c .dmótelbierverkoop i4 ~LÖeót I AMSTEL-ECHO 7 schrijft het Weekblad „Varia" o.a. het volgende: Miss Suriname heeft op Aruba een ontvangst ge had, een Koningin waardig. In onze editie van de vorige week vertelden wij reeds over de reus achtige menigte, die op het vliegveld Dakota ter verwelkoming aanwezig was, van de feestcom missie van tien man, van het interview met de Arubaanse pers en van de plannen die er nog verder bestonden. Thans kunnen wij berichten, dat mej. Olga Tjon En Fa ook op Aruba een volledig succes is ge weest, dank zij niet alleen haar schoonheid, doch vooral haar charme en vriendelijkheid ten opzichte van een ieder. Aangezien mej. Tjon En Fa ook de titel van „Miss Amstel" voerde, heeft de vertegenwoordiger van de Amstelbier Brouwerijen op Aruba, de heer J. M. Debrot, kosten noch moeite gespaard om het haar zo aangenaam mogelijk te maken. Veel zorg en tijd werden door hem besteed aan dit evenement en ongetwijfeld hebben de Surinamers op Aruba dit buitengewoon geappreciëerd. In Surinaamse kring De Club Suriname te San Nicolaas, waar Miss Suriname Zaterdagavond 6 October de gast zou zijn, was speciaal voor deze gelegenheid uitgerust. Op het dak van het clubgebouw had Amstel grote flikkerlichten laten aanbrengen met een enorm glas schuimend Amstelbier dat door deze verlich ting om de drie seconden zichtbaar werd. Binnen de club zelf was de versiering fantastisch. Hiervoor had natuurlijk weer het actieve bestuurs lid H. Rodrigues gezorgd, ditmaal bijgestaan door de heer Milarson. Boven het podium was in grote letters aangebracht „Wellcome Miss Amstel Daarbeneden gaven het schaarse Arubaanse groen met hier en daar een gekleurd gloeilampje het geheel een feëerieke aan blik. De kellners waren gestoken in Amsteltrui en ook het Amstelsoftballteam was in tenue aanwezig. Onder de hoge gasten bevonden zich o.a. de Com mandant van de Mariniers Kapitein Döderlein en echtgenote, de le officier van de administratie, de Surinaamse Eilandraadsleden en vele anderen. De „Syncopaters" speelden vrolijke muziek om de uitmuntende stemming welke er al heerste nog groter te maken. De club zag zwart van de men sen en het Amstel-agentschap had aan elke be zoeker een bon voor een fles koud Amstelbier verstrekt. Grande entrée Om 10 uur steeg een luid gejoel op zodat men in de club begreep, dat de Schoonheidskoningin in aantocht was. Het leek wel op een Surinaamse Konfriejarie zo verdrong, de menigte zich. En warempel, daar verscheen Miss Suriname, ge kleed in prachtig avondtoilet, met aan de ene arm de Voorzitter van de Vereniging Suriname Dr. V. Heymans en aan de andere arm de Amstelver- tegenwoordiger de heer J. M. Debrot. Uit ontzag voor de Queen" maakte de menigte de weg vrij voor het drietal dat onder oorverdo vend applaus de club betrad. „Leve Miss Suri name, leve Miss Amstel! werd er overal geroe pen... Het Surinaamse volkslied klonk en het gejuich verstomde terwijl de aanwezige mariniers in de houding gingen staan met de hand aan de pet. De conferencier, de heer Harry Nassy, nodigde vervolgens de heer Debrot en zijn salesmanager de heer Hein Duysker uit, om op het podium plaats te nemen. Mej. Tjon En Fa werd door de heer Otto de Vries, Penningmeester, op het po dium geleid... De lichten flitsten aan en daar stond zij, de elegance en charme in persoon. De voorzitter stelde Miss Suriname voor aan de en thousiaste menigte, welke luide applaudiseerde voor haar. De voorzitter heette haar welkom in het Surinaams clubgebouw, het stukje Surinaamse grond op Aruba dat alle landgenoten zo dierbaar is. De spreker hoopte dat de Koningin de gezonde atmos feer die er heerste zou meenemen naar Suriname als zij terugkeerde en dat zij de landgenoten in het Vaderland zou vertellen van de verknochtheid van de Surinamers op Aruba aan hun dierbaar Vaderland. Vervelend vond hij het steeds in herhaling te moeten treden, doch wanneer het over schoonheid ging had hij heus geen bezwaar en zeker niet wan neer en het een hoogtepunt betrof. De voorzitter legde er de nadruk op geen bezwaar te hebben I Queen Amstel tijdens lianr triomftoeht

Amstel - Echo | 1951 | | pagina 7