Oxifyt £fio>itho.e& 10 AMSTEL-ECHO wat groenten en vruchtbomen te kweken, iets dat je hier bij elk huis aanwezig ziet. Tot nu toe heb ben wij geen spijt ons een nieuw vaderland te hebben gezocht, ofschoon we in ons hart steeds Nederlander zullen blijven. Alvorens ik besluit, wil ik alle aspirant-emigran ten nog een goede raad geven. Leert alvorens te emigreren engels, engels en nog eens engels. Zonder kennis van deze taal is het ondoenlijk in Australië succes te hebben. Tot een volgende brief. Frits Engelsma c/o Mr. A. Aris 53, Alfred R.d. West Croydon Sth Australia. PERSONALIA Wij nemen afscheid van de heer H. KOOLMA, die, na ruim 25 jaar aan onze Brouwerij verbonden te zijn geweest, per 1 Mei 1951 met pensioen is gegaan. De heer Koolma werd, na eerst geruime tijd in Amsterdam werkzaam te zijn geweest, in 1925 benoemd tot Chef van de ijsfabriek van het nieuwe pand aan de 3de Van der Kunstraat 18 te Den Haag, waarheen ook het toenmalige agentschap werd verplaatst. Wie over de wijze, waarop hij deze ijsfabriek in conditie heeft gehouden een idee wil krijgen, zou een kijkje in Den Haag moeten nemen op het terrein van zijn werk. Ieder onder deel spreekt hier van zijn toewijding en van de verantwoordelijkheid, die Koolma al die jaren heeft gedragen. Ook commercieel kan gezegd worden, dat mede door de zorg van Koolma. onze Haagse ijsfabriek zich nog steeds mag verheugen in een behoorlijke omzet. De medewerkers, eerst van de firma Galema, thans Depót 's Gravenhage, trof hij door het gezag, dat hij met weinig woorden wist uit te oefenen. Niet meegaand van aard. overtuig de deze stoere Noorderling, door helder inzicht en doordat zo duidelijk het belang van de brouwerij ma. die op 17 October 1950 met vrouw en kind voor hem nummer één was. Wetende, dat Koolma nog lang niet aan het eind van zijn krachten is, wensen wij hem tezamen met zijn vrouw een mooie levensavond en een welverdiende rust, waarin ongetwijfeld zijn kleinkinderen en niet te vergeten zijn geliefde watersport nog wel de nodige af wisseling zullen brengen. VOETBAL. B.B.d.A. gaat goed: B.B.d.A. gaat best; B.B.d.A. wordt misschien nogkampioen! In de Amstel-Echo van Maart jl. hebben wij U kunnen verhalen van een overwinning en een ne derlaag van B.B.d.A.; dat was dus half goed en half slecht nieuws; dat was fifty-fifty! In deze Amstel-Echo niets dan goeds, namelijk drie overwinningen. Wij schreven het reeds: ..Het gaat best met B.B.d.A. enfin, leest U maar! A.S.V.—B.B.d.A. 3—8. Op 21 April speelden de B.B.d.A.-ers uit tegen de A.S.V.-ers met het bovengenoemde resultaat. Het was een eenzijdige wedstrijd, doordat B.B.d.A. sterk in de meerderheid was. Zelfs de drie tegen-doelpunten brachten geen verandering in het spelbeeld. De doelpunten door Bom, Wolfgramm en Fien gemaakt waren van goede kwaliteit. Vooral Wolffgramm was die middag behoorlijk op „schot". Als intermezzo tijdens deze eentonige wedstrijd kwam over het speelveld een drenkeling, hetgeen de meeste spelers was ontgaan en eerst toen zij met de rust in het kleedlokaal kwa men troffen ze daar een spiernaakt jongetje aan. Het ventje was in een sloot naast het terrein terecht gekomen! Een A.S.V.-er. begaan met het lot van zijn buurjongetje, had het kind geneel uitgekleed. Nadat de drenkeling was volgestopt met koek. thee en drop en van alle mogelijke, maar te grote kledingstukken, was omhangen, was het ergste leed al weer geleden. De tweede helft van de wedstrijd was al net eender als de eerste helft. Maar B.B.d.A. had haar twee winstpun ten weer binnen. v. d. V. SCHINKELHAVEN—B.B.d.A 1—4. Uitgesproken moest het op Zaterdag 28 April 1951 regenen (nadat practisch een hele week niet één druppel hemelwater de Nederlandse bodem had bereikt) en dus trokken onze voet ballers, geheel in regenkleding gehuld, op die Zaterdagmid dag naar het terrein van Schinkelhaven, dat in al zijn on effenheid ergens buiten Amsterdam achter de linkeroever van de Amstel ligt. En al even oneffen is het pad dat men heeft te gaan om het veld te bereiken! Niettegenstaande al die nattigheid aarzelde de scheidsrechter geen moment om het veld goed te keuren en dus was het „uitkleden" geblazen. Onze eerste „winst was de toss en zodoende moest onze tegenpartij de eerste helft van de wedstrijd tegen wind en regen optornen. B.B.d.A. was, mede dank zij de steun van de wind, al direct iets sterker en de achterhoede van Schinkel haven kreeg het niet gemakkelijk. De onzen waren zeer en thousiast. doch de productiviteit'hield daarmede vooralsnog geen gelijke tred. De aanvallen werden onnauwkeurig af gewerkt en enige critiek van eigen spelers binnen de lijnen was daarvan het gevolg, welke critiek misschien nog wel opbouwend was bedoeld, doch in ieder geval niet opbou wend werkte. Er schuilt zeer veel waarheid in het bekende gezegde: „Het is de toon, die de muziek maakt", en deze waarheid is zeer zeker ook van toepassing op de critiek die men elkaar tijdens een wedstrijd „toefluistert". Niettegenstaande dit alles was en bleef B.B.d.A. sterker, het geen voor de rust resulteerde in twee doelpunten ten gunste van de onzen, waartegenover Schinkelhaven geen tegenpunt vermocht te stellen. Het eerste doelpunt was zeer fraai, nl. een kopbal van Bom uit een voorzet van Snel, terwijl het tweede doelpunt door een speler van Schinkelhaven werd gescoord. Deze werd dusdanig in het nauw gedreven, dat hij op goed geluk wilde wegwerken en daarbij zijn eigen doel man kansloos passeerde! Na rust kreeg B.B.d.A. regen en wind tegen, hetgeen niet mocht verhinderen, dat de onzen meer in de aanval bleven dan Schinkelhaven. Ons overwicht was echter niet groot en helemaal gerust waren we dan ook nog niet met onze 20 voorsprong. Na pl.m. 20 minuten vergrootte Wolffgramm onze voorsprong tot 30, waarna Schinkelhaven toch ook nog even heel duidelijk liet merken dat zij er was, want na een energieke aanval werd, na goed doorzetten, onze keeper van dichtbij gepasseerd (1—3). B.B.d.A. was echter op haar hoede, legde er op haar beurt ook weer een schepje op, hetgeen pl.m. een kwartier voor het eind resulteerde in een doelpunt van Bom (14), waardoor wij ons vrijwel zeker gingen voelen van de twee puntjes! Over ons derde doelpunt werd nog even zwaar gedelibereerd, aangezien de scheids rechter aanvankelijk meende dat de bal naast was gegaan, daar deze onder het net door buiten de goal rolde, doch mede door het feit, dat ook de keeper van de tegenpartij bevestig-

Amstel - Echo | 1951 | | pagina 10