2),o£Ó li ook ntee aan an^e <3io-ta-Lae,dbt'iij,d v-acantie 1950 4 AMSTEL-ECHO ik afgeleid; mijn spanning verbroken. Regende het? Ik keek op. Maar dat was onmogelijk. De loge was geheel overkapt. Misschien had ik me vergist. Ik keek weer naar de bontgekleurde sliert op het cement. Toen voelde ik weer spatten. Dui delijk, nu aan mijn benen. Ik had me dan toch niet vergist? En toen zag ik het. Ik was verbijsterd. Ik kon het haast niet geloven. Zag ik wel goed? Het was geen regen, het was... mijn buurman, die met een vakmanschap een zeerob waardig een straaltje bruin vocht losliet, dat met een geluid van uitgebakken spek in de pan, op de vloer van ,,de loge'' terecht kwam en daar in duizenden kleine belletjes uiteen spatte. Als door 'n cobra gehypnotiseerd werd mijn blik door het vocht vast gehouden. Hoe was het mogelijk? Nog in over peinzing verzonken werd ik opgeschrikt, doordat buurman no. 2 met welhaast nog grotere virtuosi teit een dito straal losliet. En weer werd mijn ge leende smoking-broek door de rondspetterende bruine deeltjes beroerd. Collega's? Nee, nu wist ik het zeker: het waren vreemden. Hoe kwamen die hier? Ik was diep geschokt en in staat te gaan vragen, hoe zij wel gan die twee logeplaatsen waren gekomen. Maar iets weerhield me Het was de blik in hun ogen. die nog getuigden van een pas verloren havenstaking. Mijn verdere plezier in de revanche-wedstrijd was vergald; in ging dus maar. Het stomen van de geleende pantalon kostte twee gulden vijftig. Ik had beter een kaartje kunnen kopen. B. Het bier is weer best V.l.n.r. de heren Beaumont, Six en Chambille. Uit de Limburgse pers: SINT JOEZEP IN HET VONDELPARK. Vorstelijk ontvangen door Jhr. Six van Hillegom. De naam Vondelpark zegt iedere Nederlander wel iets. Deze oase van groen en bloemen in het hart van Neerlands hoofdstad heeft al op zoveel hon derdduizenden bijzondere bekoring uitgeoefend, op inwoners van Amsterdam zowel als op die van daarbuiten, dat in deze kolommen niets meer hoeft gezegd te worden over dit voor de wereldstad zo kostbare bezit. Hier wordt geliefkoosd, hier wan delen moeders met kindertjes in de zon, hier zet de handelsman zich neer, die 't grote-stads-rumoer een ogenblik ontvluchten wil, en hier zit de ge- pensionneerde Amsterdammer zich te koesteren in de zon. Er is, op bijzonder warme zomeravonden, veel ge sproken onder het zware bladerdak, er zullen op al deze banken veel goede dingen gezegd zijn. Er is geminnekoosd in alle talen, maar wel zelden zullen zoveel verschillende dialecten onder deze bomen hebben geklonken, als toen de secretaris-penning meester van het Vondelpark, Jhr. Six van Hille gom, de Mastreechter Fanfaar ,,Sint Joezep" Zaterdagavond daar introduceerde. Amsterdam wist dat Sint Joezep kwam, en hoe gaat het dan? Een aantal Amsterdammers trotseren het weer (het had een half uur vóór het concert gestortregend), maar de Limburgers in Amsterdam geven acte de présence, weer of geen weer. En dus hoorde men onder het romantisch gebladerte, wanneer tijdens het concert Pierre Lemaire even zijn stok had neergelegd, Venlose en Kerkraadse, Roermondse en Maastrichtse klanken, allemaal van tot Amsterdammer getransformeerde Limburgers, die de hoofdstad mooi, maar Limburg toch nog altijd Limburg vinden en daarom natuurlijk naar Sint Joezep kwamen luisteren. Ondanks het min gunstige weer hebben toch nog honderden geluis terd naar een uitvoering, die directeur en execu tanten alle eer aandeed. Attracties voor Amsterdam. Attracties voor Maastricht. Jhr. Six van Hillegom is echter niet alleen secretaris-penningmeester van het Vondelpark, hij is ook nog directeur van de Amstel-Brouwerij, en dat was voor de Fanfaar natuurlijk ook nogal be langrijk. Want de Amstelbrouwerij, die jaarlijks een grote sportdag houdt voor alle leden van het personeel en hun gezin, had ter opluistering van dit feest dit jaar ,,Sint Joezep'' uitgenodigd, van Maastricht naar Amsterdam te komen. En daar had Sint Joezep niets tegen. Dus trad Sint Joezep Zaterdag tegen het middaguur in groot tenue aan het bestuur in rok, met de heer Paul Chambille

Amstel - Echo | 1950 | | pagina 4