10 AMSTEL-ECHO hardloper bleek te zijn, dat hij zichzelf meerdere malen voorbij liep en dan nog bovendien een salto mortale ten beste gaf. Zoals hij de estafette liep doen weinig lopers het hem na; zijn snelheid was zo groot, dat hij gewoon geen tijd had de wisselstok over te nemen, waardoor deze race moest worden overgelopen. Ries Hantelman daarentegen had wind tegen en kwam maar niet vooruit. Zuchtend als onder een zware last bereikte hij de finish. Later vertelde hij, dat hij nog wel enige races had kunnen lopen, als... de afstand maar korter was geweest! Intussen waren de dames van start gegaan en daarbij bleek, dat de dames Koring en van Mook respectievelijk met hindernislopen en touwtrekken „in de prijzen zaten", hetgeen ook het geval bleek te zijn met vriend Willemsteyn. Na de lunch kondigde in de verte tromgeroffel aan, dat het Mastreechter Fanfaar „Sint Joezep" in aantocht was. Dat was een keurig gezicht. Prach tig kwamen zij het sportveld opgemarcheerd, be geleid door het bestuur in rok en onder de „kachel pijp". Wat een stemminng die lui er in brachten! Na een paar glazen AMSTEL waren ze niet meer te houden en was het één en al jolijt rondom de „wondertent". De voetbalwedstrijd Amsterdam versus Den Haag/Rotterdam was inmiddels ook* begonnen en dat bleek een fikse partij te zijn, die zo waar door de combinatie Den Haag/Rotterdam met 32 werd gewonnen. Onze borsten zwollen van trots. Dat was nog eens een revanche! Drie twee! Hoera! Onze dag was goed! Na nog een dansje en een biertje en van dat echte Limburgse jolijt was de tijd alweer daar, om van „Sint Joezep" afscheid te nemen, hetgeen de heer Six namens ons allen deed op de hem eigen en prettige wijze. Onder het spelen van het pittige „Bierlied", zwaaide het korps in prachtige stijl en onder luid applaus het veld af. Direct hierna volgde de prijs uitreiking, die door onze directeur werd verricht. Er was voor iedere prijswinnaar of -winnares een hartelijk en vrolijk woord. Ons voetbalteam mocht uit zijn handen een fraaie wisselbeker ontvangen, hetgeen bij aanvoerder Koopmans het idee deed ontstaan een flinke medaillekast aan te schaffen om al die bekers te kunnen bergen. Voorlopig moeten we hem driemaal achtereen of vijfmaal in totaal zien te winnen. Wel, was toen het einde van onze sportdag er weer en begonnen we onze terugtocht naar Rot terdam. In de beste stemming werd deze begonnen en toen we thuis waren, was weer een fijne en nuttige dag voorbij. Hier is zeker een woord van dank aan de Directie en aan de Sportleiding op zijn plaats, hetwelk ik hier dan doe namens het personeel in Rotterdam en Den Haag. Tot de volgende Sportdag! Rotterdam. A. W. Dielemans. ONS DAGELIJKS BROOD en de prijs die we er voor betalen. Onder elke familie komen leden voor, die zich omhoog hebben weten te werken. Dat geldt voor de mensenwereld, maar evengoed voor de plan tenwereld. Een van de sprekendste voorbeelden zijn wel de granen. Eens, eeuwen en eeuwen geleden, waren het wildgroeiende planten als de grassen in onze weilanden, thans zijn het de gewassen, die ons „ons dagelijks brood" leveren. De uitgebreide graanfamilie telt vele leden en is over de hele aarde verspreid. Rijst is de graan soort, die door de meeste mensen wordt gegeten: 600 millioen Aziaten genieten 's morgens, 's mid dags en 's avonds van een handjevol gekookte rijst. Als nummer twee komt de tarwe: 500 millioen Europeanen, Amerikanen en Indiërs behoren tot het geslacht der tarwe-eters. Voor 150 millioen mensen in Noord-Europa is roggebrood de dage lijkse spijs, terwijl ten slotte 70 millioen bewoners van Zuid-Europa, Afrika en Amerika leven van maïs. Al staat de rijst in deze rij bovenaan, het belang rijkste graanproduct voor de wereldhandel is de tarwe. Tarwe is al eeuwenlang een van de be langrijkste vrachtgoederen ter wereld. De scheep- ]hr. Six reikt de prijzen uit. Zijn commentaar was niet van humor ontbloot hetgcen hier wel zeer duidelijk is te zien

Amstel - Echo | 1950 | | pagina 10