12 AMSTEL-ECHO En nu is de oorzaak van de nederlagen gauw ge vonden; de onzen hebben gebrek aan „lucht" en aan uithoudingsvermogen! Het is alleszins mogelijk dat dit wat beter gaat naarmate 't seizoen vordert, doch indien we vóór de wedstrijd en in de rust(ü) nu eens begonnen met een plundering van de voor raad in onze sigarettenkokers achterwege te laten, dan zal dat aan ons uithoudingsvermogen zeker niet ten kwade komen! Overigens hebben wij bij de aanvang van de nieu we competitie nu niet direct van een nieuw kam pioenschap gedroomd, doch het behalen van een behoorlijke plaats op de ranglijst moet toch in de 2e klasse voor een kampioen van de 3e klasse tot de mogelijkheden behoren! Dit inleidend artikeltje over het gebeuren in het nieuwe voetbalseizoen willen wij besluiten met een meer optimistisch geluid, n.l. dat B.B.d.A. met 2 elftallen aan de nieuwe competitie zal kunnen deel nemen wegens de uitbreiding van het aantal actie ve leden tot pl.m. 27. B.B.d.A. II heeft haar eerste officiële wedstrijd reeds achter de rug en wel op Zaterdag 15 September 1951 tegen een Livro-com- binatie, welke vriendschappelijke wedstrijd in een 21 overwinning voor de onzen eindigde. Een aardig begin voor ons tweede dus, waaraan ons eerste gerust een voorbeeld kan nemen en welk voorbeeld hopelijk een stimulans voor B.B.d.A. I zal zijn om in het verdere verloop van de competitie verscheidene behoorlijke overwinningen in de wacht te slepen. B.B.d.A.-ers, St. Nicolaas is nog ver, doch niettemin: „Vol verwachting klopt ons hart!" En nu nog even (ditmaal) in 't kort de gespeelde wedstrijden: Men heeft evenmin recht op een opinie, waar men geen rekenschap van kan afleggen als op een glas bier, waar men niet voor kan betalen. G. M. Young. Copie voor dit blad moet uiterlijk op de 25e van deze maand in ons bezit zijn Red. 25 Augustus 1951: D.G.C.B.B.d.A. 1 64 (vriendsch.). Onze eerste wedstrijd in 2e klasse-milieu, die ons tevens duidelijk maakte, dat hier van fellere tegenstand sprake is. B.B.d.A., dat een enkele invaller telde, speelde niet zoveel minder dan D.G.C.doch de voorhoede van de tegenpartij was iets schotvaardiger, terwijl onze achterhoede minder hecht bleek dan gewoonlijk het geval was. Na afloop van de wedstrijd troostten de onzen zich met de gedachte aan een slechte „generale", die dikwijls een goede „opvoering" geeft en met deze, uiteraard ongegronde, geruststelling, togen wij in de beste stemming huiswaarts. 1 September. 1951: Onderlinge wedstrijd, waaruit hopelijk de elftal-commissie veel lering heeft getrokken! 8 September 1951: B.B.d.A. 1Wartburgia 24. Het begin van deze wedstrijd was voor ons beslist veelbe lovend, want reeds na enige minuten kreeg de Vries een vrije schop te nemen, waarbij de bal goed voor doel werd gebracht en waarna, door toedoen van van Berkel, ons eerste doelpunt in de nieuwe competitie een feit werd (10). De onzen waren vrij veel in de aanval, hetgeen B.B.d.A. enige corners opleverde, die slecht werden genomen en geen resultaat opleverden. Wartburgia zat echter ook niet stil en bij een aanval over links kwam de bal goed voor doel en van dichtbij werd onze keeper gepasseerd 11B.B.d.A. kon zich kennelijk niet verenigen met het teloor gaan van haar voorsprong en bij één van de verscheidene aanvallen, waarbij speciaal Fien en Korte actief waren, werd de bal door een goed schot van Fien in het net van de tegenpartij gedeponeerd (21). De onzen waren in deze periode beslist sterker, doch wij hadden toen met enige goede schoten geen geluk. Even voor de rust moest Groen, die een prima wedstrijd op de rechts- halfplaats speelde, wegens een knieblessure uitvallen, voor wie Schermelé inviel. Over het verloop van de wedstrijd na de rust kunnen wij kort zijn. Wartburgia werd allengs sterker en B.B.d.A. kon het tempo niet bijhouden. Door een misverstand in onze achterhoede werd het al spoedig 22 en hierna legde onze tegenpartij, de overwinning ruikende, er nog een schepje bovenop en met hetzelfde schepje werd de bal nog 2 keer in ons doel „gelepeld" (24). Met deze stand kwam ook het einde en was onze eerste competitie-wedstrijd in een nederlaag geëindigd, doch gezien het vertoonde spel, spe ciaal in de eerste helft, zullen ook overwinningen o.i. niet uitblijven. Rest ons alleen nog te vermelden, dat vlak voor het eind Ruytenbeek zich nog moest laten vervangen door Bronk- horst. Sc. 15 September 1951: WatergraafsmeerB.B.d.A. 53. Zaterdag, 15 September, werd bovengenoemde wedstrijd ge speeld en zoals U gezien hebt wederom een nederlaag voor onze jongens. Deze nederlaag was volkomen verdiend, aangezien het uit houdingsvermogen evenals tegen Wartburgia op de proef gesteld werd, met als resultaat dat onze ploeg er langzaam maar zeker practisch niet meer aan te pas kwam. Aangezien ondergetekende in verband met niet opkomen van de scheidsrechter deze wedstrijd arbitreerde, zal hij geen getrouw verslag kunnen geven, doch alleen maar het prach tige, door Wolffgramm gescoorde, doelpunt vermelden. Laten wij in de komende wedstrijden nu eens laten zien, dat het ook anders kan! H. Snel. 15 September 1951: Livro Comb.B.B.d.A. 2 1—2 (Vriendsch.). Deze eerste officiële wedstrijd van ons tweede elftal is alzo in een overwinning geëindigd en dit geeft ongetwijfeld moed voor de toekomst. Ongegrond optimisme is natuurlijk uit den boze, doch er werd in ieder geval enthousiast gewerkt en dat is een belangrijke factor. Ons spel was, hoe kan het anders, nog wat onsamenhangend, doch niettemin waren wij het meest in de aanval. Onze linksbuiten. Tak. die overigens weinig in het spel werd betrokken, was een voortdurend gevaar voor de tegenpartij en hij was het dan ook die met een hard schot ons eerste doelpunt maakte (01). B.B.d.A. bleef iets sterker en bij één van de aanvallen kwam de bal bij Ladurner, die na goed doorzetten ons tweede doelpunt ter wereld bracht (02). Met deze stand kwam de rust. Na de rust ging de strijd aanvankelijk nog gelijk op, doch allengs kwam Livro meer in de aanval en bij één van die aanvallen scoorde de middenvoor, waarmede dus de stand op 12 kwam. Livro deed nog verwoede pogingen om de stand gelijk te maken, terwijl ook de onzen nog tot enige energieke aanvallen kwamen, doch gescoord werd er niet meer en zodoende werd de eerste wedstrijd van ons tweede elftal in een overwinning omgezet. Een gebeuren dat ongetwijfeld navolging verdient! Sc.

Amstel - Echo | 1951 | | pagina 12