'P.aM Uw- penuu-eAJkl mee 12 AMSTEL-ECHO gegaan op De Oprechte Haarlemse Courant. Zij werd onder de naam Weeckelycke Courante van Europa in 1664 opgericht. In 1665 onderging het bovenvermelde naamsverandering, en sindsdien verscheen de krant regelmatig tot aan 4 Mei 1942, toen het door de Duitsers verboden werd. Na de bevrijding is het weer verschenen maar gefuseerd met een ander Haarlems dagblad. Wanneer men ononderbroken publicatie als het criterium beschouwt, dan wordt op de titel van 's werelds oudste krant beslag gelegd door het Engelse provinciale weekblad Borrow's Worces ter Journal welke in ieder geval de oudste krant van de Engels sprekende wereld is. Er zijn aanwijzingen, dat de Worcester Post Man zo als zijn titel eertijds luidde met onregelmatige tussenpozen als pamflet met nieuws sinds het jaar 1690 verscheen. Maar sinds 1709 is dit blad zon der een enkele onderbreking uitgekomen. Er bestaan zestien provinciale kranten in Groot- Brittannië, die meer dan 200 jaar lang geregeld zijn verschenen. De Berlingske Tidende, het voornaamste conser vatieve nieuwsblad van Denemarken, dat on langs zijn 200-jarig bestaan vierde, is gedurende deze gehele periode in handen geweest van E. H. Berling en zijn nakomelingen. In Ierland verschijnt de Belfast News-Letter reeds 211 jaren achtereen, maar eerst sinds 1795 is de familie Henderson aan dit blad verbonden. En wat anderen kunnen, dat kan de „Amstel- Echo" ook! Uit: The Sunday Times, Londen. PERSONALIA Wij nemen afscheid van... A. Heimering, die op 30 Juni jl. onze dienst met pensioen verliet. Gedurende 38 jaar heeft Heime ring tot tevredenheid van zijn superieuren zijn werk als zeilmaker vericht. Velen van de em ployés heeft hij aan zich verplicht als „eerste hulp bij ongelukken'' i.e. het repareren van bretels, Sokophouders, actetassen enz. Wij hopen dat Heimering in goede gezondheid nog vele jaren van zijn welverdiend pensioen zal mogen genieten. DANKBETUIGING Voor de grote belangstelling ondervonden bij het overlijden van mijn lieve man, betuig ik hiermede aan Directie en het gehele personeel van de Am- stel Brouwerij N.V. mijn oprechte dank. Mevrouw D. J. Sligting-Buwalda. FOTOWEDSTRIJD VACANTIE 1950 Zoals U in de Amstel-Echo No. 9 van Mei 1950 hebt kunnen lezen is de deelname aan onze Foto wedstrijd Vacantie 1950 onderworpen aan bepaal de voorwaarden. Ten einde onze fotowedstrijd zo aantrekkelijk mo gelijk te maken worden de voorwaarden met nog een bepaling uitgebreid. Deze bepaling luidt: Deelname aan de Fotowedstrijd Vacantie 1950 is ook opengesteld voor de echtgenote of echt genoot en/of de ongehuwde kinderen van een employé of een gepensionneerde van de Amstel Brouwerij, mits deze geen beroepsfotograaf zijn. Genoemde bepaling is aan de voorwaarden toe gevoegd, omdat het veelvuldig voorkomt, dat de geëmployeerde zelf niet fotografeert, terwijl dit wel gedaan wordt door zijn vrouw of zoon of dochter, en dezen toch ook tot de Amstel-familie gerekend kunnen worden. Ook deze personen wensen wij veel succes. De Jury. De sportdag van de brouwerij Daar ben ik natuurlijk ook weer bij STICHTING 1940—1945 De hulpactie ten behoeve van de Stichting 1940 1945 belooft een gunstig resultaat op te leveren. Het bedrag door het fabriekspersoneel opgebracht is niet onbelangrijk, terwijl de bijdrage van het kantoorpersoneel in verband met de vacantie nog niet geheel bekend is. In ons volgende nummer hopen wij te kunnen publiceren hoeveel het gezamenlijke personeel van onze brouwerij Voor de Stichting heeft geofferd. Waar blijven de filialen? 500 JAAR KAL VERSTRAAT De bij het artikel 500 Jaar Kalverstraat afgedrukte mooie foto van de huidige Kalverstraat werd ons welwillend afgestaan door de uitgeverij „Contact" te Amsterdam en komt voor in het mooie boek werk „Amsterdam in de vier jaargetijden Dit boekwerk bevat naast de door ons gepubliceerde foto nog een zeer groot aantal schitterende foto's, genomen door Emmy Andriesse en Cas Oorthuys, voorzien van tekst door Han G. Hoekstra. Dit boek is in de erkende boekhandel verkrijgbaar voor de voor dit boek zeer lage prijs van 10. Copie voor dit blad moet uiterlijk op de 15e van iedere maand in ons bezit zijn Red.

Amstel - Echo | 1950 | | pagina 12