10 AMSTEL-ECHO ondergeschikte, maar toch onmisbare rol vervul den. Vele historische spelen zullen nog volgen, terwijl boogschutters en vendeliers uit heel het land met hun kunnen het geheel zullen opluisteren. Al met al de moeite waard er eens een dagje in de vacantie aan te besteden, want niet alleen de Dam biedt U bezienswaardigheden, ook de Kalverstraat zelve, de Reguliersbreestraat, het Rembrandtsplein en de Nieuwendijk zijn in feesttooi gestoken, ter wijl het overige deel van de binnenstad door het uitsteken van onze mooie driekleur de nodige fleur aan dit feest heeft bijgezet. En waarom we dit alles in de Amstel-Echo ver melden? Welnu, in deze betrekkelijk korte, doch zeer be langrijke hoofdstraat bevinden zich in totaal 17 café s, café-restaurant of hotels en daarvan zijn niet minder dan 12 afnemers van ons bier. Amstel- bier. En ter ere van hen verschijnt dit artikel in de Amstel-Echo. Lit.: C. de Groot, Amsterdam, stad der schoon heid. T. Koot, En nu... Amsterdam in! Han G. Hoekstra, Amsterdam in de vier jaargetijden. A. Pieck en F. Thomas, Bemin dan Amster dam. SPORTDAG 1950 Op het tijdstip van overhandiging van deze copy aan de redactie van de Amstel-Echo was er van de filialen nog geen bericht binnengekomen om trent het wel of niet deelnemen aan onze Sportdag in Augustus a.s. Dit uitblijven van bericht kan o.i. twee oorzaken hebben, nl. of er wordt gedacht: „eind Augustus is nog ver, er is nog tijd genoeg" of er bestaat een levendig contact tussen de filialen onderling om bijv. tot een zo sterk mogelijk elftal te komen, waarbij men over zo veel cracks blijkt te kunnen beschikken, dat de technische commissie nog niet tot de samenstelling van het filialen-team heeft kunnen overgaan. Dit laatste zou ons bijzonder sympathiek zijn! Mocht echter de eerste oorzaak de reden van het uitblijven van bericht zijn, dan nemen wij de vrij heid onze filialen er nog even op attent te maken, dat zij ons met een vlotte berichtgeving ten zeerste van dienst zijn. Wat de samenstelling van het programma betreft zal het inderdaad zo zijn, dat personen vanaf 15 jaar tot en met 34 jaar aan de atletiekwedstrij den, hardlopen, hoogspringen en verspringen zul len kunnen deelnemen, terwijl voor sportieve per sonen vanaf 35 jaar de hindernis-wedstrijd over totaal pl.m. 50 meter zal worden uitgeschreven. Voorts zal voor dames en heren vanaf 15 jaar weder het doelschieten of het touwtrekken op het programma staan. Vanzelfsprekend worden ook de kinderen vanaf 4 jaar tot en met 14 jaar niet vergeten: de plannen voor dit onderdeel van onze sportdag zijn echter nog in het voorbereidende stadium. Hierover dus meer in de volgende Amstel-Echo en/of in de te zijner tijd rond te zenden circulaire. Maar nu gaarne even Uw aller bijzondere aan dacht! Voor een vlot verloop van de evenementen op onze Sportdag (ja, het wel of niet doorgaan van onze Sportdag is er in feite zelfs mede ge moeid) hopen en vertrouwen wij weder op de waardevolle medewerking van verscheidene da mes en heren, die zich beschikbaar willen stellen als wedstrijdleider, jurylid, kinderleid (st) er, „kas telein", „koffietenthouder", enz. enz. Hun. die daartoe bereid zijn (en wij denken uiteraard ook aan hen, die ons in vorige jaren reeds zo prachtig hebben geholpen) verzoeken wij vriendelijk dit thans reeds door middel van een klein briefje aan onze secretaris, de heer C. H. v. d. Veen, Hoofd kantoor Amstel Brouwerij, mede te delen, omdat ook hierbij tijdig bericht de vlotte samenstelling van het programma ten zeerste bevordert. Onze hartelijke dank voor Uw medewerking! Wij willen niet nalaten U er nog even mededeling van te doen, dat iemand zich reeds spontaan als scheidsrechter bij de voetbalwedstrijd heeft opge geven, nl. de heer A. Post. Bravo heer Post, wij twijfelen er niet aan of Uw voorbeeld zal door velen worden gevolgd! Wij hopen U in de volgende Amstel-Echo hier omtrent nader te berichten. Tot zolang dus! Bestuur „B.B.d.A." EEN VOETREIS NAAR ROME (I) Ik zal Rome gaan zien (Hand. 19.21). Het was geen toeval, dat ik op dezelfde dag ge- pensionneerd werd, waarop ook het Jubeljaar een aanvang nam. Verwondert het U dan, dat bij mij aanstonds het plan rijpte om ook naar de Eeuwige Stad op te trekken? Nog al een stout verlangen van iemand, die op pensioen gesteld is. Daaruit volgt dan ook, dat het niets mocht kosten! Dus dat wordt lopen en onderweg onderdak en een boterham vragen! Wie zal zulks weigeren aan een grijsaard? Nu stond er juist begin Januari een foto in de Katholieke Illustratie van twee Groningers, die geheel te voet die tocht al gemaakt hadden. Direct gingen er twee brieven naar Groningen om nadere inlichtingen. De ene vergat te antwoorden, maar de andere reageerde naar wens. De reis was hem zo goed bevallen, dat hij deze nog wel eens wilde maken! Doch nu als mijn gids, mij daarbij de ver zekering gevend, dat de gehele reis, alles inbegre pen, mij geen cent zou kosten! Hij zegde zijn be trekking op, want welke „baas" geeft iemand zo- <5>

Amstel - Echo | 1950 | | pagina 10