Gnze 6 AMSTEL-ECHO 5e SPORTDAG AMSTELBROUWERIJ. Het eerste lustrum! Dus moest er iets bijzonders zijn. Onze Directie ging daarom accoord met het voorstel de employé s van het filiaal te Heerlen uit te nodigen. Jammer was het, dat wij in ver band met deze late uitnodiging alleen hun kinde ren konden indelen, terwijl de dames en heren slechts als toeschouwers aanwezig konden zijn. Voor de Sportdag 1952 hopen wij de dames en heren van de filialen te Hengelo en Groningen te kunnen uitnodigen. Maar dan tijdig, opdat men aan de diverse spelen kan deelnemen. De inschrijving voor 19 Augustus j.l. was veel gro ter dan voorgaande jaren. Daarom willen wij van af deze plaats de dames en heren, die aan de voorbereidende werkzaamheden hun medewerking verleenden, hartelijk dank zeggen voor het vele werk, hetwelk zij hiervoor hebben verricht. Voor de weergoden hebben wij dit keer helaas niet zulke vriendelijke woorden. De weers-voor- spellingen waren op 18 Augustus niet erg roos kleurig. Het was nog erger op de dag zelve, want de regen, voor de middag aangekondigd, kwam reeds 's morgens. Toch was de opkomst behoorlijk en deed niet voor die van vorige sportdagen onder. Om vóór half tien betraden reeds met het Bestuur de eerste deel nemers en deelneemsters het feestelijk met vlag gen versierde terrein. Omstreeks tien uur vulde het terrein zich met vele belangstellenden, doch alvorens met de spelen een aanvang te maken, wilde men toch de komst van de dames en heren uit Heerlen afwachten. Zodoende werd er ca. een half uur te laat gestart. Het was ongeveer half elf dat onze Directeur, Jhr. Six v. Hillegom, de vijfde Amstel-Sportdag met enige welgekozen woorden opende. Direct daarna gaf de voorzitter van de Sportdagcommissie, de heer J. Schermelé, het sein tot de aanvang van de diverse spelen, welke in vlot tempo werden afgewerkt. Voor de uitslagen verwijzen wij U naar het slot van dit artikel. Het touwtrekken en de hinderniswedstrijden gaven de aanwezigen de nodige vreugde. Ook de meer serieuze nummers als hardlopen, hoogspringen en verspringen hadden de volle belangstelling. Om alle min of meer spannende series afzonderlijk in dit verslag onder de loupe te nemen zou te veel plaatsruimte vergen. De hoofdschotel vormde de voetbalwedstrijd tus sen Amsterdam en de combinatie RotterdamDen Haag. In deze wedstrijd nam Amsterdam met klin kende cijfers revanche op de combinatie voor de geleden nederlaag tijdens de Sportdag 1950, zo dat de beker dit jaar in Amsterdam zal prijken. 6-1 in het voordeel van Amsterdam is voorwaar geen kleinigheid. Het was een faire wedstrijd, wel ke op prettige wijze door de nestor van B.B.d.A. de heer A. Post, werd geleid. Aan de wedstrijd ging de aanbieding van een fraai kleinood door aanvoerder Koopmans aan de aanvoerder van Amsterdam vooraf in verband met het behaalde kampioenschap van B.B.d.A. in de Zaterdagmid dag-competitie 1950/1951. Voorwaar een fraaie geste. Bravo collega's van Rotterdam en Den Haag! Ook al was het weer erg vochtig, toch diende nog voor het nodige vocht in de vorm van bier, koffie, thee, melk en limonade te worden gezorgd. Dus de koffietent werkte weer full speed om een ieder op tijd van het nodige te voorzien en zij mocht zich in een druk bezoek verheugen. De belangstelling voor de biertent was als vanouds. Verder com mentaar overbodig. In de namiddag was er enige opklaring in het weer en dit maakte het mogelijk de finale's tot een goed einde te brengen. De kinderen, meer in aantal dan in vorige jaren, p- Het mandtrekken Start 80 meter-loop

Amstel - Echo | 1951 | | pagina 6