8 AMSTEL-ECHO JUBILEREN. Als een lid van het personeel jubileert, dan is het prettig wanneer hij op de voor hem zo feestelijke dag, naast de geschenken die hij uit handen van de Directie ontvangt, ook de stoffelijke blijken van medeleven van zijn collega's in ontvangst mag nemen. Alvorens de collega's daartoe in staat zijn is een commissie reeds lang te voren bezig geweest met het doen circuleren van intekenlijsten en het in ontvangst nemen der gelden. Het resultaat van zo'n inzamelactie kan in de meeste gevallen wor den vergeleken met een sympathiemeter. Naar ge lang van de grootte van het ingezamelde bedrag kan de commissie haar conclusie trekken omtrent iemands „gewildheid" bij zijn mede-arbeiders. Daar het intekenen op de cadeau-lijsten geheel op basis van vrijwilligheid geschiedt, zijn de resulta ten van zo'n inzameling zeer verschillend. Ten einde dit verschil nu weg te nemen en tevens het deelnemen aan het aanbieden van een ge schenk voor het fabriekspersoneel te vergemak kelijken, is een jaar geleden een Jubileum-Fonds gesticht, met het doel het aanbieden van geschen ken e.d. te regelen en voor de toekomst vast te leggen. Aangezien gebleken is dat lang niet alle fabrieks arbeiders op de hoogte zijn van de doelstellingen van dit fonds, drukken wij hieronder nog eens het Reglement af, met het verzoek dit zorgvuldig te willen bewaren. REGLEMENT van het JUBILEUMFONDS voor het Fabriekspersoneel van de AMSTEL BROUWERIJ N.V. Naam, plaats en duur der vestiging. Artikel 1. Het fonds, genaamd „Jubileum-Fonds voor het Fabrieks personeel van de Amstel Brouwerij N.V." is gevestigd te Amsterdam. Het is opgericht voor onbepaalde tijd. Doel. Artikel 2. Het fonds heeft ten doel aan de ingeschreven leden, bij hun 25-, 40- of 50-jarig ambtsjubileum of bij het beëindigen van hun werkzaamheden wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd, namens het gehele personeel een bedrag in geld of een daarmede gelijkstaand geschenk aan te bie den. Artikel 3. De grootte van de uit te keren geldbedragen of daarmede gelijkstaande geschenken, zal aan het begin van elk jaar door het Fondsbestuur worden vastgesteld. (Zie artikel 9). Ieder jubilerend lid, zal in het desbetreffende jaar een gelijk bedrag in geld of daarmede gelijkstaand geschenk worden aangeboden. Artikel 4. In geval van overlijden van enig lid, zal in overleg met de nabestaande (n) worden getreden aangaande het te besteden bedrag, dat namens het personeel door het Fonds zal wor den aangeboden. De grootte hiervan wordt door het bestuur incidenteel vast gesteld. Lidmaatschap. Artikel 5. Leden van het Jubileum-Fonds kunnen worden alle fabrieks arbeiders, die werkzaam zijn bij de Amstel Brouwerij N.V. te Amsterdam. Artikel 6. Zij die als lid wensen toe te treden, dienen zich hiervoor persoonlijk aan het bestuur op te geven. Artikel 7. Het lidmaatschap vervalt door: a. Beëindiging van het dienstverband bij de Amstel Brou werij N.V. te Amsterdam; b. Schriftelijke opzegging aan het bestuur. c. Door overlijden. Middelen. Artikel 8. Ter bestrijding van de uitgaven van de in artikel 2 en 4 genoemde bedragen, zal eenmaal per maand op het loon van de ingeschreven leden een bedrag van 25 cent worden in gehouden. Bestuur. Artikel 9. Het fonds wordt belangloos beheerd door een bestuur be staande uit een Voorzitter, een Secretaris en een Penning meester, bijgestaan door twee leden voor kascontrole. Artikel 10. Om de drie jaar zal één der bestuurders aftreden, doch kan zich tevens herkiesbaar stellen. De leden voor de kascontrole treden elk jaar af en zijn niet direct herkiesbaar. Artikel 11. Bij tussentijds aftreden van een bestuurslid, zhl door de leden binnen drie maanden in de vacature moeten worden voorzien. Artikel 12. In geval van ernstige nalatigheid van het bestuur of leden van het bestuur, kunnen dezen tussentijds afzonderlijk of in zijn geheel door de ledenvergadering worden geschorst of ontslagen. Voor deze beslissing is dan minstens 50 plus 1 stem der aanwezige fondsleden vereist. Vergadering. Artikel 13. Éénmaal per jaar zal in een vergadering of langs schrifte lijke weg in de vacature voorzien moeten worden van de aftredende leden der kascontrole. Op dezelfde wijze zal eenmaal in de drie jaren voorzien moeten worden in de vacature van het aftredende bestuurs lid. Amsterdam, 1 Jan. 1951. Het Bestuur, G. Oort, Voorzitter F. Ruitenbeek, Secretaris G. v. 't Lam, Penningm. Voor 1951 zijn de volgende kascontröleleden gekozen: W. Koolbergen J. Muller

Amstel - Echo | 1951 | | pagina 8