12 AMSTEL-ECHO zwak en onsamenhangend, met als enig gevaar een enkele maal een uitschieter over links, doch van een goede afwerking van deze enkele aanval was geen sprake zodat onze keeper er, althans voor de rust, maar heel weinig aan te pas behoefde te komen. Na de rust heeft hij wel wat meer te doen gehad en wel speciaal in de periode dat onze mensen wegens aan zoveel actie ontwende spieren kennelijk naar een extra ,,rust" verlangden, doch hij kweet zich keurig van zijn taak en wist die mid dag te voorkomen dat onze tegenstanders ook maar één doelpunt konden scoren, al moet direct worden gezegd dat zij de goede richting zeer beslist in de Tesselschadestraat hadden achtergelaten. Onze voorhoede, waarvan onze binnenspelers toch nog wel iets meer mogen komen „ophalen", werd vrij goed gestuwd door de middenlinie en speelde een snel en uit dien hoofde reeds gevaarlijk spel letje, waaruit gevaarlijke momenten voor het Ener- gia-doel ontstonden. Doch zoals reeds gezegd, de keeper van Energia was uit het goede „keepers hout" gesneden en hield veel maarniet alles. Voor de rust moest hij eerst zwichten voor een hard schot van. dichtbij van Bom en even later vloog een prachtig hard schot van ongeveer 20 m afstand van de voet van Wolffgramm in de rech terbovenhoek van zijn doel, zonder dat de Energia- keeper er ook maar een pink naar uit stak. Dit was, uit economisch oogpunt gezien, zeer goed bekeken, want hij had er toch niet bij gekund, aangezien hij vlak bij de linker paal stond! Het schot verraste hem volkomen! Na de rust voegden de onzen nog twee doelpunten aan de score toe, n.l. nog één van Wolffgramm en één van Fien, welke laatste aardig technisch werk besloot met een zeer hard schot. De keeper raakte de bal wel aan, doch was niet bij machte de bal tegen te houden en achter de doellijn kwam de bal pas tot rust. Deze eerste wedstrijd in 1951 leverde ons dus een 4-0 overwinning op, waardoor wij met enig ver trouwen de voetbal-toekomst tegemoet kunnen zien. Het is aan de spelers zelf of dit vertrouwen al of niet zal worden beschaamd. Overigens mogen naar aanleiding van deze wed strijd Energia-B.B.d.A. niet onvermeld blijven dat des Maandags een elftal houterige figuren de brou werij betrad als gevolg van het feit dat elf hevig geforceerde spierenstelsels ruimschoots wraak na men voor de plotselinge energie die zij op hun vrije Zaterdagmiddag daarvoor hadden moeten op brengen! Op Zaterdag 3 Februari 1951 was B.B.d.A. „vrij en op Zaterdag 10 Februari 1951 stond de uit wedstrijd tegen Ass. Cassa op het programma, doch hoewel het op die dag ideaal voetbal-weer was, kon de toestand van het terrein der tegen partij, mogelijk in verband met de vele regens in de voorafgaande dagen, geen genade vinden in de ogen van de terrein-consul, aangezien deze het terrein reeds des ochtends afkeurde. Indien dit zo nog enige tijd zou doorgaan, kon het voor de deel nemers aan de Zaterdagmiddag-competitie wel eens een laat seizoen worden. Overigens willen wij niet nalaten ook vanaf deze plaats naar voren te brengen, dat ons inziens vele terreinen des Zaterdags wel eens te vlug worden afgekeurd, kennelijk om de velden te sparen voor de wedstrijden die er des Zondags op gespeeld moeten worden. Dit zou dan een ten achterstel ling betekenen voor de spelers in de Zaterdagmid dag-elftallen en dit lijkt ons beslist niet op z'n plaats. De hoofdschuldige is uiteraard Pluvius, die reeds geruime tijd zijn buien laat neerdalen op plaatsen waar de grond reeds meer dan verzadigd is van zijn vochtige gaven. Moge Pluvius ons dus wat minder met zijn overvloedige regens bedenken en mocht het zo zijn, dat hij zich toch wil laten gelden, moge hij dan z'n vochtige overvloed boven Zui delijker gelegengebieden, b.v. de Sahara, uitstrooi en; aldaar zal een mals buitje ongetwijfeld met vreugde worden begroet! En tot slot! Nu wij het toch over de Sahara heb ben; waar blijven de nieuwe leden? Kom, geachte lezer, laat onze oproep in de vorige Amstel-Echo niet zijn „de stem eens roependen in de woestijn!" Onze secretaris zal U gaarne als lid noteren! Sc. B.B.d.A.S.H.B. Op Zaterdag 10 Maart speelden wij tegen S.H.B. en verloren met 23. Een verslag van deze wed strijd te geven lijkt me overbodig, ofschoon ik moet vermelden, dat de onzen een penalty mistten en daardoor een gelijk spel lieten ontglippen. Door deze uitslag zijn we iets op de leiders ach tergeraakt, doch we hebben nog steeds de kans op het afdelings-kampioenschap in eigen hand. Wat me echter wel van het hart moet, is het zeer hinderlijke en aan onze goede naam afbreuk doen de gemopper, om nog niet een lelijker woord te gebruiken. Kom heren, als U eens wat minder praat (mooi hè?) en wat meer voetbalt, worden we zeker nog kampioen. H. Snel. BILJART B.V. AMSTEL BROUWERIJ voor de tweede maal kampioen Bij het ter perse gaan van dit nummer bereikt ons het bericht, dat de Biljart-vereniging „Amstel- brouwerij" wederom het kampioenschap verwierf in het Amsterdamse Bedrijven Tournooi 1950- 1951 en voor de tweede, achtereenvolgende maal in het bezit is gekomen van de Zilveren Beker. Voorwaar een mooi succes voor deze jonge vereni ging. Proficiat! Copie voor dit blad moet uiterlijk op 10 April a.s. in ons bezit zijn Red.

Amstel - Echo | 1951 | | pagina 12