12 AMSTEL-ECHO AMSTERDAMSE BEDRIJVEN BILJART- TOURNOOI 1950—1951. Biljartvereniging „Amstelbrouwerij" weer kampioen. Op Zaterdagavond 31 Maart 1951 werd in de foyer van het Olympisch Stadion de Biljartver eniging Amstelbrouwerij" gehuldigd voor het behalen van het kampioenschap in het Amsterdam se Bedrijven Biljart-tournooi 19501951. Het kampioenschap 1950/51 is dus het tweede in successie en dat dit resultaat van fanatiek en en thousiast doch niettemin sportief vechten op het groene laken overtuigend is moge blijken uit het verschil in puntenaantal tussen no. 1 en 2; „Am stelbrouwerij'' 175 matchpunten en „Excelsior" 156 matchpunten. In afwijking van de verleden jaar gevolgde ge dragslijn, om aan de kampioen de organisatie van een feestavond over te laten, was besloten het huldigingsfeest 1950/51 collectief door de deel nemende verenigingen te laten organiseren, vooral en hoofdzakelijk met het oog op de vele kosten, die een dergelijke feestavond met zich brengt. Een andere reden was ook, dat op de kampioensfuif van de „Amstelbrouwerij" in Maart 1950 alleen de besturen met hun dames vertegenwoordigd waren, zodat het overgrote deel van de in de com petitie spelende biljarters van een gezellige avond verstoken waren. Dies waren op 31 Maart 1951 zo'n dikke 400 dames en heren aanwezig, om de feestelijke prijs uitreiking mee te maken. De avond werd geopend door de heer Fischer, voorzitter van de commissie, welke zich belast heeft met de organisatie van het Bedrijven-tour- nooi. Spreker heette de aanwezigen hartelijk wel kom. Inmiddels had het muziekgezelschap „De Hart- brekèrs" zich reeds laten horen en na het wel komstwoord van de voorzitter werd met een cabaretvoorstelling begonnen, echter niet alvorens de heer v. d. Horst, voorzitter van de B.V. Am stelbrouwerij medegedeeld had, dat de Directie voor deze avond een flinke hoeveelheid bier dis ponibel had gesteld, die tegen een gereduceerde prijs verkrijgbaar was. Na de pauze werd het programma voortgezet met als hoofdnummer de prijsuitreiking. Alle aanwe zige leden van B.V. Amstelbrouwerij werden uit genodigd het podium te bestijgen en aan onze voorzitter werd de kampioensprijs alsmede de grote officiële bloemenmand overhandigd. Vol gens hem, de heer v. d. Horst, was ook ditmaal het kampioenschap niet alleen aan de prestaties van de leden te danken, maar ook aan het Amstel- bier. Ook deelde de heer v. d. Horst mede, dat de Directie van de Amstelbrouwerij een verzil verde wisselbeker beschikbaar gesteld heeft voor de kampioen van de volgende competitie. Deze beker moet tweemaal in successie of driemaal in totaal gewonnen worden om definitief eigendom te zijn. Een en ander werd met luid applaus begroet en te oordelen naar de opmerkingen, die her en der werden gemaakt, zal het onze biljarters niet meevallen, het volgend jaar wederom de eerste plaats te bereiken. Achtereenvolgens werden alle prijzen uitgereikt. De heer te Pas, voorzitter van de Biljartclub van de G.G.6G.D., nam de laatste prijs in ontvangst. Zeer terecht merkte de heer te Pas in zijn dank woord op, dat Amstelbrouwerij volkomen verdiend het kampioenschap behaald heeft, maar dat het in onze competitie hoofdzakelijk gaat om de prettige sfeer en vriendschap, waardoor het behalen van prijzen een bijzaak en geenszins hoofdzaak is. Hiermede was de prijsuitreiking ten einde, waarna de heer Schermelé, voorzitter van onze zuster vereniging „B.B.d.A. het podium beklom en aan de heer v. d. Horst een bijzonder fraai wit-zijden vaantje overhandigde als bewijs van felicitatie met het behaalde succes en tevens als bewijs van een stevige verbondenheid tussen beide sportver enigingen van de Amstelbrouwerij. Het tweede gedeelte van het cabaretprogramma werd vlot afgewerkt en een geanimeerd bal deed de meesten tot 4 uur blijven. De heer Fischer besloot deze avond met enkele woorden van dank aan allen, die hun krachten gegeven hebben om deze avond zo veel mogelijk te doen slagen. Hiermede is dan tevens de competitie 195051 geheel besloten en rest mij als secretaris/wedstrijd leider namens ons bestuur nog slechts dank te brengen aan die leden, die door hun geestdrift en getrouwe opkomst meegeholpen hebben om het kampioenschap te behalen. Laten wij trachten door gestadig oefenen dit kampioenschap voor de derde maal te prolongeren. Intussen heeft de biljartclub Amstelbrouwerij al weer aan een paar nederlaag-tournooien deelge nomen, waarvan dat der G.G.6G.D. ter gelegen heid van het 5-jarig bestaan der biljartclub, in middels beëindigd is. De B.V. „Amstelbrouwerij" heeft kans gezien in dit tournooi met 113 winst punten eveneens de eerste prijs te behalen. Deze werd ons op Zaterdagavond 7 April jongstleden overhandigd door de voorzitter van de jubilerende vereniging, de heer te Pas. De heer v. d. Horst nam een kleine, doch fraaie beker in ontvangst. Voorlopig heeft B.V. „Amstelbrouwerij" bij de reeds behaalde tropheeën er weer 2 bekers bij- gekregen Naast het behalen van overwinningen moeten wij trachten de kwaliteit van ons spel zo hoog moge lijk op te voeren, opdat de beste prestatie de mees te satisfactie zal geven. En de gelegenheid dit te bereiken is er inmiddels gekomen. Het bestuur hoopt en vertrouwt erop, dat alle leden van deze gelegenheid serieus gebruik zullen maken, tot heil van onze vereniging, tot ontspanning en verfris sing van de geest, tot versterking van Uw werk kracht ten dienste van onze „AMSTELBROUWERIJ H.b.i.w.b. J. G. van Vrede.

Amstel - Echo | 1951 | | pagina 12