lang vacantie? En ik vertrok op 25 April naar Groningen om met hem en zijn familie nader ken nis te maken. De reis begon met een heerlijke pot Amstelbier bij de heer Piëst, directeur van het Filiaal van onze brouwerij in Groningen. Is daar misschien het suc ces aan te danken? We bezochten alvorens de reis te beginnen nog enige bezienswaardigheden, o.a. de 96 meter hoge Martinitoren, en togen toen wel gemoed als tippelende globe-trotters op reis. De eerste halte werd gehouden in Haren, waar we derom een Amstelman, vertegenwoordiger de Haan, bezocht werd. Het was helaas nog te vroeg, om zijn voorraad van ons edele product aan te spreken. Bovendien heerste er een winterse tem peratuur. Heel de omgeving zag wit van de rijp. Via de gemeente Vries, waar ik voor het eerst de Hunnebedden zag, bereikten we Assen, de eer ste plaats die ons nachtlogies moest verschaffen en bij iedereen bekend als het centrum van de in ternationale motorrennen. Een klooster is daar niet, dus, want dit gebeurde in zo'n geval overal, zorgden de notabelen er voor, dat wij in hotel De Kroon konden overnachten en ontbijten. De volgende dag liepen we naar Beilen, terwijl hagelbuien ons wit bestoven en rustten even uit bij de heer van der Bij, agent van onze brouwerij aldaar. Ook hij toonde zich een gul gastheer en verkwikt en gesterkt liepen we naar het einddoel van deze dag: Hoogeveen. Hier traden we het eerste klooster op onze tocht 'binnen, doch er was helaas geen plaats om ons te herbergen. Natuurlijk nodigde men ons aan tafel, terwijl wij in pension Manhro, bij Protestanten nog wel, gratis onder dak kregen. Van Hoogeveen ging de tocht via Zuidwolde en Balkbrug naar Ommen, bekend o.a. om het Sterkamp als centrum van internationale geestelijke bijeenkomsten en waar onder meer Krisjnamurti zijn ideeën verkondigde. De pastoor stuurde ons, daar er geen klooster is, naar hotel de Zon, alwaar wij van Zaterdag tot Maandag kosteloos logies enz. ontvingen. Als U nu weet, dat de eigenaar organist is van het kerk koor, waar ik, gelijk overal, mee mocht zingen, dan behoef ik niet in finesses te treden om U te doen begrijpen, hoe goed we het daar gehad heb ben. Op die Zondag was Abe Lenstra met zijn club ook in dat hotel. Ze hadden in Enschede ge voetbald en... verloren. De stemming was dus beneden pari. Alsof dit alles niet genoeg was, werd ons ook in hotel Paping gratis een diner aangeboden! 's Avonds vermaakten Abe c.s. zich in roeibootjes op de Vecht. Van Ommen vertrok ken belandden we in Vilsteren, waar de pastoor ons aan zijn tafel noodde en vandaar, via Dalfsen, waarvan de herder zich eveneens niet onbetuigd liet. bereikten we tegen de avond Zwolle, de hoofdstad van Overijssel. Op weg daarheen bezochten we ook nog Baron van Voorst tot Voorst, die op non-actief, op een heerlijk buiten zijn otium cum dignitate" geniet. In het Dominicaner klooster te Zwolle was ook geen plaats, waarom de Overste ons uitbesteedde in hotel Peters. Vanuit Zwolle ging de route over Wijhe, waar we een aardig incident beleefden. Een vrouw kwam ons hardlopend achterop. .Heren," riep ze, ,,ik zie, dat ge Rome-pelgrims zijt, kom toch binnen een kop koffie drinken. Ik zou zo graag meewillen. Maar ik mag niet van de pastoor, van de dokter en van mijn man!" ,,Ja," zei die man, die kleer maker was, ,,ik kan je zolang niet missen." Ook in het volgende plaatsje, Olst, gebeurde iets der gelijks. Daar werden we zo waar op een bruiloft genodigd! De gasten waren echter reeds zodanig onder de invloed van het geestrijke vocht, dat we het raadzamer achtten deze invitatie niet aan te nemen! Want het einddoel voor die dag was het Trappisten klooster te Diepenveen, waar wij, vooral omdat men mij kende, met gulle gastvrij heid konden overnachten. Via de Hanzestad Deventer en Twello arriveer den we in Apeldoorn. Wij richtten onze schreden naar het paleis op het Loo, doch de Prinses lag te rusten en mocht niet gestoord worden. Toen bezochten we maar de bunker waar Seys-Inquart invluchtte voor de Canadezen. De P.T.T. had daar de telefoon aangelegd, waarmee Seys met BerKjn etc. kon spreken. Echter zo, dat de onder grondse alle gesprekken kon afluisteren! We kre gen een fijn onderdak in de St. loseph-stichting en hadden tot hiertoe 159 km gelopen. W. G. Harmse. WIST U DAT? Met het verschijnen van dit nummer heeft de ,,Amstel-Echo" haar 3e Jaargang ingeluid. Of schoon de ,,Amstel-Echo een niet-periodiek ver schijnend blad is, is ze gedurende die tijd van 24 maanden 21 maal uitgekomen! De redactie zegt dan ook al haar medewerkers hartelijk dank, om dat zij door hun bijdragen dit hebben mogelijk gemaakt. Ook in het komende jaar hopen wij op Uw gewaardeerde medewerking te mogen reke nen. Twee jaren oud. Een hele tijd, maar toch niet oud genoeg óm zich 's werelds oudste krant te kunnen noemen! Welke krant kan dat dan wel? Totdat de publicatie er van werd gestaakt in 1934, hield het Chinese dagblad Pekin Bao het record van 's werelds oudste krant. Met slechts enkele onderbrekingen is dit blad 1534 jaren achtereen verschenen. Soe Koeng, een drukker, stichtte het blad in 400 jaar n. Chr., dat toen zeer mooi uitge voerd was: het bestond uit zes bladzijden van zijde, bijeengebonden door een lint. Reeds sinds 1800 heeft de verschijning dagelijks plaats gehad. Sinds de verdwijning van deze Chinese Methu- salem, is de titel van s werelds oudste krant over- <5>

Amstel - Echo | 1950 | | pagina 11