AMSTEL-ECHO 11 als het jasje van mijn zoontje. Hij groeit er uit, of het deugt ergens niet. Er is geen terrein van de menselijke activiteit, er is nauwelijks een probleem, of er is wel iets over geschreven, en met geduld en oordeel en gezoek, zeker ook iets goeds! En dat brengt me tot een andere verschijningsvorm van het boek. Het boek als wild. Als edelwild. Mét die heerlijke koorts van de jacht, en mét de triomf van de man, die een boekmerk had, waarop stond: Ik héb het! Jacq. den Haan. PERSONALIA. Wij feliciteren Op 29 Maart 1926 kwam de heer D. Aartse Tuyn in dienst van onze brouwerij. Te werk gesteld op de af deling Bottelarij verrichtte hij daar zijn werk op een dermate in het oog lopende wijze, dat de toenmalige brouwmeester Fischer hem aanbeval voor het laborato rium. Hier maakte hij vrij spoedig promotie, werd ten slotte analyst en zette in 1949 de kroon op het werk door, aan de Gentse Brouwerij Hogeschool, het diploma van Techno loog te behalen. Toen verleden jaar de Directie het nodig oordeelde iemand te belasten met de controle op klachten over bier en bierleidingen, werd Aartse Tuyn dit werk opgedragen, een werk, dat hem met zijn jo viale persoonlijkheid, buitengewoon ligt. Aartse Tuyn is, zoals men dit pleegt te noemen, van alle markten thuis: ook op sportgebied en wij herin neren ons nog levendig zijn creaties in onze grote jubileum-revue van 1946. Wij wensen hem. met vrouw en dochter, een onvergetelijke jubileumdag, 29 Maart a.s. en nog menig jaar aan de Amstel- brouwerij. Tevergeefs heeft het personeel van het filiaal te Rotterdam in de Amstel-Echo naar een epistel ge zocht, waarin Piet Bouwman bedankt werd voor zijn 28 jaren bewezen dienst aan de brouwerij. Nu nemen wij het de redactie van de Amstel-Echo in het geheel niet kwalijk dat er niets over in de krant te lezen viel, want ze kon het eigenlijk ook niet weten. De hele geschiedenis van Piet's ver trek is wel een beetje erg snel verlopen. Op Don derdag werd Piet medegedeeld, dat hij de daarop volgende Zaterdag zijn werkzaamheden in dienst van de Amstel Brouwerij zou beëindigen. Doordat collega Bouwman Vrijdag en Zaterdag vrij had en wij hem op die bewuste Donderdag niet meer zagen waren wij niet in de gelegenheid afscheid van hem te nemen. Dat neemt echter niet weg, dat wij thans door middel van onze Amstel-Echo daar toe alsnog de gelegenheid krijgen. Dus Wij nemen afscheid van PIET BOUWMAN, die op 6 Jan 1951 na 28 jaar trouwe dienst als chauffeur de Amstel Brou werij met pensioen verliet. Het personeel van het filiaal te Rotterdam bewaart aan Piet Bouwman de beste herinneringen als een trouw en eerlijk colle ga. Hij was het goede voorbeeld van een kameraad, die altijd bereid was te helpen, daar waar dit nodig was. Wij hopen dat Piet nog heel veel jaren in goede gezondheid van zijn welverdiend pensioen zal mo gen genieten. A. A. DUMANS, directeur van ons filiaal te Hen gelo, die met ingang van 1 Januari 1951, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, de commandostaf heeft overgedragen aan zijn op volger, de heer W. Vlaskamp, en zich uit het zakenleven heeft teruggetrokken. Door zijn aange name persoonlijkheid heeft de heer Dumans zich bij onze klanten veel vrienden weten te verwerven, die dit afscheid zeker zullen betreuren. Wij wen sen de heer Dumans die nog enige tijd de heer Vlaskamp van advies zal blijven dienen toe, dat hij nog vele jaren van een welverdiende rust zal mogen genieten. SPORT. B .B. d. A.-nieuws! Na een lange, door vorst en regen gedwongen rustperiode, om precies te zijn na dertien weken, trad B.B.d.A., min of meer stram en stijf in de ledematen, op Zaterdag 27 Januari 1951 aan voor haar uit-wedstrijd tegen Energia op haar terrein aan het Mosplein. Onder het critisch oog van o.a. onze secretaris, tevens elftal-commissielid, werd om ruim 3 uur afgetrapt en nadat op beide speelhelften, doch wel het meest op de helft van de tegenpartij, enige schermutselingen hadden plaatsgevonden, bleek spoedig de achterhoede van Energia, met als uit blinker de keeper, het sterkste deel van de ploeg te zijn, hetgeen ook wel tot uitdrukking kwam in het toenmalige doelgemiddelde van Energia, n.l. 8-8. De voorhoede van onze tegenstander speelde ,.<j C. G. van Rijn, die op 4 J Maart 1926 als chauffeur van de firma Galema Co. j zijn eerste vaten Amstelbier f V rondbracht in de Residentie- stad. Gedurende 25 jaar is mers aldaar, als bij het De pot 's-Gravenhage. Wij hopen dat collega van Rijn nog heel lang en in goede gezondheid voor ons bedrijf behouden mag blijven.

Amstel - Echo | 1951 | | pagina 11