12 AMSTEL-ECHO B.B.d.A.-NIEUWS. In de competitie, die tot nu toe zulk een vlot ver loop had, is de eerste stagnatie opgetreden. Pluvius, die blijkbaar enige tijd met herfstvacantie in het buitenland had vertoefd, heeft terdege doen blijken, dat hij weergekeerd is, hetgeen de eerste voetballoze Zaterdagmiddag tot gevolg heeft gehad. Vorts hadden we nog de „vrije" Zaterdagmid dag in verband met AmsterdamBrussel en een derde „vrije" Zaterdag omdat onze tegenpartij uitstel wenste. Ziedaar een drietal „vrije" mid dagen, die waarschijnlijk door echtgenoten en verloofden wel in „bezet" zullen zijn gewijzigd. En dat is te begrijpen, want in deze tijd valt er nog wel eens iets te „winkelen"! De behaalde resultaten in de gespeelde wedstrij den zijn, wat ons eerste elftal betreft, niet zo bij zonder; dat heeft ons tweede in die periode beter gedaan! Ook in de maand December zal er van competitie voetbal wel niet zo veel komen, want de 15de zijn wij vrij in verband met de kampioenstocht naar Hilversum en de 22ste ligt de competitie stil. Overigens zou het ons beslist niet schikken als we de 22ste December 1951 zouden moeten voetbal len, want we moeten ons die middag concentreren op het feestprogramma van die avond in verband met ons 10-jarig bestaan. Een programma, dat naar wij hopen voor 100 zal slagen. Enfin, daar hoort U nog wel meer van; bepalen we ons voor het moment nog bij de verslagen van de tot en met 1 December 1951 gespeelde wedstrijden. Copic voor dit blad moet uiterlijk op de 15e van iedere maand in ons bezit zijn Red. 27 October 1951: WartburgiaB.B.d.A. 41. Met een enigszins qehavend team werden wij door Wartbur gia met een nederlaag naar huis gestuurd. In verband met de wedstrijd HollandFinland togen 2 onzer spelers naar Rotterdam en aangezien onze spil op de ziekenlijst stond, kunnen wij, ook al stelde van Leeuwen zich weer beschik baar, toch wel van een verzwakking spreken. De middenlinie was te zwak en dit was dan ook wel de voornaamste reden dat deze wedstrijd verloren werd en wij kunnen gerust zeggen dat, als we volledig uitgekomen waren, dit zeker geen nederlaag had behoeven te worden. Rest ons nog te vermelden, dat aanvoerder v. Leeuwen voor de aan vang van de wedstrijd door de voorzitter van B.B.d.A. met een enkel woord werd gefeliciteerd met zijn algeheel herstel en van harte welkom werd geheten bij zijn weder-verschijnen in de B.B.d.A.-gelederen. 3 November 1951: B.B.d.A.—D.S.T.O. 3—5. Met dezelfde cijfers als wij van D.S.T.O. op hun eigen ter rein hebben gewonnen, verloren wij de return-match en wel met 53. Evenals de vorige wedstrijd, eenzelfde spelbeeld met een volkomen off-day voor onze spil plus 2 dikke buitenspel- doelpunten en aan de nederlaag was niet meer te ontkomen. Hopelijk zal ons team zich in de komende wedstrijden herstel len, opdat wij niet naar de 3e klasse teruggaan. H S 3 November 1951: K.M.V.Z. 3B.B.d.A. 2 12. B.B.d.A. 2 heeft haar nederlaag tegen Veco 2 weer enigszins goedgemaakt door deze wedstrijd met 21 van K.M.V.Z. 3 te winnen. Gezien onze meerderheid in het veld diende onze overwinning groter te zijn, doch aangezien wij, deels door slecht schieten, deels door goed werk van de keeper van de tegenpartij, niet tot meerdere doelpunten konden komen, mo gen wij over het behaalde resultaat niet ontevreden zijn. De rust ging in met een 10 achterstand, door een hard schot van de links-binnen, welk schot juist onder de lat doel trof en onbereikbaar was voor keeper van Bakel. die, het dient gezegd, zijn doel op keurige wijze heeft verdedigd. Ook dient gezegd dat Ladurner deze middag niet de aanvalsleider was, die wij ons graag zouden wensen en dat onze nieuwe spil, Theunis, in zijn nieuwe schoenen enigszins „branderige" voeten kreeg, die hem meer naar een brandspuit dan naar een bal deden verlangen. Even na rust heeft hij dan ook het strijdperk verlaten en voor hem viel Venema in. Onze meerderheid na rust leverde de onzen 2 doelpunten op, n.l. 1 door Albracht, na missen van Ladurner en 1 van de voet van Schermelé, die de bal vanaf het middenveld meenam en vrijwel ongehinderd kon doelpunten. In deze periode moest keeper van Bakel nog een keer languit op de groene zoden duiken om n.l. een terugspeelbal uit zijn doel te houden, waarna spoedig des scheidsrechters fluit voor de laatste maal klonk. In de „kleedkamer" gekomen, ontdekten we, dat er wel kranen doch dat er geen water was, waardoor ditmaal de thuisreis behalve opgewekt, ook bemodderd en kleverig heeft plaatsgevonden. Sc. 10 November 1951: N.F.C, 2B.B.d.A. 2 13. Op de tiende November togen de beide elftallen van B.B.d.A., op het Stadionplein verzameld, naar Amstelveen om N.F.C. te ontmoeten en het is voor B.B.d.A. een goede dag gewor den. Zowel ons eerste als ons tweede elftal wonnen en hier komen nu enige regels gewijd aan de prestatie van ons tweede elftal. Met betrekking tot onze overwinning moet voorop worden gesteld, dat de tegenpartij met slechts 10 man speelde. De onzen waren vanaf het beginsignaal het meest in de aanval en dit is tot de rust zo gebleven. Onze nieuwe rechts-buiten, Oostwal, bleek een aanwinst in de aanval en spil Theunis voelde zich kennelijk heel wat prettiger in zijn schoenen dan tijdens de wedstrijd van een week geleden. Enkele snelle aanvallen van de onzen hadden een corner over rechts tot resultaat, die door Oostwal zeer scherp voor het doel werd geplaatst. De keeper beoordeelde de bal verkeerd, waardoor deze achter hem in het doel belandde (01). N.F.C. 2 ging toen iets meer van zich afbijten en enige aan vallen, meestal geleid^door de spil (een veteraan, die nog aardig technisch spePte zien gaf), kwamen tot voor ons doel, waar echter geen N.F.C.-ers te bekennen waren om de aanvallen in goals om te zetten. Bij de onzen ging dat beter, want het was in die periode, dat onze nieuwe rechtsbuiten, Oostwal, met een goed schot de stand op 02 bracht. En deze stand bleef zo tot de rust. Blijkbaar hechtten de gastheren veel waarde aan de bekende reclamezin: „Thee doet je goed", want na de thee liep N.F.C. 2 direct hard van stapel. Zij hadden hun team enigs zins gewijzigd, waardoor er van de voorhoede wel wat meer uitging. Onze tegenpartij bleef energiek aanvallen en bij één van die aanvallen kreeg zij wel wat te veel vrij spel, waar door het haar linksbinnen mogelijk was met een onverwacht schot te scoren (12). Hierna wensten de onzen weer aan de beurt te komen en nadat enige kansen waren gemist, werd door Albracht aan dit missen een eind gemaakt en deze speler scoorde van dichtbij (13). Na nog enige wederzijdse aanvallen kwam toen, in een mals regentje, het einde en konden de onzen, na zich door middel van de bakjes pompwater te hebben „ver frist" de thuisreis, 2 punten rijker, aanvaarden! Sc. 10 November 1951: N.F.C.B.B.d.A. 04. Geen verslag binnengekomen.

Amstel - Echo | 1951 | | pagina 12