AMSTEL-ECHO 9 zong: „Je suis seul ce soir, avec mon auto!" Zijn vrouw was namelijk met vacantie in Zwitserland. Vlug nam hij zijn besluit, hetgeen voor ons zeer prettig was. Ons definitieve vertrek was bepaald op 1 uur in de nacht en De Casa besliste, dat wij moesten zorgen, dat om uiterlijk 3 uur s middags de Mack geladen was, om daarna met hem de rest van de middag en de verdere avond door te brengen. Pater van Ögtrop, die getuige was van De Casa's beslissing, zorgde voor een ploeg laders van ongeveer twintig man en in zo kort mogelijke tijd werd de Mack geladen met alles wat maar even gemist kon worden. Zelf hebben we er weinig aan gedaan, alleen toezicht gehou den op de juiste verdeling van de vracht. Om drie uur stond de wagen van De Casa weer voor, nadat was afgesproken, dat wij om 16.30 uur weer terug zouden zijn voor het Generaal Appèl. Daarna zouden we weer vrij zijn tot 24 uur om de laatste resten van het kampement op te laden. We waren blij, dat alles nog zo geregeld was. Het eerste wat we nu gingen doen, was souvenirs kopen en kaarten verzenden en natuurlijk bier drinken op de goede afloop. Na het appél, dat ongeveer drie kwartier in beslag nam, zijn we tegen acht uur weer naar Rome vertrokken, waar wij in een der buiten wijken terecht kwamen. Onze eerste indruk was, dat wij in de Amsterdamse Jordaan verzeild waren geraakt! Hier was echter een heel oud restaurant, „Callistico geheten. Toen we binnenkwamen, leek het wel of we in een sprookjestuin belandden. We zochten ons een goed plaatsje, dat een goed uitzicht bood over dansvloer en orkestpodium. Al spoedig stonden de nodige flessen wijn op tafel en bood De Casa een afscheidsdiner aan. Het was een Italiaans diner met spaghetti als hoofdschotel, heerlijke carbonade en fruit toe, waaronder ook verse vijgen. We smulden, dat het een lieve lust was! Opeens klonk van onze tafel: „Pregio Mu sical" en in minder dan geen tijd stond het orkest rond onze tafel geschaard en vergastte ons op nummers mooie zang en muziek. Geen swing of hot, maar echte zoete Napolitaanse muziek. We waren sprakeloos van zoveel gulheid en het enige waarmede wij ons konden revancheren, dat was een rondje Hollandse sigaretten. De heren musici accepteerden die met graagte en bogen als knip messen! Daarna werden nog verschillende dansen gedaan en de avond verliep veel te snel naar onze zin. Het was bijna elf uur. Ik sprak zo juist van een sprookjestuin en inderdaad, daar leek het wel op. Het prachtig verlichte terras, omgeven door palm- en pijnbomen van verschillende grootte en behangen met electrische lampen, die, in vakken verdeeld, om beurten langzaam aan- en uitgloei- den. De lampen deden denken aan glimwormpjes en hoger in de bomen kreeg het geheel het idee van een sterrebeeld. Verder werden tijdens het dansen vanuit een toren verschillend gekleurde lichtbundels op het terras geworpen. Inderdaad, het geheel gaf een sprookjesachtig aanzien. Nadat het orkest op verzoek van meneer De Casa nog een afscheidsnummer had ten beste gegeven, vertrokken we naar Monte Mario, waar bij aan komst alles al druk in de weer was. Het afscheid van onze vriend De Casa was kort en krachtig. Onze vriend, zo moesten wij hem wel noemen en voor hem waren wij dat ook, althans zo noemde hij ons. Mes amis hollandais. Zijn beste wensen voor de terugtocht vergezelden ons en nog klinkt ons zijn laatste groet in de oren: „Au revoir en Hollande en février 1951!" Voor ons waren vier mooie dagen voorbij, waaraan wij nog lang goede herinneringen zullen behouden. PERSONALIA. Wij nemen afscheid van H. A. HESTERMAN. die op 1 Januari a.s. onze dienst met pensioen gaat verlaten. De heer Hesterman, die ruim 44 jaar aan de brouwerij was verbonden, is vooral door zijn ijver, toe wijding en plichtsbetrachting een voorbeeld voor de jongeren geweest. Zijn taak, het verzenden van Exportbier en de vele papieren beslomme ringen aan dergelijke zaken verbonden, beheerste hij volkomen en zijn kennis op dit gebied is dan ook van veel belang geweest voor de brouwerij. Met de heer Hesterman gaat tevens de langst in dienst zijnde employé van de brouwerij heen. Wij hopen, dat de heer Hesterman nog heel lang en in goede gezondheid van zijn welverdiend pen sioen zal mogen genieten. P. VERWEIJ, die op 8 December j.l. onze dienst om gezondheidsredenen verliet. Piet Verweij, die ruim 30 jaar onze brouwerij heeft gediend, heeft zich gedurende die tijd als een goed schipper en een goed collega doen kennen. Wij hopen, dat het Piet nog vele jaren gegeven zal zijn van zijn welverdiende pensioen te mogen genieten. Rectificatie. In het Octobernummer vermeldden wij abusieve lijk, dat J. Maarse wegens redenen van gezondheid met pensioen was gegaan. Dit is niet juist. Volgens de heer Maarse is hij nog zo gezond, als dat bij een 65-jarige maar enigszins mogelijk is. En daar zijn we blij om. Copie voor dit blad moet uiterlijk op de 15e van iedere maand in ons bezit zijn Red.

Amstel - Echo | 1950 | | pagina 9