Vacant ie-0 pstelwedstrij d 4e Jaargang September/October No. 2 Niet-periodiek verschijnend blad voor de geëmployeerden van de AMSTEL BROUWERIJ N.V. Redactie: Mr. J. C. Bossard en J. Beekman NA DE VACANTIE. Nu de zomer zo zoetjes aan voorbijglijdt, kan wel worden aangenomen, dat de meesten uit het be drijf hun vacantiebeurt er weer op hebben zitten. Vacantie! Heerlijke onderbreking van de arbeid! De een zal het in de bossen hebben gezocht, de ander aan zee, een derde is wellicht thuis geble ven en Leeft van daar uit zijn tochtjes onderno men. Maar, hoe het ook zij, ieder van ons heeft getracht om de vrije dagen tot op de bodem te ge nieten. Ze zijn immers veel te kostbaar. Kijk, dat is nu juist het mooie: Vacantie is een kostelijk goed, omdat zij de vrucht is van de arbeid. Wat zou vacantie zijn zonder onze dagelijkse arbeid als uitgangspunt? Niets dan een stuk-geprikte luchtballon, niets dan verveling. Neen, het is juist dat contrast met onze regelmatige werkzaamhe den, wat vacantie zo kostbaar en boeiend maakt. Dat is ook de reden, waarom wij er reeds maan den van te voren aan denken ennaderhand nog vaak met blijdschap wie weet met een tikje weemoed er door gemengd op terug zien. Ja, zo'n eerste dag na de vacantie valt vaak niet mee. Je voelt, dat je weer vast zit aan je taak; de Redactie-Adres: J. Beekman, Expeditie-Afdeling, Amsterdam overgang, na die vrije, blijde dagen is soms wat moeilijk te verwerken. Maar al gauw raken we dat gevoel kwijt en het is merkwaardig, hoe spoedig we weer thuis" zijn in het bedrijf. Of is dit eigenlijk wel Zo merkwaardig? Iets, wat tot de belangrijkste dingen van je leven behoort, wordt toch een blijvend goed, waarvan je niet kunt ver vreemden? Goed, je kunt misschien een dag met een beetje verloren gevoel rond lopen, maar dat veroorzaakt nog niet het kleinste rimpeltje op het watervlak, om het zo maar eens te zeggen. Dat glijdt weer van je af en wat overblijft is de vreugde, om na de genoten vrije tijd, weer gesterkt en verkwikt de dagelijkse taak voort te zetten. Want laten we ons niet vergissen: Ware genoe gens zijn die, welke ons werk, onze plicht als basis en als uitgangspunt hebben. Zie je, dat is vacan tie. En dat is de geest, die ons bezielt, als we weer zijn teruggekeerd tot een van de meest ge zegende goederen, die de mensheid kent: ons werk. Doet U ook mee aan onze Lees voor bijzonderheden pag. 5

Amstel - Echo | 1951 | | pagina 1