8 AMSTEL-ECHO elke week een Surinaamse schone te mogen ver welkomen, doch zij was zeker de schoonste onder de schonen. Alvorens te eindigen liet hij een prach tige door de heer Chin A Moei vervaardigde ge kleurde foto van Miss Suriname zien, welke naar hij zeide een speciale plaats in de club zal krijgen. Mej. Tjon En Fa, die hierop antwoordde, zeide niet veel woorden te willen gebruiken. Zij stelde het op zeer hoge prijs temidden van haar landge noten te mogen zijn en riep met trots uit, dat zij zou trachten de naam van Miss Suriname steeds op waardige wijze te dragen. Na deze hartelijke woorden verklaarde de voorzitter de schoonste bloem te willen geven aan het schoonste meisje. Onder geroep van „Leve Miss Suriname" spelde hij mej. Tjon En Fa hierop een orchidee op de schouder. Dansen voor 250. De eerste dans, die door de ceremoniemeester ge veild werd ten bate van het Stormrampfonds bracht 250.op. Het bod werd gedaan door de Heer Debrot, zodat deze de eerste dans mocht maken met de Koningin. De enkele Surinamers die nog dachten, dat de Surinaamse meisjes de Latijns Amerikaanse dan sen niet machtig zijn, bleken zich te hebben ver gist want mej. Tjon En Fa bracht het er keurig af met haar partner, die zelf de danskunst uitste kend beheerst. De dansvloer was spoedig vol danslustige paren, terwijl daar tussendoor vele glazen Amstelbier werden geledigd. Omstreeks middernacht betraden de gasten en de gastheren opnieuw het podium en gaf ceremonie meester Otto de Vries het woord aan de Varia- vertegenwoordiger, de heer E. Goedkoop. Deze zeide, dat, als hij naar Miss Suriname kijkt, haar charme en bekoorlijkheid beschouwt en hij ziet naar de enthousiaste menigte voor en rondom zich, hij niets anders kan zeggen dan: „Zij kwam, wij zagen, zij overwon De spreker noemde mej. Tjon En Fa een ambassadrice Suriname waardig en dankte haar dat zij aan de schoonheidswedstrijd had willen deelnemen. Ook sprak hij de hoop uit, dat het volgend jaar er niet 17 maar 170 deel neemsters zouden zijn. Desondanks was hij er zeker van, dat Miss Amstel weer de eerste prijs zou behalen. Namens de VARIA dankte hij de heer Debrot voor al hetgeen deze gedaan had om dit evene ment in alle opzichten te doen slagen. Zich tot het bestuur van de vereniging richtend, zeide hij, dat de vereniging altijd bereid is elke Surinamer te ontvangen doch dat het niet te verwonderen is, dat deze ontvangst zo buitengewoon groot was nu het een Surinamer „van koninklijken bloede" betrof. De heer Duyskes, die namens het Amstel-agent- schap sprak, bedankte Miss Suriname dat zij Aru ba had willen bezoeken en de titel van Miss Am- stel had willen dragen. Amstel is trots op haar. Ook bracht hij dank aan het weekblad VARIA voor het nemen Van het initiatief tot dit alles, en aan de Vereniging Suriname voor de ontvangst en de samenwerking met het Amstel agentschap. „Koninklijk geschenk" De heer Duysker was van oordeel, dat aan een koninklijke gast een koninklijk geschenk moest worden gegeven. Hij verzocht aan de VARIA vertegenwoordiger het pakje te openen; toen deze hieraan gehoor gaf en het geschenk aan de aan wezigen toonde konden deze haast hun ogen niet geloven. Het cadeau bestond uit een uiterst prach tig gouden halssnoer van 18 karaat goud, dat ge heel met de hand vervaardigd werd in Frankrijk naar speciaal dessin van de firma Spritzer Fuhr- mann op Aruba. Een luid applaus brak los toen de heer Debrot het Miss Suriname om de hals deed. Voorzitter Heymans, die vervolgens het woord nam, vond dat de vereniging niet mocht achter blijven. Hoewel het geschenk klein is, verklaarde hij, wordt het met waardering geschonken. Dit z.g. „kleine geschenk bleek een gouden bracelet naar Amerikaanse smaak te zijn. Ook hij mocht het de Koningin om de arm doen Een treffend antwoord Daar stond Olga nu, in het goud gezet temidden van haar landgenoten op Aruba. Zij verklaarde niet in staat te zijn iets stoffelijks aan te bieden, doch wilde graag iets „geestelijks" teruggeven. De muziek gaf de toon aan en staande achter de microfoon zong Miss Suriname voor de verbaasde aanwezigen „The Tennessee Waltz". Dit „geeste lijke" was misschien het grootste geschenk dat zij had kunnen geven. Het daverend applaus dat na beëindiging van het lied losbrak en het encore-geroep deden haar be sluiten een toegift te geven. „All my love" zong zij hierop en veroverde opnieuw aller harten. Gedurende het bal, dat tot 3 uur 's ochtends duur de en door Miss Suriname tot het eind werd bij gewoond, werden verschillende prachtige voor werpen en kisten bier, welke door de Amstel- vertegenwoordiger ter beschikking werden ge steld. onder de aanwezigen verloot. De grote optocht Talrijk waren de versierde auto's die Zondag middag om 3.30 uur voor de Club Suriname ston den te wachten. De Amstelvlaggen wapperden in de passaat, de auto s toeterden en de muziek schet terde. Dames in Amstel-uniform hadden op een grote truck plaatsgenomen en ook het ABC Bas ketballteam uit Suriname nam aan de optocht deel. Enkele niet-Surinaamse kinderen boden spontaan bloemen aan, die door Miss Suriname vriendelijk in ontvangst werden genomen. Met de konin- ginnemantel om en de kroon op het hoofd zat onze schoonheidskoningin in de voorste auto, een Buick

Amstel - Echo | 1951 | | pagina 8