3e Jaargang Juni/Juli No. 1 Niet-periodiek verschijnend blad voor de geëmployeerden van de AMST EL BROUWERIJ N.V. Redactie: Mr. J. C. Bossard en J. Beekman Redactie-Adres: J. Beekman, Expeditie-Afdeling, Amsterdam ONDANKS ALLES Juli en Augustus zijn en blijven de vacantiemaan- den bij uitnemendheid, alle geschrijf en ge schreeuw over vacantiespreiding ten spijt. In_die tijden is de bezetting van kantoor, werkplaats en fabriek nimmer voltallig: de afwezigen zijn hun vacantie aan het ,,opmaken, d.w.z. zij brengen lang voorbereide plannen ten uitvóer. Over besteding van de vacantietijd en vrije tijd in het algemeen is veel te zeggen. Hierover wil ik het nu niet hebben, alleen volstaan met de opmer king, dat een opgewekt, doelbewust mens veel meer van zijn vrije tijd zal maken, dan een onte vreden isegrim. Nu zal men terstond zeggen: de tijd is er nog al naar, om opgewekt te zijn. Gezwegen nog van de gang van zaken in het bedrijf, slaat de schrik je al om het hart, als je de krant opslaat of de radio aanzet. De krant, waarde lezer, moet het hebben van het nieuws, en dat nieuws, wat is dat eigenlijk? U zult zeggen: wat er in de wereld gebeurt. Nu, dat is maar heel gedeeltelijk waar. Dat U flink ge werkt hebt vandaag, op de dag dat U dit leest, staat niet in de krant. Het nieuws in de krant is dus het vermelden van voorvallen, die afwijken van het normale, en vooral wanneer het sensatio nele afwijkingen betreft, zijn de heren persmuskie ten er als de kippen bij om Uw zenuwen met hun grofste geschut onder vuur te nemen. ,,Man wurgt zijn vrouw' leest U sidderend als kop boven een sensatie-artikel, maar nimmer zult U vermeld vinden: „Man brengt een bloemetje mee naar huis „Tante deed rattenkruid in kopje van haar nicht daarmee probeert men U lekker te maken, maar „Tante brengt pannetje soep naar zieke buur vrouw" is de moeite van het drukken niet waard. En bleef het hier nu maar bij, maar op bijkans alle gebied, politiek, militair, enz. vindt men deze eigenlijk toch negatieve berichtgeving. Hierin ligt een grote troost. Het goede, het posi tieve, is nog steeds normaal. Het goede moet het doen met onopvallende berichtgeving, op het kwaad wordt U als het ware met de neus gedrukt. Dat alles heeft naar mijn smaak wel eens ten ge volge, dat men de zaken zwartgalliger bekijkt dan ze zijn. En al kan niet beweerd worden, dat alles even goed is, evenmin is het waar, dat alles slecht is. Probeer dus juist in deze tijd zoveel mogelijk de lichtzijden te zien, die overal aanwezig zijn, praat niet te veel over de oorlogskansen, verheug U over de iets betere gang van zaken in het brouwerij- bedrijf en ga opgewekt met vacantie. Ondanks alles. 27 Augustus 1950 Houdt die dag vrij Want dan is er de Sportdag Van de Amstel Brouwerij

Amstel - Echo | 1950 | | pagina 1