Sik ge nog jeugdig 0} bent <=U reedó pa; 12 AMSTEL-ECHO <~dÜordt dan juiót lid cVan CB>. CB. d. cA. Het bierverbruik in de Verenigde Staten van Amerika bedroeg in 1949'50 80 liter per hoofd der bevolking tegen 62 liter in 1938. Het wereldverbruik van bier in 1950 raamt men op 263,5 millioen hectoliters. In 1913 werd een recordverbruik bereikt van 289,6 millioen hecto liters. Copie voor dit blad moet uiterlijk op de 25e van deze maand in ons bezit zijn Red. Bom even in het zonnetje wordt gezet. Onze Bom, voor het eerst sedert lange tijd weder optredende als keeper, werd door velen gecomplimenteerd toen voor de laatste maal de fluit des scheidsrechters had geklonken. Hij heeft in die hou ten omlijsting prachtig werk gedaan en die wedstrijd voor ons gered. Ook de elftalcommissie zal met haar keus wel tevreden zijn geweest! De onzen begonnen dus enthousiast en een goed schot van Fien trof de paal. A.D.M. vond dit voorlopig welletjes, ging energiek tot de aanval over en scoorde door haar links-buiten na missen van de Vries (10). Hierna werd B.B.d.A. klaar wakker, om niet te zeggen helderziende, hetgeen het volgende resultaat opleverde. Een vrije schop door Korte, die de keeper van A.D.M. nog maar net vallende kon keren; een snelle aanval van B.B.d A., waarbij één der A.D.M.-backs miste en Fien tactisch inschoot (11); andermaal een vrije schop, door Korte op keurige wijze, hard en hoog in de hoek, in een doelpunt omgezet (12); een aanval der onzen over rechts, waarbij de bal bij van Berkel kwam, die van dichtbij met de linkervoet scoorde (13). En toen moesten we rusten! Hoewel na de rust B.B.d.A. in het veld zeker niet de min dere was van A.D.M. en dikwijls gevaarlijk tot het A.D.M.- doel doordrong (snelle ren van Bernard), kwamen onze ge achte tegenstanders toch met zoveel energieke aanvallen „van ae helling", dat onze achterhoede op volle toeren moest wer ken om onheil te voorkomen. Maar U weet het reeds, Bom was in prima vorm en stopte bijna alles! Inderdaad, bijna! Bij een overrompelende aanval van A.D.M. scoorde de rechtsbuiten van dichtbij (23). Kort hierna kwam het einde van deze aardige wedstrijd en zichtbaar tevreden gingen de onzen (spelers en supporters) „de lange weg terug". Sc. 13 October 1951; B.B.d.A.G.G.D. 11 In een spannende en door beide ploegen goed gespeelde wed strijd heeft B.B.d.A. ditmaal genoegen moeten nemen met een gelijk spel. Beide ploegen hebben hard gewerkt, maar B.B.d.A. is het grootste gedeelte van de wedstrijd in de aanval ge weest. Maar kon zijn meerderheid ditmaal niet in voldoende doelpunten uitdrukken, vele schoten gingen naast of over of belandden bij de prima spelende G.G.D.-keeper. Na pl.m. 20 minuten loste Ruytenbeek een mooi hard schot, dat doel trof 10) Na de rust zag G.G D. kans uit één van zijn weinige aan varen de gelijkmaker te scoren. Daarna viel B.B.d.A. ver woed aan, maar zag geen kans het verdiende en winnende doelpunt te scoren. P. G. 13 October 1951: B.B.d.A. II—A.S.S.V. II 6—0 Zo op het oog lijkt dit een fraaie overwinning, doch in feite is het tegendeel waar. Onze tegenstanders speelden slechts met 9 man, hetgeen na rusc verminderde tot 8. Niettegen staande deze grote handicap voor de tegenpartij, konden de onzen voor rust slechts 1 x scoren. Deels was dit te wijten aan het feit. dat de onzen, bij hun te veel opdringen naar het A.S.S.V.-doel, veelal slecht schoten, deels doordat de weinige goede schoten op uitstekende wijze door de keeper van A.S.S.V. werden gekeerd. Zoals gezegd kwam de rust met 10 in ons voordeel en wel door een doelpunt van Albracht. Na de thee was de doelman van A.S.S.V. door militaire dienst verhinderd zijn plaats weder in te nemen en daarmede was A.S.S.V. van één van haar weinige nog resterende steunpilaren beroofd, hetgeen tot gevolg had, dat B.B.d.A. vrij gemakkelijk tot scoren kon komen en geleidelijk door Tak (3 x), Albracht (1 x) en Siesem (1 x) de score op 60 bracht. Erg voldaan waren de onzen overigens niet met deze overwinning, hetgeen er wel op wijst, dat ons tweede er zich van bewust was een volgende keer uit een ander vaatje te moeten tappen (om in de termen te blijven) om een overwinning te kunnen behalen. En dat zit er heus wel in! Sc. 20 October 1951: M.F.M.V.B.B.d.A. 20 Dit was geen aantrekkeijlke wedstrijd Voor B.B.d.A. niet voor wat betreft de uitslag en voor de zeer kleine schare belangstellenden niet aantrekkelijk vanwege de spelkwaliteit. B.B.d.A. had enkele invallers, terwijl M.F.M.V. met 10 spe lers begon; doch alras completeerde de laatkomer het elftal. B.B.d.A. was in de eerste helft, met de wind in het voordeel, het meest in de aanval. Het spel van beide elftallen was zeker in het begin niet te roemen. Ondanks het overwicht van B.B.d.A. bleven de doelpunten uit. Een zeker schijnend doelpunt van de linkervoet van Korte werd door de linker hoekpaal gekeerd. De rust ging in met blanke stand. Kort na de hervattipg kreeg Wolffgramm last van zijn kuit (de oude kwaal). Hoewel nog even geprobeerd, doch tot aller spijt, moest deze speler het veld verlaten. Een invaller was er niet meer. De enige reserve, Kooistra in lang niet gespeeld was in het begin van de eerste helft al voor Ruytenbeek ingevallen, die net als Wolffgramm het met zijn spieren te kwaad had. En zo ging de ongelijke strijd van 10 tegen 11 verder. Bijna een half uur hield men stand en nog steeds was de stand 00. Een aanval van rechts op het doel van B.B.d.A., een schot, doch ten halve door de keeper weggewerkt, zodat een M.F.M.V.-er in het lege doel kon plaatsen Een snelle buite ling van de spil, Bernard, mocht niet baten. Jammer en niet juist was het, dat Bernard, die 5 kwartier uitmuntend had gespeeld en elk gat in de achterhoede onmiddellijk vulde, linksbuiten ging spelen. B.B.d.A. probeerde de achterstand nog in te lopen. Wij zagen schoten van Fien, doch deze gin gen net over, net naast en van te ver, zodat deze ballen een gemakkelijke prooi voor de keeper werden. Hoe hard er ook gewerkt werd, het mocht niet baten. Daarvoor waren de kanthalven te zwak en moest de onvolledige voorhoede een te grote afstand afleggen. De achterhoede had hard gewerkt. De links-back maakte hands in het beruchte gebied. Een penalty tegen B.B.d.A. en Ewoldt moest ten tweede male vissen (02). Kort hierop werd het eindsignaal gefloten en door deze uitslag ontging B.B.d.A. 2 kostbare winstpunten. v. d. V. 20 October 1951: Veco IIB.B.d.A. II 51 Een met invallers spelend B.B.d.A. 2 heeft zijn eerste neder laag geleden tegen Veco 2, dat over alle linies beter was. Bij B.B.d.A. zat totaal geen verband in het elftal, mede doordat enkele plaatsen zwak bezet waren en omdat enkele spelers, nadat B.B.d.A. een achterstand had opgelopen, niet hun uiterste best meer deden. Er zal in de komende wedstrij den door allen hard gewerkt moeten worden en dan kunnen er voor de onzen goede resultaten komen in deze nogal zware afdeling. Veco wist regelmatig de stand tot 30 op te voe ren en even voor rust scoorde onze midvoor tegen. Na rust wist B.B.d.A. voorlopig, door goed verdedigen, zijn doel schoon te houden. Toen de druk echter te groot werd, wist Veco nog twee maal te scoren. P. G.

Amstel - Echo | 1951 | | pagina 12