nze O O/ 6 AMSTEL-ECHO De wegblijvers hebben ongelijk gekregen! Hoewel het weer, hetwelk uiteraard op zulk een dag uiterst belangrijk is, zich aanvankelijk niet zo gunstig liet aanzien, is het toch, op een enkel klein buitje na, goed weer geweest op onze 4e Sportdag en is, ook wat dit onderdeel betreft, niet met de traditie gebroken. Ons sportveld, omzoomd door vele vlaggen, pa- voiseerlijnen en min of meer versierde tenten, maakte weder een gezellige indruk en toen vanaf pl.m. half tien de diverse families met hun kin deren langzaam (maar zeker) begonnen binnen te stromen en tussen het stemmengeroes der groten de heldere kinderklanken opklonken, werd allengs weer de prettige sfeer van onze jaarlijkse Sport dag merkbaar. Tegen 10 uur konden wij tot onze vreugde de heer W. C. de Groot uit Rotterdam en zijn echtgenote begroeten, hetgeen voor ons een teken was, dat onze sportvrienden uit Rotterdam/Den Haag in aantocht waren en het duurde dan ook niet lang, of daar kwam de stoet. Reeds bij de inschrijving was geconstateerd, dat hun deelname groter was dan verleden jaar en dit stemt tot verheugenis en wij willen dan ook niet nalaten dit prettige feit hier nog even te memoreren. Rotterdam/Den Haag zal juist rond het veld zijn neergestreken, toen de voorzitter van B.B.d.A., de heer J. Schermelé, om ruim kwart over tien met een enkel woord de aanwezigen welkom heette en vervolgens de aandacht vroeg voor de bescherm heer van B.B.d.A., Jhr. Six van Hillegom, die, we mogen wel zeggen: ,,der traditie getrouwde of ficiële openingstoespraak hield. Direct hierna werden de dames-deelneemsters voor het vèrspringen en de heren-deelnemers voor het hardlopen opgeroepen en al spoedig was de spor tieve strijd in volle gang. Inmiddels hadden ook de kinderen zich bij hun leidster(s) of leider(s) aangemeld en weldra wa ren ook de verschillende kindergroepen onderling met ontembare ijver in de strijd gewikkeld om uit te maken wie zich de snelste en handigste van zijn groep zou mogen rekenen. De „kleintjes" (4 en 5 jaar) vonden weer een prettig vermaak in de „zandbak" en wanneer uit eindelijk genoeg zandgebak was gefabriceerd, werd overgegaan tot een of ander kinderspelletje of het zingen van een kinderliedje, waarvoor ook veel animo bestond. De series hardlopen heren werden vlot afgewerkt, waarna direct de beide halve finales werden ge lopen. Veel rust werd aan de deelne(e)m(st)ers niet toegestaan, want na het vèrspringen voor de dames volgde voor hen het hardlopen en hoog springen en na het hardlopen van de heren dien den de kuitspieren van deze laatsten extra energie op te brengen voor de hoogte- en vertesprong. Inmiddels was de koffie „bruin" geworden, het geen beslist niet onopgemerkt voorbijging. De groten lieten zich de „koffie met koek" goed sma ken en vanzelfsprekend werden ook de kinderen niet vergeten en zij werden successievelijk voor zien van Polar en koek. Vervolgens vroeg het nieuwe nummer, n.l. de hin dernisloop voor personen vanaf 35 jaar, alle aan dacht en men zag ijverige baancommissarissen de hindernissen uitzetten. Deze hindernissen, de even- wichtsbalk, het bord met het „hard gekookte eitje" en de schraag leken zo op het oog uiterst eenvou dig, doch in de praktijk viel het „nemen" van zulk een hindernis nog lang niet altijd mee en de lach salvo's waren dan ook niet van de lucht. Bij de evenwichtsbalk was „haastige spoed" beslist „zelden goed" en menige deelne(e)m(st)er heeft zijn of haar haast met een onschuldige valpartij moeten bekopen. Was de eerste hindernis achter de rug, dan volgde de ren met bordje en ei, waarna tot slot de min of meer verstijfde spieren moesten worden saamge trokken voor de „schraagduik", waarin enkelen van de „oudjes" zeer handig waren. Anderen wa ren minder „elastisch en droegen de schraag mee naar de finish (en bijna tegen de fotograaf) of vielen met schraag en al languit op het groene tapijt! Het kleine buitje, dat tijdens deze hindernis wedstrijd op ons allen neerdaalde, kon de strijd lust geenszins blussen en deed de belangstelling niet tanen en we kunnen voorts zonder enige schroom neerschrijven, dat dit nieuwe nummer zo wel bij de deelne(e)m(st)ers als bij de toeschou wers groot enthousiasme heeft verwekt. Dat be looft dus wat, 't volgend jaar! Precies twaalf uur werd het teken voor muziek gegeven en daar klonk als eerste nummer uit de luidsprekers het „Bierlied" over het veld. Het pro gramma diende echter voortgang te vinden en na dat was medegedeeld dat de kinderen een lolly 0 De zandbak. Een veelgezochte plaats door de kleintjes.

Amstel - Echo | 1950 | | pagina 6