>nt m: AMSTEL-ECHO 3 ONZE FOTOWEDSTRIJD 1950 Wegens plaatsgebrek konden wij in ons Kerst nummer niet alle onderscheiden foto's publiceren. Hieronder laten wij dan thans volgen de in de beide afdelingen met een eervolle vermelding bekroonde foto's, die zeer zeker eveneens recht hebben onder uw aandacht te worden gebracht. PERSONALIA Op 3 Januari herdacht de heer H. J. v. d. Laan de dag waarop hij voor 25 jaar ge leden in dienst van onze brouwerij trad. Als leerling molenaar bij zijn vader die eveneens in onze dienst was begonnen, bekwaam de hij zich in het molenaars vak en toen zijn vader onze brouwerij met pensioen ver liet, was het de zoon die de voetsporen van zijn vader tot volle tevredenheid van zijn superieuren drukte. Wij hopen dat de 3de Januari voor v. d. Laan een onvergetelijke dag zal zijn geweest en wensen hem nog vele jaren in goede gezondheid voor onze brouwerij behouden te zien. SNEEUW Kent ge een schoner beeld dan dat van de be sneeuwde aarde op een vroege wintermorgen! De zacht violette hemel, de bomen en planten bedekt als met zwanendons en het nog ongerepte witte tapijt kunnen dichterlijke ontboezemingen aan een tere ziel ontlokken. De besneeuwde aarde. Kent ge iets schoners? De eerste aanblik overmant je en doet de mens in zichzelf keren. Doch dit duurt niet lang. Nét zo lang tot de mens, die stil werd van het wonder dat tijdens zijn afwezig heid de aarde omtoverde tot een paradijs van het prachtigste wit, het donzige wit met zijn grove voeten treedt. Dan neemt blijdschap bezit van je ziel en ontwaakt bij ieder de drang om daaraan uiting te geven. Dan komt de lust naar boven dit prachtige wit aan te grijpen en het als middel te gebruiken, anderen op speelse wijze het voor werp van hun uitbundige vrolijkheid te maken. Sneeuwballen suizen dan door de lucht en meiskes in de ,,gichel-jaren" doen oude heertjes angstvallig naar hun hoed grijpen. Kinderen houden sneeuw bal-gevechten en jonge kerels, nog maar net de kinderschoenen ontwassen, maken van de sneeuw bal een soort „postillon d'amour wanneer leuke kittige dametjes zich binnen de actie-radius van hun armworp vertonen. Doch ook ouderen weer staan de drang van het spel met de sneeuw niet, al uit zich dat het liefst in het „inwrijven". Dit alles is een vermaak van onschuldige aard. En van dit alles is de smetteloze sneeuw de onbetwistbare gangmaakster. Anders wordt het wanneer de sneeuw wordt benut om baldadigheid onder het mom van onschuld te doen botvieren. Anders wordt het, wanneer baldadige, haast mis dadige geesten een steen of ander voorwerp met sneeuw camoufleren en trachten op slinkse wijze een ander letsel toe te brengen. Anders wordt het, wanneer men op even zulke wijze schade aan andermans eigendommen aan brengt. En dan denk ik aan het mooie, door Joep Nicolas gebrandschilderde raam in de hal van ons kan toorgebouw te Amsterdam, dat door misdadige jeugd met sneeuwballen ernstig werd beschadigd. Gelukkig niet onherstelbaar. Misdadig? Ja, want ware er geen sneeuw om dit snode plan te maskeren, wellicht was dit prachtige raam nog intact. Is het dan te betreuren dat er sneeuw was ge vallen? Nee, want de pas gevallen en de nog niet door mensenhanden beroerde sneeuw, is en blijft altijd iets moois, iets wonderlijks. Totdat de mens dit mooie, dit wonderlijke vernie tigt. zoals de mens nu eenmaal altijd alles wat mooi is schijnt te moeten bezoedelen. Sn. P. G. PoelenijeDuinpad IV. Esser: Waterlelies plukken

Amstel - Echo | 1951 | | pagina 3