TlaH lim fieri meldt mede 10 AMSTEL-ECHO van besmette ontlasting kan verslepen op onze le vensmiddelen. In de met dit stukje afgesloten artikelenreeks heb ik U een kort en noodzakelijkerwijs onvolledig beeld gegeven van de betekenis, die dieren hebben voor de verspreiding van besmettelijke ziekten bij de mens. Onze kennis dienaangaande is in de loop van vijf tig jaar zó uitgebreid, dat ik uiterst onvolledig moést zijn. Het zal U ongetwijfeld duidelijk zijn geworden, dat deze kennis slechts werd verkregen door samenwerking tussen verschillende groepen onderzoekers: geneeskundigen, veterinairen en bio logen zijn bij het onderzoek betrokken, maar ook chemici zijn hierbij nodig, omdat zij veelal de mid delen moeten bereiden, die voor genezing en be strijding van de verschillende ziekten dienen te worden gebruikt. De ontdekker van het D.D.T. heeft de Nobelprijs gekregen: inderdaad dient deze man als een weldoener der mensheid te worden ge- eerd. Op 23 September jl. overleed Dr. H. Peeters, lei der van de Afd. Volksgezondheid bij de Gemeen telijke Geneeskundige en Gezondheidsdienst te Amsterdam, nadat hij ongeveer twee jaren door een ongeneeslijke ziekte aan het ziekbed was ge kluisterd. Wij prijzen ons gelukkig, dat wij een van zijn laatste verhandelingen Dieren en ziekten bij de mens" voor onze collega's in de Amstel-Echo heb ben kunnen afdrukken. In Dr. Peeters, kenner bij uitnemendheid op het gebied der hygiène, verliest de Gemeente Amster dam een man van groot formaat. Red. BIER IN ALUMINIUMFLESSEN Na Duitsland worden nu ook in Nederland alumi- niumflessen in de handel gebracht voor het bot telen van bier. Deze flessen hebben het voordeel niet te breken en minder te wegen dan glas. Het gebruik van aluminium levert een besparing van invoerrechten in landen, waar aan de hand van het gewicht wordt geheven. (Horeca) In de kop van Noord-Holland lezen de gasten van een restaurant op de betimmering van de tapkast: Toen Mozes op de rotssteen klopte Geschiedde het wonder: het water dropte. Maar groter wonder geschiedt er hier, Want als men klopt, dan komt er... bier. üntye, iPsfLohtho-dk „B.B.d.A*"-NIEUWS Reeds aan het eind van ons inleidend artikeltje in de vorige Amstel-Echo schreven wij, dat over winningen van ons eerste elftal niet zouden uit blijven en dat ,,ons hart vol verwachting klopte!" Wij zijn in die verwachting niet beschaamd en er werden enige zeer verdienstelijke overwinningen behaald. Onze elftal-commissie heeft de opstelling van het elftal enige wijzigingen doen ondergaan, welke wijzigingen verbeteringen blijken te zijn. Dit alles wil natuurlijk helemaal niet zeggen, dat ons eerste er nu is, doch de ploeg heeft aan hecht heid gewonnen en met een volledige inzet van de ons ter beschikking staande voetbaltechniek en grote dosis enthousiasme is er nog van alles mo gelijk, zelfs een ...e plaats op de ranglijst (aan het invullen van het ontbrekende cijfer waag ik mij nog liever niet!). Ons tweede elftal heeft in zoverre pech. doordat de twee behaalde competitie-overwinningen zijn komen te vervallen, n.l. K.N.S.M. 3B.B.d.A. 2 6—7 en B.B.d.A. 2—A.S.C.V. 2 6—0. Dit vindt zijn oorzaak in het feit, dat de Res. 3e klasse H, waarin wij oorspronkelijk waren ingedeeld, is ko men te vervallen en de in de Res. 3e klasse H ingedeelde elftallen zijn ondergebracht in de ove rige Res. 3e klassen, bij welke indeling wij terecht gekomen zijn in de Res. 3e klasse C, in welke klasse in totaal 8 elftallen zijn ingedeeld, hetgeen dus neerkomt op het spelen van 14 wedstrijden. Ook was ons tweede elftal betreft zijn wij vol goede moed en met veel belangstelling zien wij dan ook uit naar de resultaten die zullen worden be haald! En nu dan weer de diverse verslagen: (Vervolg van pag. 5] Dr. H. PEETERS <3> 22 September 1951: B.B.d.A.—M.F.M.V. 4—3 Aldus onze eerste competitiewedstrijd in de 2e Klasse, waarbij de beide punten konden worden bemachtigd. Zoals de uitslag reeds doet vermoeden, heeft het er nog wel om gespannen of wij inderdaad als overwinnaars het veld zouden kunnen verlaten. Onze overwinning heeft nu wel niet aan een „zijden draadje" maar toch wel aan een „dun touwtje" gehangen, en dat zult U ongetwijfeld met mij eens zijn als U weet, dat wij met de rust met 41 vóór hebben gestaan. In de samenstelling van ons elftal was, mede naar aanleiding van een korte bespreking, welke op verzoek van het eerste was gehouden op Donderdag 20 September 1951 tussen leden van dit elftal, de elftalcommissie en enige leden van het bestuur, enige wijziging gekomen en „the winning team" zag er nu als volgt uit: Doel: Ewoldt (en voorts van links naar rechts) achterhoede: Slot en de Vries: middenlinie: Bom, v. Berkel en Ruytenbeek; voorhoede: Wilhelmus, Bernard, F'ien, Korte en Wolffgramm. Als we deze 11 nu eens even onder de loupe nemen, dan moet ons van het. hart, dat wij Fien graag iets sneller zouden willen zien (gezien zijn postuur echter zal dit wel een vrome wens blijven) en dat Korte als opbouwer van de aanval bijzonder nuttig is, doch dat zijn vakkundig werk ongetwijfeld nog meer effect zal sorteren, als hij de bal op bepaalde momenten iets eerder zou afgeven. Wilhelmus, Bernard en Wolffgramm hebben een goede wed strijd gespeeld, met als uitblinker de onvermoeibare „zwer ver" Bernard, welk „zwerven" zo goed tot uitdrukking kwam

Amstel - Echo | 1951 | | pagina 10