Tlalit Uw- p.enweA&t mee! AMSTEL-ECHO 11 strijken, de tweede prijs, boeken ter waarde van 5.kreeg de heer G. v. Woudenberg voor zijn foto: ,,Bij gebrek aan beter (bier)" en de eervolle vermelding werd toegekend aan de heer W. Esser met „Waterlelies plukken". De jury zal niet zoals vorig jaar van elke be kroonde foto een technische beschrijving geven, teneinde aan te tonen waarom deze foto's het zo goed doen. Dit zou voor vele amateurs hoog dravende taal worden, die hieruit de conclusie zouden kunnen trekken: ,,zie je wel, dat wij met ons eenvoudig apparaat toch geen kans maken." Wij willen daarom volstaan met het maken van enige losse opmerkingen over de foto's die een prijs verwierven. Door de weg, die tussen de bergen verdwijnt, zit er een mooie diepte in de foto van de heer Petrus, welke waarschijnlijk met een eenvoudig toestel is gemaakt, doch waarbij de moeite is genomen, een geelfilter voor de lens te plaatsen, vandaar de prachtige wolkenpartij. Het steegje op Corsica dankt ook zijn bekroning aan de dieptewerking, dus niet aan de voor ons Nederlanders exclusieve opname, daar er legio van dit soort foto's in Amsterdam en andere oude steden van Nederland kunnen worden gemaakt. ..Duinpad behoeft geen nadere toelichting. Het is een echt Hollands duinlandschap. De wolken zijn naar onze smaak iets te zwaar doorgedrukt. De heer Gauw geeft met zijn „Zeegezicht" ons precies weer hoe het in zijn vacantieoord was, en dit is toch de bedoeling van een vacantiefoto. Ook hier werd dankbaar van een geelfilter ge bruik gemaakt. Wat kan een brouwerijman in zijn vacantie erger overkomen dan dorstig zijn. Het was daarom van de heer Woudenberg een goed idee om met zijn foto „Bij gebrek aan beter (bier)" ons te laten zien hoe hij zich moest behelpen omdat hij zo ver van de Mauritskade af was. Rest ons nog het vacantiekiekje „Waterlelies plukken" van de heer Esser. Een detail van zijn vacantie heeft de maker goed vastgelegd, hoewel hij de omstandigheden mee had, dat het weer en het humeur van de waterleliesplukkende dame zeer zonnig waren en wat wil men in de vacantie nog meer. Intussen, prijswinnaars, onze hartelijke geluk wensen met uw succes. Wederom is de wedstrijd geslaagd en voor die van het volgend jaar ver wachten wij een zeer grote deelname, hoewel wij natuurlijk bewaard hopen te blijven voor 2600 in zendingen, welk aantal de juryleden voor de foto wedstrijd „Het bier is weer best" mochten be oordelen. De Jury. J. P. A. Petrus: „In de Apennijnen" Gauw: Zeegezicht G. y. Woudenberg,,Bij gebrek aan beter (bier)" Zie ook pagina

Amstel - Echo | 1950 | | pagina 11