l&eröttms 1951 2 AMSTEL-ECHO Het is winter. De natuur schijnt dood. Kaal staan de bomen, roerloos dromend of met hun takken heen en weer zwiepend door de koude-aanvoerende stormen. Geen bloem vrolijkt het sombere landschap op. Geen vogel laat zijn opwek kend gezang horen. Laag hangen de grauwe wolken over stad en land en wanneer het de zon al eens gelukt om voor korter of langer tijd haar stralen neer te werpen op de aarde, missen zij hun koesterende warmte. ,,Het zwerk blijft somber nederhangen, ,,Een doodse stilte heerst alom. ..De schepping treurt, zij heeft geen zangen, „En d' orgeltoon van 't woud is stom." Het is winter. En de dagen kort, het licht slechts sober. Ieder spoedt zich zo snel mogelijk huiswaarts. De sneeuw, vies en nat, maakt een wandeling tot een kwelling. De dagen zijn donker. Dreigend de wolken. Dit is helaas- ook het beeld van de wereld der mensen. Waren de jaren '40'45 geen donkere jaren? Rauw en ruw vertrad het ene volk het andere. Snerpend en snijdend als een striemende, felle oostenwind waren de bejegeningen. Hard en koud als het ijs in de vaart waren de harten. Verdween daarna de duisternis en verwachtte de geplaagde en uitgemergelde mensheid, dat het licht van de vrede over de wereld zou gaan schijnen, al spoedig kwamen nieuwe dreigingen opzetten. De koude oorlog in Berlijn, Korea, 't Suez-kanaal zijn even zo vele dreigingen en ieder land gaat gebukt onder de zware lasten voor oorlogstoebereidselen. Klapwiekt de vredesduif niet hoe langer hoe verder weg om plaats te maken voor de grimmige wrede Mars? Het is winter, donker in de wereld. Maar uit des werelds duistre wolken Is een licht der lichten opgegaan: Komt tot Zijn schijnsel alle volken! Jezus werd geboren en Zijn lichtende gestalte wil de donkere wereld verlichten. En gij, mijn ziele, bid het aan. Het komt de schaduwen beschijnen, De zwarte schaduw van den dood. De nacht der zonde zal verdwijnen! De Vredevorst, Hij is geboren en evenals op de winter de lente en de zomer volgen, de lente met haar schone beloften en de zomer met zijn rijpende vruchten, zó zal op deze winterse wereld volgen de liefelijkheid van Zijn vredesheerschappij. Zo houdt ook Kerstmis 1951 een rijke belofte in van een wereld van vrede en geluk. Vrede en geluk, niet slechts voor enkelen zoals naar sommiger oordeel vrede en geluk in deze wereld slechts voor enkelen beschoren is en hierbij denken ze dan aan een fraaie woning, een schitterende positie of veel geld maar voor iedereen, die dat bij dien Vredevorst zoekt. B. E. De Redactie van de AMSTEL ECHO'' wenst al de lezers en lezeressen een prettig KERSTFEEST en een gelukkig NIEUWJAAR

Amstel - Echo | 1951 | | pagina 2