over onze In de '7 6 AMSTEL-ECHO Toen ik enkele maanden geleden het genoegen had op een rondreis o.a, ook weer een bezoek aan Suriname en de Nederlandse Antillen te brengen, werden daar met onze plaatselijke vertegenwoor digers maatregelen beraamd, welke tot een uit breiding onzer zaken zouden kunnen leiden. Daar bij kwam natuurlijk ook de te maken reclame campagne ter sprake en inmiddels werd door onze agenten in Suriname ter gelegenheid van de Ko ninginnedag die men daar op 31 Augustus blijft vieren, zulks in verband met het feit, dat men dan altijd op mooi weer kan rekenen als on derdeel van de reclame-campagne een Amstelbier- fakkeloptocht georganiseerd waarvan ik de lezers de hierbij afgedrukte foto niet wil onthouden. In de optocht reed ..Miss Suriname 1951mee, die op 25 Augustus 1951 ook als „Miss Amstel" was uitgeroepen. Dat de keuze van de commissie, die tot taak had Miss Suriname, respectievelijk Miss Amstel te kiezen, geen slechte was, moge de foto van Mej. Tjon En Fa, omringd door onze Amstel- verpakkingen, bewijzen. Het leven ter plaatse daar enigszins kennende kan ik me voorstellen, dat dit voor duizenden Surinamers een grootse gebeurte nis is geweest, en volgens de op de brouwerij ont vangen rapporten heeft men door het organiseren der feestelijkheden de naam van ons bier op veler lippen gebracht en het bier zelf door talloze keel gaten doen gieten. Duizenden zongen die avond van de 31ste Augustus te Paramaribo: „Amstelbiri allaman prisirie (Amstelbier alleman's plezier) Suriname's schoonheidskoningin, gekroond tot Queen Amstel", werd een reis naar Curacao en Aruba aangeboden en daar stonden onze agenten V klaar om de koningin met alle eerbewijzen te ont vangen. til Ik meen niet beter te kunnen doen, dan hieronder f het verslag te laten volgen hetwelk in de Cura- ^aose pers verscheen. Gisteravond arriveerde met het K.L.M.-vliegtuig uit Suriname de Schoonheidskoningin van Surina me, die onder auspiciën van de Amstel Bier agen ten in Suriname en Curasao een reis naar Curasao en Aruba maakt. Toen het vliegtuig op Hato neerstreek waren velen uit de Surinaamse kolonie samengestroomd om hun charmante landgenote hartelijk te verwelkomen. Er was wederom een speciale ontvangstcommissie aanwezig, bestaande uit de Heren Th. Simoons en Dr. L. A. G. O. Lashley van de J.P.F., de Heer Louis den Hertog (Propagandachef K.L.M.) en de Heer Augusto Sprock van het Amstelbieragent- schap. Douane en Vreemdelingendienst verleen den hun gebruikelijke medewerking voor de bij zondere passagier en zo kon het gebeuren, dat luttele minuten na aankomst de heer Den Hertog aan het Koninginnetje bloemen overhandigde. Daarop ging het in de Packard van de Heer Sprock naar J.P.F., waar het al spoedig een gezel lige drukte was. Toen de Koningin het fraaie ge bouw betrad, werd zij op waardige wijze, met het spelen van het Surinaamse volkslied, ontvangen. Later vertolkten de Heren Simoons en Den Her tog de gevoelens van alle aanwezigen in geestige en welgemeende welkomstspeeches. De Heer Den Hertog wees er o.a. op, dat de K.L.M. zich lang zamerhand specialiseert in het vervoeren van per- l sonen van Koninklijken bloede. Alleraardigst was het toen een tweede charmante jongedame het toneel beklom, Mej. Edith Sprock, die aan de Koningin een fraaie broche overhan digde als eerste souvenir van dit bezoek aan de Antillen. Nog geruime tijd bleef het gezelschap in geani meerde stemming bijeen. Zaterdagavond volgt dan de grote J.P.F. receptie ter ere van de Koningin. In het geheim mogen wij reeds vertellen, dat de Firma Sprock voor een (vloeibare) verrassing zal zorgen. Na het bezoek van Queen Amstel aan Curacao, kwam Aruba aan de beurt. Over dit bezoek De charmante draagster van onse naam

Amstel - Echo | 1951 | | pagina 6