8 AMSTEL-ECHO ronde bord met aan weerszijden een schijnwerper was veeleer in staat de aandacht van het publiek te vragen en daar gaat het toch om dan het oude niet te grote lichtbakje aan de gevel. En toch kunnen oude uithangborden hun bekoring hebben. Wanneer we zien hoe op vele plaatsen in Engeland de oude of in oude vorm gefabriceerde uithangborden als het ware een onmisbaar deel uitmaken van het pand of de omgeving, waarin zij zich bevinden, dan zouden wij deze oude bor den onmogelijk door nieuw-modische kunnen ver vangen zonder ons belachelijk te maken. Op pan den met oude gevels, hetzij historisch oud of nieuw geschapen, behoren nu eenmaal geen mo dern uitgevoerde uithangborden. Ook ons land kent gelukkig nog een voldoende aantal oude gevels van historisch-architectonische waarde, waarachter zich café-bedrijven bevinden. Ook onze directie is er zich van bewust, dat aan deze gevels alleen oude en bij het pand passende uit hangborden behoren. In navolging van het Engelse voorbeeld is onze panden van een bij het pand behorend uithang bord te voorzien. De uithangborden, in eigen be drijf ontworpen en gemaakt, verlenen een fleurig aanzien en noden, dank zij de aanduiding AM- STEL, waarboven een biertonnetje, tot het drin ken van een lekker glas bier. Een schijnwerper, aan weerszijden boven het bord aangebracht, wijst de dorstige, ook bij duisternis, waar lafenis hem wacht. Reclame maken is zeer zeker een onmisbaar onderdeel in het huidige zakenleven; dat is het trouwens altijd geweest. Ook voor ons bedrijf, niet alleen in jaren van terugslag, maar ook in de jaren waarin het bedrijf floreert. Men moet nu eenmaal de aandacht van het grote publiek blijven vragen. De uitspraak, dat de kwaliteit van het product reclame genoeg is, is voor een deel onmiskenbaar waar, maar laat die waarheid altijd weer door klinken in de te maken reclame. Reclame maken kost geld. Inderdaad, maar het is -mits verstandig aangewend geen weg gegooid geld. brouwerij reeds enige tijd bezig om cafè's e.d., gevestigd in oude of in oude stijl opgetrokken flfgfff ya*" m Köfstttó De Koning van Denemarken Café-Restaurant te Rhenen. Het Wapen van Macaulay Church Street. London, W. 8.

Amstel - Echo | 1950 | | pagina 8