1. Nectar 5 5 21— 5 10 2. B. B. d. A. 4 3 1 18— 9 6 3. Schinkelhaven 5 3 2 24— 9 6 4. A. S. V. 5 2 1 2 10—17 5 5. Energia 4 2 2 8— 8 4 6. Ass. Cass. 4 2 2 8—10 4 7. S. H. B. 5 1 4 5—20 1 8. A. D. S. V. 1 1 1— 3 0 9. Hazed 3 3 5—19 0 Volledigheidshalve vermelden we hier dan nog de 8 AMSTEL-ECHO SPORTNIEUWS Voetbalvereniging „B.B.d.A." Hoewel de Amstel-Echo nu niet direct een sport blad is, kan men daarin toch zo nu en dan een artikel lezen betrekking hebbende op een of ander sportgebeuren in de Amstel-kring, waarbij we dan o.a. op het oog hebben het jaarlijks verslag van onze Sportdag, Doch het houden van de Sportdag is niet het enige sportevenement aan de Brouwerij, want we hebben toch ook nog de wekelijkse wedstrijden van onze Voetbalvereniging „B. B. d. A." en daaraan zou den we nu gaarne eens een paar regeltjes willen wijden. Vanaf de oprichting beschikte B.B.d.A. over één of meer Zaterdagmiddag- en Zondagelftallen en deze situatie is zo gebleven tot en met het voetbal seizoen 1949/1950. Laatstbedoeld seizoen stond reeds in het teken van de incomplete elftallen, in verband waarmede voor het nieuwe seizoen het besluit werd genomen het Zondagelftal (of beter gezegd het Zondag-zevental) op te heffen en alleen in te schrijven voor de Zaterdagmiddag competitie. Dit was goed mogelijk-, aangezien ver scheidene spelers uit het voormalig Zondagelftal de wens te kennen gaven, des Zaterdagsmiddags te willen gaan spelen, waardoor thans, met inbe grip van de resterende spelers van het voormalig Zaterdagmiddagelftal, voor laatstgenoemd elftal een 15-tal spelers beschikbaar zijn. En nu komen we aan het min of meer verheugend verschijnsel bij het optreden van ons huidig Zater dagmiddagelftal; onze mensen doen het tot op heden lang niet slecht! Aanvankelijk zag dit er in 't geheel niet naar uit; bij onze eerste competitie-wedstrijd op 16 Septem ber 1950 tegen Nectar op het terrein der tegen partij moesten we een 24 nederlaag incasseren, doch als klein excuus moge wellicht vermeld wor den, dat de onzen met slechts negen man aan traden. Inderdaad dus geen veelbelovend begin, waarbij we vooral doelen op de slechte opkomst van onze spelers! Maar gelukkig kunnen we hieraan onmiddellijk toevoegen, dat verder tot op heden onvolledige opkomst tot het verleden is gaan be horen, dat er een prettige geest in het elftal is gaan heersen en dat blijkbaar door deze feiten een ..winning mood" over ons elftal is gekomen, want na onze nederlaag in de eerste competitiewedstrijd, werden slechts overwinningen geboekt. Voor hen die nimmer een competitiestand onder ogen krijgen, die toch wel van het bestaan van B.B.d.A. afweten en die toch ook wel eens willen weten, hoe die „knapen" (nu ja „knapen"!) er voor staan, volgt hieronder de competitiestand in de 3e klasse D van de Zaterdagmiddagcompetitie van de afd. Amsterdam van de K.N.V.B., bijge werkt tot en met 6 Januari 1951: Wegens plaatsgebrek moesten enige artikelen blijven overstaan. gesp.gew. gel. verl. v.t. pt. namen van onze actieve leden, die het hunne er toe hebben bijgedragen tot het behalen van die tweede plaats op de ranglijst, t.w. W. K. Albracht, G. P. van Berkel, A. J. Bernard, J. Bom, A. Th. Bronk- horst, J. Ewoldt, J. J. Fien, P. van Groen, M. H. Kaspers J. L. van Leeuwen, J. Schermelé, J. P. Slot, H. Snel, H. de Vries en C. C. Wolffgramm. Aan een voorspelling, op welke plaats ons elftal deze competitie zal eindigen, wagen wij ons liever niet, doch naar het zich laat aanzien zal het wél een woordje meespreken of beter gezegd „een balletje meetrappen" in de strijd voor de bovenste plaats! In volgende nummers van de Amstel-Echo hopen wij u, belangstellende lezer, op de hoogte te houden van de verrichtingen van B.B.d.A. en hiermede zouden wij dus deze regelen kunnen besluiten, ware het niet, dat wij toch nóg iets onder uw, aandacht willen brengen. Uit het gehele personeel van onze grote Amstel Brouwerij hebben wij, zoals uit het bovenstaande blijkt, slechts één elftal kunnen samenstellen. Dit is toch eigenlijk veel te weinig! Voorts zijn de spelers van ons elftal reeds lang geen „knapen" meer en er bestaat t.z.t. wel enige behoefte om tot verjon ging van het spelersmateriaal over te gaan. Aan u jongeren is dus de taak om. door u op te geven als lid van B.B.d.A., daadwerkelijk aan deze verjonging en voorts ook aan de uitbreiding van het aantal elftallen mede te werken! Stelt u slechts in verbinding met één van de boven vermelde spelers, die u gaarne de weg zullen wijzen, hoe en waar u zich als lid voor de B.B.d.A. zult kunnen aanmelden of wendt u rechtstreeks tot één van de bestuurders. Wanneer u in het bezit bent van een grote dosis enthousiasme en sportiviteit, dan ligt u, buiten enkele administratieve beslommeringen, practisch niets in de weg de gelederen van B.B.d.A. te komen versterken, want het financiële gedeelte, nl. de contributie, kan werkelijk voor geen uwer een be zwaar zijn, nl. 0.40 per maand! Dit wordt dan het werkelijke slot van dit eerste B.B.d.A.-artikel. Moge het propagandistisch be doelde gedeelte zijn uitwerking op u, geachte lezer, niet missen, zodat vele nieuwe leden in onze admi nistratie kunnen worden genoteerd! Sc. Copie voor dit blad moet uiterlijk op de 15e van iedere maand in ons bezit zijn Red.

Amstel - Echo | 1951 | | pagina 8