AMSTEL-ECHO 9 niets dan wagens van Italiaans fabrikaat, o.a. veel Fiat en Lancia. De boeren werken hier niet met paarden, maar met ossen en karbouwen. Paarden zijn hier een zeldzaamheid. De boeren waren juist bezig met aardappels rooien, niet, zoals bij ons, met een riek maar met een... pikhouweel. De grond was nl. steenhard en er was de laatste 5 maanden geen regen gevallen. Het water was er schaars en de bevolking stond in de rij voor een litertje water. Het leek zo nu en dan een beeld uit de oorlogsjaren. Parma, een mooie stad op steile en kale rotsen, gaf weer wat afwisseling na enige uren van rijden door een woestenij. We zagen hier mooie witte huizen met rode daken. De vrouwen vervullen hier, naast haar taak als moe der en huisvrouw, die van veehoedster. Bovendien weven zij kant en spinnen wol. Ook Bologna was een aardige stad met veel verkeer en vertier. Zo naderen we dan Florence, een prachtige stad, ge legen in een dal en helder verlicht. Dit is het eind punt van de vierde en zwaarste etappe. Er werd overnacht in een stads camping park, genaamd: Viale Michel Angelo. We sliepen zo onder de bomen en het geheel bood een fantastisch gezicht. Hier was dan eindelijk eens een goede wasgelegen heid, waar we dan ook allen een gretig gebruik van maakten. 29 Augustus. De heetste route: FlorenceRome. We gingen 's morgens vroeg op weg, want er stonden ons nog steeds hoge bergruggen te wach ten, hetgeen voor onze wagen een grote hindernis betekende. Niet het klimmen zelf, maar de snel heid was veel geringer dan van de bussen, die veelal, zij het dan ten koste van het materiaal, hun vertraging inliepen. Tegen de middag naderen we Siena, een prachtige oude stad met oude gebouwen en torens. De bevolking was druk in de weer, want er was markt. Alles lag overhoop uitgestald in de straten en bochten kon den we maar net nemen. Eenmaal de stad door, kwamen we op een flinke helling, waarop een groot restaurant gevestigd was. Hier kwamen ver schillende heren naar buiten gesneld met de kreet „Birramaar we hadden geen bier meer. Wij daarentegen werden onthaald op een grote fles wijn. die, het was de eerste in Italië, ons ontzet tend goed smaakte. Op onze vraag, wat we er voor moesten betalen (Quanta costa), kregen we ten antwoord: Grazie. In dank boden we hen toen een paar Hollandse sigaretten aan. die met graagte werden geaccepteerd. Langzaam gaan we verder de bergen in, rich ting Viterbo; de laatste stad voor Rome. Hier beleefden we nog een avontuur. Vanwege de hitte begon ons blusapparaat te werken en in een mini mum van tijd leek onze cabine en alles wat daar in aanwezig was, vol ijzel te zitten. We slinger den het apparaat zo snel mogelijk naar buiten, tegen een helling, waar het laatste koolzuur weg geblazen werd. Brand krijgen mochten we dus op het verdere gedeelte van onze tocht niet, want we zaten nu geheel zonder blusmiddelen. We zijn er dan ook vrij van gebleven. Lang niet alle chauf feurs van de karavaan kunnen dit zeggen, want menige bus heeft in de Apennijnen zijn remvoering ,.in de fik'' gehad. Zo naderen we dan ons eindpunt. Wij zijn nog ongeveer 30 km van Rome verwijderd en er duikt plotseling een heerlijke verfrissing op in de vorm van een meer. Ondanks het late uur werd er door velen gebruik van gemaakt: wij echter reden door en kwamen omstreeks 23.30 uur in Rome aan. Hier stonden al verscheidene luidjes te wachten op hun koffers en veldbedden. Ook wij hebben vlug een bivak opgezocht en zijn toen gaan sla pen. 's Morgens vroeg werden we al weer gewekt, omdat onze wagen in de weg stond. Omdat we nog lang niet uitgeslapen waren, zijn we er lekker weer ingekropen tot een uur of tien. Heerlijk uitgeslapen aanschouwden we voor het eerst in ons leven Rome bij daglicht. Rome in het donker had ons nog niet veel te aanschouwen gegeven. Over ons verblijf in Rome hoop ik U de volgende keer iets meer mede te delen. Sportdag 1950. UITSLAG BALLON WEDSTRIJD. Van de ballonnen, die op onze Sportdag in Augus tus jl. door de aan de wedstrijd deelnemende kin deren zijn losgelaten, zijn er slechts twee gevon den. Van deze twee ballonnen zijn de kaartjes aan ons toegezonden. Beide ballonnen zijn gevonden in de provincie Groningen, doch het verst is gekomen de ballon van Toosje Schuring, nl. bij Uithuizen. Aan Toosje is dus de prijs, een boek, ten deel gevallen en deze prijs is inmiddels aan haar toe gezonden. foosje. ook van hieruit onze gelukwensen. Bestuur B.B.d.A. niet met paarden, maar met ossen <s>

Amstel - Echo | 1950 | | pagina 9