8 AMSTEL-ECHO Jungfrau enz. Alles lag reeds zeer behoorlijk on der de sneeuw en de machtige aanblik van deze alpenwereld deed weer een verlangen in mij opko men naar een wintervacantie in dit prachtige land. Naarmate we Holland naderden stapelden de wolken zich op en op die kille najaarsmiddag van Zaterdag 18 November stapte ik op Schiphol ril lend uit het toestel om via de douane en auto di rect in mijn bed te kruipen, teneinde aan een twee de malaria-aanval beter het hoofd te kunnen bie den. Waarmede ik dit relaas over mijn reisindruk ken wil besluiten. EENDRACHT MAAKT MACHT. Onze Amstel-Echo bestaat vanaf Juli 1948 en m.i. heeft dit blad reden van bestaan. Hoe waardevol is niet het contact tussen alle werkers aan de brouwerij en filialen, dat door onze eigen krant gelegd wordt. Wij blijven door verschillende beschouwingen, mededelingen omtrent jubilea, ouderen, die het bedrijf, waaraan zij hun beste krachten gegeven hebben, met pensioen verlaten, en andere gebeur tenissen het bedrijf of haar personeel betreffende, dank zij de Amstel-Echo op de hoogte. Zo zijn er meerdere dingen", die ons allen binden. De jaarlijkse Sportdag is er een bewijs van. (Helaas viel die dag bijna geregeld in mijn vacan- tie en schitterde ik door afwezigheid). Wij werken voor een bedrijf, waarop wij trots mogen zijn, hebben een Directie, die open oor en oog heeft voor onze moeilijkheden. De sociale ver zorging is zeer goed te noemen. Ik zou U kunnen meenemen op een rondgang door het bedrijf, langs de kantoren en fabrieks- afdelingen, ware het niet dat ik mag aannemen, dat U van de werkzaamheden op al die afdelingen op de hoogte bent, althans er iets van af weet. De directie, het administratief- en technisch per soneel, ja vanaf de portiers tot de man, die achter de lichtbak zit om de schoon gewassen flessen nog eens extra onder de loupe te nemen, zij allen zijn nodig, behoren elkaar te verstaan en vormen, tezamen werkend evenzoveel schakels in de keten die de afnemers met ons bedrijf moet verbinden. Het is het onontbeerlijke team-work, dat in ieder goed lopend bedrijf aanwezig moet zijn. Goed team-work is het belang van het bedrijf en onze belangen lopen daarmee parallel. Hebt O dus nieuwe, frisse ideeën of verbeteringen, breng ze naar voren en hebt li geen direct con tact met de Directie, vergeet niet, de Directie is altijd bereid U het oor te lenen. Zoudt li niet even als ik, na een rondgang door het bedrijf, trots zijn, dat wij hier in dienst zijn? En dan de Ontvangstkelder. Hier gebruiken we een heerlijk glas Amstelbier. Dit is een product, dat meer gedronken dient te worden en hieraan kunt li allen meewerken. Honderden gehuwden, vrijgezellen en gezellinnen zijn bij ons in dienst. Zij allen hebben familie, vrienden en kennissen. Al deze schakels vormen tezamen een enorme ketting. Leg deze ketting vast aan ons bedrijf en dit bereikt U door reclame te maken voor ons product. En nu de schakel: vertegenwoordigers. Zij hebben o.a. er op toe te zien, dat het glas bier goed ge schonken wordt en dat de verzorging prima is. En de ervaring heeft geleerd, dat het in een café en ook bij li thuis net zo goed kan smaken als aan de brouwerij. Hier is het juiste gezegde: ..Amstel- goed geschonken, méér gedronken!" Bezoekt ge een café, geef dan de voorkeur aan een Amstel- zaak. Zijn er klachten, geeft ze door aan de ver koopleiders. Tot slot de filialen, waarmee ik het genoegen heb gehad kennis te maken. Rotterdam en het Depót te 's Gravenhage. Hier ontvangt men het bier per schuit van uit Amster dam. De koffie die men hier drinkt niet, maar die smaakt er dan ook beter Ook hier is de Amstel-familie, met haar voetbal club en reisvereniging. Elke zomer tijdens de week-ends, gaat men gezamenlijk uit, waarvoor het gehele jaar werd gespaard. Het filiaal Hengelo heb ik op een van mijn vacan- ties bezocht en werd er, bij afwezigheid van de Directeur de heer Dumans, door collega Dik ge- noegelijk ontvangen en kreeg tips, waar ik het beste kon logeren, waar de mooiste plekjes waren en door hem bezocht ik het mooie Amstel-Hotel te Hengelo. En ten slotte het zonnige Zuiden. Hier zijn mijn vrouw en ik door de Directeur, de heer Duysens met een hartelijkheid ontvangen, die ons beiden zeer veel goed heeft gedaan. Ik ben er van overtuigd, dat U met een even gulle hartelijkheid aan onze filialen, bij en door onze collega's aldaar, zal worden ontvangen. Samen vormen wij één grote Amstel familie. En ook voor U. filialen, geldt het hier boven aan gehaalde: ,,Hebt U ideeën, die van belang zijn, niet alleen voor LI, maar voor heel het bedrijf, breng ze naar voren!" Niet langs elkaar, maar met elkaar, want nog immer geldt de oude spreuk: Eendracht maakt macht! J. P. Rijnbende. Winkelende dames in Accra

Amstel - Echo | 1951 | | pagina 8