AMSTEL-ECHO 11 bij zijn prachtig doelpunt, hetwelk de 4e goal voor B.B.d.A. betekende. In de middenlinie was Ruytenbeek goed, was v. Berkel na een weifelend begin, alleszins voldoende, al moet hij er voor waken onbesuisd te gaan spelen en voelde Bom zich ken nelijk niet op zijn plaats. Zoals alle anderen heeft ook hij zijn best gedaan, doch die plaats ligt hem niet, waardoor hij er af en toe niet aan te pas kwam. Onze beide backs waren goed met Slot als de beste en hij vooral heeft heel wat opruimend werk verricht. Hun samen werking met keeper Ewoldt was echter onvoldoende en spe ciaal het eerste doelpunt van M.F.M.V. was hieraan toe te schrijven. Ewoldt is een doelman met goede keepers-kwali teiten (dat heeft hij overigens ook in het vorig seizoen in ruime mate bewezen), doch in kritieke situaties is zijn op treden wat weifelend. Gezien het wat fellere spel in de 2e klasse zullen dergelijke situaties zich in ruimere mate voor doen dan dat wij gewend waren in de 3e klasse en uit wei felend optreden van een keeper kunnen dan tegenpunten ont staan. Het optreden als keeper in een elftal is feitelijk een tikje ondankbaar. Goed werk wordt dikwijls als heel normaal geaccepteerd en een kleine fout betekent vaak een tegenpunt. Moge Ewoldt die kleine fouten tot het uiterste minimum kunnen beperken! En nu nog iets over de wedstrijd! Speciaal voor de rust werd er door beide partijen goed spel te zien gegeven en de (voor ons doen) vrij talrijke toeschouwers hebben zich niet behoe ven te vervelen. De aanvallen van beide kanten waren ge vaarlijk en bij één van deze aanvallen van M.F.M.V. ont stond haar eerste doelpunt. Linksback Slot en keeper Ewoldt begrepen elkaar verkeerd, hadden overigens te veel oog voor elkaar en te weinig voor de bal en nog veel minder voor een aanstormende tegenstander, die wèl oog voor de bal had en nog meer voor het doel, dat, geheel onbeschermd, als 't ware om de bal vroeg (01). B.B.d.A. ging zich nu van haar beste zijde laten zien en wilde eenvoudig deze wedstrijd niet verliezen. Met alle ener gie wierpen de onzen zich nu in de strijd en voor deze druk moesten onze tegenstanders wijken. Snel en gaaf spel leverde B.B.d.A. 2 doelpunten op, beiden gescoord door Korte (21). Even later bracht goed opbrengen van de zwoegende Bernard de bal bij Fien, die met een scherp schot de score op 31 bracht. De eerste helft begon al aardig op haar einde te lopen, maar onze doelpuntenhonger was nog niet gestild, want het was Bernard die nog voor de rust vanaf de rechts- binnenplaats de bal mee nam naar links en recht voor doel staande de bal hard en hoog in de touwen joeg (41). Ook in t begin na de rust wist B.B.d.A. nog van geen wijken en kreeg zij zelfs een strafschop toegewezen voor herhaald free-kick (nog wel tegen Fien!), welke strafschop door Wolffgramm hard en zuiver.... in de handen van de keeper werd geschoten. De onzen bleven aanvallen en wij konden nog een goede kopbal van Fien noteren uit een voorzet van Wolffgramm, die echter keurig werd gestopt. Hieruit scheen M.F.M.V. moed te putten en bij een hevige schermutseling voor ons werd de bal in ons doel geplaatst (42). Nu werden onze tegenstanders fanatieker en sterker en bij een algeheel missen in onze achterhoede ging de bal op bijna onverklaarbare wijze nog nèt naast. Hierna volgden weer enige aanvallen van de onzen met als resultaat enige corners, uit één waarvan, door Wilhelmus genomen, een goed schot van Bernard volgde. M.F.M.V. bleef, aangevuurd door haar supporters, fanatiek en bij één van haar felle aan vallen was er weer een weifelen in onze achterhoede, waar van door M.F.M.V. resoluut werd geprofiteerd (43). Zouden de onzen nu toch nog, na een 41 voorsprong, één of beide punten moeten afstaan? Maar neen, zover is het gelukkig niet gekomen en of we er vér van af waren, och, wat doet het er toe? Toen de scheidsrechter, die terecht geen enkele overtreding ongestraft liet, het einde blies, was de stand nog steeds 43 en even later werden voldaan met koud water en zeep de (modder)sporen van de felle strijd van de verhitte bodies gewassen en hierna ging een ieder huiswaarts met de gedachte en de hoop, dat nu er één overwinning behaald is, er wel meerdere zullen volgen! Ook dat hoopt Uw Exreb. D.S.T.O.—B.B.d.A. 2—5 Op 29 Sept. werd bovengenoemde wedstrijd gespeeld en wederom gewonnen. B.B.d.A. won de toss en D.S.T.O. ging direct tot de aanval over. Onze rechtsback imiteerde de ster vende zwaan (overigens een slechte creatie) en het was 10. Onder gemopper werden enige aanvallen door ons team opgezet toen plotseling op ongeveer 18 meter van het vijan delijke doel een vrije schop door Korte op sublieme wijze in een doelpunt omgezet werd (11). Het 2e doelpunt der gast heren kwam op zeer fortuinlijke wijze tot stand, want de maker stond zeker 5 meter buitenspel, wat niet gezien werd. Toen hierover met de scheidsrechter gesproken werd, was deze niet van plan het doelpunt te annuleren, aangezien twee onzer toeschouwers, waaronder een lid der E.C. (foei) zich weinig vleiend over de arbiter hadden uitgelaten. Een op merking van een onzer spelers tegen onze keper over het al of niet uitlopen had tot gevolg dat de keeper van trui ver wisselde met Bom, zodat deze weer eens ons doel ging ver dedigen. Na dit kleine incident werd de stand vrijwel on middellijk door Wolffgramm in evenwicht gebracht. Rust stand 22. Na de thee, want het woord rust wil ondergetekende hier voor niet gebruiken, werd er integenstelling tot de eerste helft niet meer gemopperd maar zoals het ook moet gevoet bald. Ewoldt, die met Fien van plaats was verwisseld en dus middenvoor speelde, kreeg een prachtige pass en liep uit stekend hierop door en het was 23. Toen onze linksbuiten na een rush een kogel loste was de stand 24. Direct hierop weer van de zelfde speler een gloeiend schot volkomen buiten bereik van de doelverdediger tegen de binnenkant paal en de bal stuitte het veld weer in. Toen bij een aanval der onzen uit een gewirwar van benen Korte aan alle onzekerheid een einde maakte en hieruit het 5e doelpunt^ maakte, was het bekeken (52), met welke stand het einde kwam. Rest mij nog te vertellen dat Bernard een prachtige wedstrijd heeft gespeeld en als allen aan deze speler een voorbeeld nemen dan zal nog menige wedstrijd gewonnen worden. H. Snel. K.N.S.M. III—B.B.d.A. II 6—7 De eerste competitie-wedstrijd van ons tweede elftal leverde een overwinning op. De oorspronkelijk vastgestelde wedstrijd tegen Fit 2 werd afgelast en ter elfder ure kon op verzoek van K.N.S.M. deze wedstrijd op 29 September 1951 worden vastgesteld. 22 jongemannen, de meer gevorderden daarin begrepen, stonden om kwart over 2 vol ongeduld te trappelen om te beginnen, doch de aangewezen scheidsrechter liet ver stek gaan. Door de bereidwilligheid van één der aanwezigen kon om half drie worden begonnen. Zo werd er toch tegen aller verwachting vlot gestart en werd het een vlotte wed strijd en de doelpunten kwamen nog vlotter. 13 in getal, voorwaar geen kleinigheid! Allen werkten hard en enthou siast, zowel bij de bezoekers als bij de gastheren. Dit getuigen de doelpunten en de verhouding daarvan. B.B.d.A. had eerst een achterstand, doch al spoedig wist B.B.d.A. deze in te lopen en de rust ging met een 32 voorsprong voor haar in. De tweede helft was het rijkst aan doelpunten. Het feit dat keeper van Bakel geen penalty wenste te stoppen en deze toch heeft gestopt dient vermeld. De back beging een over treding in het strafschopgebied. De scheidsrechter gaf terecht penalty. De keeper was boos op de back om de wijze waarop deze zijn tegenspeler „nam". Van Bakel plaatste zich naast het doel, doch bedacht zich snel en stopte zowaar de penalty. Een aardige wedstrijd en mooi weer deden het goed toeven op de Fazantenweg. 6 October 1951: A.D.M.B.B.d.A. 2-3 Het lijdt geen twijfel dat de melkweg aan het firmament heel wat verder van ons verwijderd ligt dan de Melkweg in Am sterdam Noord, maar het mag toch niet onvermeld blijven dat ons eerste elftal pas in een uiterst nauw compartiment tot^ verkleden kon overgaan toen Zaandam al aardig in het zicnt kwam. Maar enfin, het was goed weer en hoewel het veld nu niet bepaald een „stadion-mat" was, werd onder leiding van aanvoerder Fien enthousiast van leer getrokken. Ook in dit verslag zullen nog wel enkele worden genoemd, doch niemand zal het Uw reporter kwalijk nemen, als eerst

Amstel - Echo | 1951 | | pagina 11