AMSTEL-ECHO 3 Het aandeel van de heer van Gijzen in deze film avonden was zeer groot, want bij 3 van de 4 film pjes die voor de pauze werden vertoond is hij als regisseur en cameraman opgetreden en wij kunnen gerust zeggen, gezien de grote voldoening over het gebodene, met volledig succes. Zowel het filmpje uit de padvinderswereld als het filmpje, hetwelk ons de prestaties van een politiehond toonde, wa ren zeer onderhoudend en zeker niet van humor ontbloot, terwijl de sportdagfilm uiteraard in het middelpunt van de belangstelling stond. Velen der aanwezigen hadden wellicht nog nimmer met de resutaten van de amateurcinematografie kennis ge maakt en mochten zij daar mogelijk enigszins scep tisch tegenover hebben gestaan, hun oordeel van heden zal ongetwijfeld zeer gunstig door het ge bodene worden beïnvloed. Voor de pauze werd dan voorts nog het alleraar digste filmpje ,,Een dagje gezellig uit" vertoond opgenomen door de heer C. J. Bulte. Hierbij waren de lachsalvo's niet van de lucht en wanneer de in houd door een ieder goed is begrepen dan is het komische en het nuttige hier met gunstig resultaat samen gegaan. Na de pauze werd een interessante film over het Zuidelijk deel van Australië vertoond, gemaakt en ingeleid door de heer C. Bulte, waarmede het programma werd besloten. De beide filmavonden werden geopend en gesloten door de voorzitter van B.B.d.A. en van de Sport dagcommissie, de heer J. Schermelé, die op de eer ste filmavond de heer Jhr. Six van Hillegom en echtgenote welkom heette, terwijl aan het slot van de tweede avond zeer terecht de heer van Gijzen in het zonnetje werd gezet en aan wie de dank van allen werd overgebracht voor zijn geslaagde bij dragen aan de filmavonden en speciaal voor de moeite en offers die hij zich heeft willen getroosten voor het opnemen van de Sportdag film. Hem werd als stoffelijk blijk van waardering en sympathie een geschenkje aangeboden dat ongetwijfeld reeds lang in rook en as is omgezet. Een luid en hartelijk applaus volgde op deze geste. Rest ons nog te ver melden dat de technische verzorging op de beide filmavonden bij de heren W. Köther en C. J. Bulte in uitstekenden handen was en dat een woord van dank aan diegenen die in de pauze de dorstige ke len laafden hier zeker op zijn plaats is. Sc. DE VROEGE PASEN Het is iedereen opgevallen, hoe vroeg wij dit jaar Pasen hebben nl. op 25 Maart. De vraag ligt voor de hand, hoe het toch eigenlijk komt, dat Pasen telken jare op een andere datum valt (en daardoor ook Hemelvaartsdag en Pinksteren), terwijl Kerst steeds op dezelfde datum gevierd wordt. De bere kening, op welke datum Pasen moet vallen, is al van eeuwen her. Hierbij moeten wij teruggaan tot op de Kerkvergadering (concilie) van Nicea, ge houden in het jaar 325 n. C. Op die vergadering werden allerlei vraagstukken van theologische en kerkelijke aard behandeld en hieronder viel ook de kwestie, wanneer de Christenheid het Paasfeest moest vieren. In tegenstelling nu met de Kerst heeft men voor dit feest, dat zoals men weet de vreugdevolle herdenking betekent van het feit, dat Jezus „ten derden dage' uit de doden is opgestaan, geen vaste datum bepaald, maar deze afhankelijk gesteld van de maanstand en wel als volgt: Pasen valt op de Zondag, die volgt op de eerste volle maan óp of na 21 Maart. Wanneer het volle maan is op 21 Maart en dit is een Zaterdag, dan valt Pasen op 22 Maart. Dit is dus de vroegste Paas- datum. Dit was zo in 1761 en 1818. Wanneer het eerst op 18 April volle maan is en deze dag is tevens een Zondag, dan valt Pasen op 25 April en dit is de laatste Paasdatum. Zon late Pasen hadden wij in 1943. Pasen valt dus altijd tussen 22 Maart en 25 April. Zo vonden wij als Paasdata in de maand Maart in deze eeuw (om maar niet verder te gaan): 24 Maart 1940 25 Maart 1951 26 Maart 1967, 1978, 27 Maart 1921, 1932 28 Maart 1937, 1948 29 Maart 1959, 1964, 30 Maart 1975, 1986, 31 Maart 1918, 1927, In 1952 is het Pasen op 13 STICHTING 1940-1945 Dank zij de vrijwillige bijdrage door het grootste deel van het personeel van de brouwerij te Am sterdam zijn wij in staat aan bovengenoemde stichting een bedrag van 336,85 af te dragen. Thans is het personeel van onze fabriek te Am sterdam weer bezig met een actie ten behoeve van het Koningin Wilhelmina (kanker) Fonds. Reeds eerder in 1948 werd ten behoeve van dit fonds een bedrag van 2629,50 door het gezamen lijke personeel van onze brouwerij (dus met inbe grip van de filialen) afgedragen. Een goed bewijs van gemeenschapszin ondanks de moeilijke tijds omstandigheden. WIST U DAT? In Engeland zijn nog ongeveer 450 bierbrouwerijen. De grootste is de bekende Ierse Guinness brouwe rij, de brouwerij van het donkere stout en bekend ook om de bijzondere attractieve reclame met ,,My goodness, my Guinness als beste slagzin. De Guinness brouwerij werd reeds in 1757 opge richt en de stichter was Arthur Guinness. Guin ness, die brouwerijen heeft in Dublin (met 3000 werknemers), Londen (met 1000 werknemers) en New York, is vanaf de oprichting tot op heden in handen van de familie Guinness gebleven. 1979 1970 1997 1991. April. B. E. 4>

Amstel - Echo | 1951 | | pagina 3