AMSTEL-ECHO DE AANBIDDING DER KONINGEN. Het waren geen koningen en het is de vraag, of het er drie geweest zijn. Het waren Magiërs, wijzen uit het Oosten, mensen, die uitblonken in wijsheid en geleerdheid. Zij hadden studie gemaakt van de loop der sterren en geloofden aan een nauw verband tussen de stand der sterren bij iemands geboorte en diens verdere levenslot. Van ouds trof men zulke magiërs aan bij de Meden, Perzen en Babyloniërs. Aan de hoven der regerende vorsten hadden zij grote invloed en niet ten onrechte zou men kunnen beweren, dat zij achter de coulissen aan de touwtjes trokken en in feite de regerende vorsten waren. Zij stonden in hoog aanzien bij het volk en werden door iedereen met eerbied en ontzag bejegend. Speurende en spiedende langs de sterrenhemel zagen zij op zekere dag een zeer bijzondere ster als teken, dat de Koning der Joden geboren was. Aanstonds begaven zij zich op weg naar Jeruzalem met ge schenken bij zich om die geboren Koning te eren en te huldigen. Wie zal echter hun verbazing schetsen, toen hun bij aankomst in Jeruzalem bleek, dat niemand daar iets van afwist! Ondertussen was het doel van hun komst Herodes, die toenmaals als Koning over Judea heerste, ter ore gekomen. En dadelijk liet hij een vergadering uitschrijven van Joodse schriftgeleerden en vroeg hij, waar de Koning der Joden geboren zou worden. Thuis in de oud testamentische profetiën als zij waren, antwoordden zij: te Bethlehem in Judea. Toen ontbood Herodes in het geheim de wijzen bij zich en droeg hun op naar Bethlehem te gaan, alles nauwkeurig te onderzoeken en hem dan uit voerig rapport uit te brengen. ,,Ik ga," zo zei hij, „er dan ook heen om het Kind te aanbidden." (Maar hij dacht bij zichzelf: „Dan weet ik meteen, waar die vermeende kroonpretendent, die mij wel eens van de troon zou kunnen stoten, zich bevindt en kan ik hem uit de weg laten ruimen.") De wijzen verlieten daarna Herodes' paleis en richtten hun schreden naar Beth lehem. En zie, terwijl zij daarheen gingen en in hun hart al twijfel gerezen was, of zij zich in het teken van de ster niet hadden vergist, daar verscheen tot hun grote blijdschap diezelfde ster weer, die hen als een gids bracht naar de plaats, waar het Kind Jezus was, naar de stal, waar enkele dagen geleden ook de herders geweest waren om het Kind te aanbidden. Zij traden naar binnen en vonden het Kind en Maria Zijn moeder. En zie, daar knielden de trotse magiërs, die gewend waren om te verkeren onder koningen en heersers, in aanbidding voor het Kind neer en brachten Hem hulde met hun geschenken: goud. wierook en mirre. Zelf geëerd onder het volk, bogen zij zich neer om op hun beurt de geboren Koning der Joden te eren, zelf erkend als invloed rijke wijzen, erkenden zij op hun beurt dit Kind als hun meerdere. En toen zij Hem hadden geëerd en gehuldigd, keerden zij terug naar hun land. Kerstmis, het feest van de geboorte van Christus, „Drie Koningen' het feest van Zijn erkenning als Heer ook door de groten der aarde. Eenvoudige mensen als de herders kwamen om Hem als Heer te huldigen, de wijzen uit het Oosten, zij kwamen insgelijks om Hem te erkennen als hun Koning. Kerstmis en „Drie Koningen" leren ons, hoe armen en rijken, eenvoudigen en aanzienlijken, ongeletterden en geleerden één kunnen zijn, wanneer zij geconfronteerd worden met het Kind in de kribbe, hoe zij één kunnen zijn in de aanbidding van de geboren Zaligmaker. Hij is de Koning der koningen en eenmaal zal elk Hem juichend hulde biên of om ontferming smeken. E. De Redactie van de AMSTEL-ECHO' wenst al de lezers en lezeressen een prettig KERSTFEEST en een gelukkig NIEUWJAAR

Amstel - Echo | 1950 | | pagina 2