r 1 i mm AMSTEL-ECHO aan het hoofd, voorop om de directie en haar onmiddellijke medewerkers een muzikale hulde te brengen. Op die hulde volgden de eerste carna valsliederen, die na de aubade voor de hoofd ingang, door de gangen van het hoofdgebouw schalden. De gehele Amstelbezetting had vanaf het eerste ogenblik plezier in de muzikale gasten, maar wat dit plezier betreft was de liefde weder kerig. Dit moge de Amsteldirectie en al haar mede werkers duidelijk gezegd zijn. De ontvangst was namelijk daverend, en de gastvrijheid schier on uitputtelijk. Een dergelijke gulhartigheid, over twee dagen verdeeld, heeft, dunkt ons, geen zuide lijk muziekgezelschap, elders te gast, ooit onder vonden. In de loop van Zaterdagmiddag, precies tussen de buien door, leidde Jhr. Six zijn ongeveer tachtig gasten persoonlijk per salonboot door de grachten en havens van de stad. die hem zo lief is, en waarvan een van zijn grote voorvaders in de gouden eeuw burgemeester was. En na deze hoogst interessante rondvaart van enkele uren, die de Maastrichtenaar Amsterdam deed kennen, zo, dat hij er stil van werd van ont zag, en nadat vervolgens in de ontvangkelder van de Brouwerij een feestmaal 'werd genoten, moest weer even een uurtje droog weer worden afge wacht, voordat de politie te paard de Fanfaar naar het Vondelpark begeleidde. Kort en goed: Amster dam op deze Zaterdagavond heeft geweten, dat ze er waren, de mannen van „Sint Joezep". Overal, al marcherende toegewuifd, en zo nu en dan in onvervalste Maastrichtse kreten toegeroepen, was er ineens zo'n beetje feest. Er waren zelfs Amster dammers, die het schone lied van ,,de pieringe" kenden, al klonk dit carnavaleske geval dan ook een beetje verdwaald, zo in de schaduw van het Concertgebouw. De terugtocht in het donker was voor Amsterdam een nieuwe attractie. Zo laat, het liep tegen elven, muziek op straat is de Amsterdammer niet ge wend. En men kwam alweer in de stemming, het geen duidelijk bleek uit gul trottoirapplaus. En terwijl Amsterdam zich met deze muzikale ver rassing in het duister amuseerde, vermaakte St. Joezep zich met de achterlichtjes van de politie- paarden, die de stoet vooraf gingen. Hoe bij een paard met stopcontacten en zo kan worden ge werkt, zodat er ergens een lichtje aan de achter zijde gaat branden, is de Maastrichtse gasten een vraag, als men wil een natuurwonder gebleven. Na de nacht in de brouwerij te hebben doorge bracht, gebruikte Sint Joezep de volgende dag na de H. Mis een ware Zondagsmaaltijd in de „Beursbengel", om vervolgens weer op te treden op de sportterreinen, waar de ganse Amstel- familie, onder aanvoering van Jhr. Six van Hille- gom en Mevrouw zelf, zich amuseerde met wed strijden en kinderspelen van allerlei soort. Sint Joezep was wel moegeblazen, maar nog sterk ge noeg in de benen om tegen de Amstelmannen een voetbalwedstrijd te spelen, die met gelijk spel (1 1) eindigde. Paul Cnambille, de eminente voorzitter van de Mastreechter Fanfaar, huldigde in 't Mastreechs de gulle gastheer, toen deze zich op het sport veld door al zijn medewerkers omringd zag. Aan het slot van deze huldigingsspeech liet de vice- voorzitter z'ch door de president de vergulde ver sierselen. behorende bij de uitrusting van een bestuurslid-met-bijzondere-verdiensten, afnemen, om Jhr. Six het blauwe Sint Joezeplint met kruis om de hals te hangen, een onderscheiding, die door het bestuur van Sint Joezep nog nooit is uit gereikt bij de benoeming van een Ere-Commissaris. Heel de middag lang werd er gemusiceerd, en tegen half zes nam Sint Joezep met evenveel moeite afscheid van de mensen van de Amstelbrouwerij als omgekeerd Om acht uur daverden de klanken van de fanfaar alweer over de markt te Den Bosch, aanvankelijk even door de politie tegengehouden (omdat het zo maar spontaan en zonder vergunning gebeurde) maar even later weer gul toegestaan, zodat de Bcssenaren er een feest van maakten en om tien uur nog rondom het standbeeld van de oude Jeroen Bosch dansten. Kort na middernacht was Sint Joezep in Maas tricht terug. Vermoeid maar dankbaar en vol goede herinneringen. 'Mtl e v (Overgenomen uit het Advertentieblad voor Limburg) Aubade voor ons Hoofdkantoor.

Amstel - Echo | 1950 | | pagina 5