrieks- portier te Amsterdam. Getuigt de heer Wolffgramm in zijn inzending over veel fantasie te beschikken, de heer ten Napel geeft een sobere opsomming van hetgeen er in hem omging in die dagen van zijn vacantie. Een derde prijs kende de redactie niet toe. Tot diegenen, die niet tot de gelukkige prijs winnaars behoren, zouden we willen zeggen: Geeft het niet op, wellicht hebt LI in het komende jaar meer succes. KERSTZEGEL-ACTIE 1951. In het buitenland wor den al sinds jaren Kerstzegels verkocht ten bate van de tuber- culose-bestrijding. Zeer grote bedragen worden daar op deze wijze bijeengebracht en dikwijls wordt de gehele tuberculose-be- strijding gefinancierd uit deze gelden. In ons land is de be strijding van de tuber culose geheel in han den van particuliere organisaties. Deze worden gesteund door een subsidie van het Rijk. De krachtige toeneming van de tuberculose bestrijding sinds de oorlog, in het bijzonder de op sporing, de controle en de nazorg, maakt het nood zakelijk, dat naar middelen wordt uitgezien om ook in de toekomst de bestrijding gelijke tred te doen houden met de moderne eisen van tuber- culose-bestrijding. Het is dringend nodig, dat de plaatselijke, provin ciale en landelijke organisaties de beschikking krijgen over gelden voor de systematische op sporing van tuberculoselijders door middel van het groeps- en bevolkingsonderzoek, voor regelmatige controle van patiënten en hun gezinnen op de consultatiebureaux en voor de nazorg van herstelde patiënten. Pas dan zal de tuberculose als volks ziekte in ons land geheel kunnen worden terug gedrongen! Daarom is een landelijke Kerstzegel-actie georga niseerd, waarvan de baten geheel ten goede komen aan de practische tuberculose-bestrijding. Deze zegels zijn verkrijgbaar bij de redactie van de Amstel-Echo" ad 3 cent per stuk. Het is een mooi uitgevoerde zegel en een sieraad op al uw correspondentie. Amstelmensen, wij deden nimmer vergeefs een be roep op uw bereidwilligheid wanneer het een der gelijk doel betrof. Laten we gezamenlijk dus iets doen voor dit zo belangrijke doel. Koopt zegels en koopt veel (In verband met plaatsruimte-gebrek zullen de bekroonde in zendingen in de volgende A.E. worden gepubliceerd)

Amstel - Echo | 1951 | | pagina 3