Sportdag AMSTEL-ECHO 7 uitgedeeld konden krijgen, werden de deelnemers voor de estafette opgeroepen. Het opstellen van deze ploegen vormde niet het vlotste deel van het programma, doch eindelijk was ook dit in orde en kon tot starten worden overgegaan. Het .wisselen" geschiedde nog niet helemaal feilloos en de enigs zins pijnlijke valpartij bij de tweede wissel stond beslist niet op het programma! Na deze series estafette vroegen de kinderen weer de aandacht en na zich gelaafd te hebben met een beker melk gingen zij onder leiding van de leid- (st)ers naar de grote tent, waar zij al spoedig één en al aandacht waren voor de avonturen van Piet de Rebel. Nu geen wonder, de naam van die snaak zegt al genoeg en wie zou er niet opgetogen worden over al die schalkse avonturen van die olijke Piet! Ze hebben genoten die kinderen van cnze Amstel-familie! En niet alleen de kinderen! Als bijzondere attractie stond op het programma de komst van de gasten van de brouwerij, de be kende Mastreechter Fanfaar ,,St. Joezep". De voet balmatch Amsterdam-Rotterdam/Den Haag stond- vocr half twee aangekondigd en een meer joyeuze entrée voor de voetballers kon men zich niet den ken dan een opmars achter de Fanfaar ,,St. Joe zep" en dus met muziek! Daar was dan St. Joezep, voorafgegaan door de tamboer-maïtre met trommelslagers, hoornblazers, vaandel- en schelleboomdragers, daarachter het Bestuur van de Fanfaar in rok en met hoge hoed en de versierselen om, gevolgd door de kranige kapel. Na een rondgang over het terrein brachten zij de Heer en Mevrouw Six een muzikale hulde. De heer Chambille huldigde in Limburgs dialect zijn gastheer voor de gastvrije ontvangst en be noemde Jhr. Six tot ere-lid. De 2e voorzitter van ..Sint Joezep ontdeed zich van het waardigheids teken en dit werd Jhr. Six om de hals gelegd. (Waarachtig geen strop!) Mevrouw Six ontving uit de handen van het jong ste lid van dit Korps een reusachtige ruiker bloe men in de kleuren van de stad Maastricht. Met het optreden van „St. Joezep" steeg, hoe kon het ook anders met zoveel Limburgse leut, de stemming en op een gegeven moment vormde, bij die recht gezellige muziek, „rang en stand" geen enkel beletsel meer om een vrolijke rondedans te houden en men zag „deftig zwart" en „fleurig b(l)ond(t)" als een lange strengel aan zich voor bij huppelen. Het nieuwe erelid dirigeert! De voetbalwedstrijd, om even 2 uur aangevangen, diende tot tweemaal een half uur bekort te wor den. Er werd enthousiast om de winst gestreden en nadat de rust met 21 voor Rotterdam/Den Haag was ingegaan, eindigde deze strijd met 32 in het voordeel van Rotterdam/Den Haag. Kranig werk van onze collega's uit het Westen, die door het winnen van deze wedstrijd de wisselbeker voor lopig voor één jaar in hun bezit krijgen. Onver meld mag niet worden gelaten, dat in de rust aanvoerder Koopmans van Rotterdam/Den Haag met enige toepasselijke woorden aan zijn Amster damse collega van Leeuwen een vaantje met op schrift aanbood als prettige herinnering aan deze tweede kamp tussen de beide elftallen. Waren inmiddels de kinderen na het nuttigen van een reep weder door hun leid(st)ers in de tent samengebracht voor de verdere avonturen van die olijke Piet, thans in het Circus Filippo, de ouderen konden hun trap- en treklusten botvieren in het doelschieten en touwtrekken, waarbij vooral voor het eerstgenoemde evenement veel belangstelling bestond. Veel belangstelling bestond er overigens ook voor de „biertent", waarbij vooral onze vrienden uit het Zuiden hun drooggeblazen kelen laafden aan dat heerlijke „Amstelnat", dat, we weten het allen reeds, „weer zo best is" Het was pl.m. half vijf, toen de oproep voor de finalisten voor hun laatste loop over het veld klonk en spoedig waren deze aangetreden. Deze finales, waarnaar aller aandacht uitging, hadden een spannend verloop en vormden een waardig slot van de athletiekwedstrijden. Om kwart voor vijf nam St. Joezep node afscheid van ons en wij idem van hen. Dit was ook niet te verwonderen, want allen, die op de Sportdag aan wezig waren, hebben kunnen constateren, dat St. Joezep en Amstel die middag één waren. Getuige o.m. de op verzoek van de gasten geïmproviseerde voetbal-match, die in een draw eindigde en zelfs het deelnemen aan de kinderspelen. Aan alles komt een einde. Zo ook aan dit 2-daags bezoek van St. Joezep en onder de tonen van het bekende „Bierlied" marcheerden zij af. Nog was de Sportdag niet ten einde, want alvo rens Jhr. Six van Hillegom tot uitreiking van de Hindernislopen. Het meest vrolijke nummer van de dag.

Amstel - Echo | 1950 | | pagina 7