4 AMSTEL-ECHO Met grote belangstelling zien wij de nadere be richten van onze filialen tegemoet, welke berich ten gericht kunnen worden aan de secretaris van B.B.d.A., de heer C. H. van der Veen, p/a Am- stel Brouwerij N.V., Amsterdam. Wanneer deze berichten vlot binnenkomen (waarvoor bij voor baat de dank van het wedstrijd-comité) zullen in de volgende „Amstel-Echo" wellicht reeds uitge breide nadere bijzonderheden kunnen worden medegedeeld. Tot zolang dus! Bestuur B.B.d.A. BILJART-SPORT. In het Januari/Februari-nummer hebt U kunnen lezen, dat de Biljartvereniging ,,Amstelbrouwerij" het kampioenschap behaald heeft in het Amster damse Bedrijven Tournooi 19491950. Tot be sluit van deze biljart-competitie heeft inmiddels op 25 Maart j.l. in de Ontvangkelder van de brouwerij de prijsuitreiking plaats gehad, ter bijwoning waarvan de bestuursleden der deelnemende ver enigingen met hun dames waren uitgenodigd. Onze Directie was vertegenwoordigd door Jhr. Six van Hillegom, wiens aanwezigheid op hoge prijs werd gesteld, onzerzijds des te meer, daar dit voor ons een bewijs is, hoezeer onze Directie ook nu weer voor onze jonge vereniging belang stelling heeft. Van deze plaats af dankt het be stuur van de B.V. „Amstelbrouwerij" haar dan ook voor de grote medewerking, die het voor het welslagen van deze avond heeft mogen onder vinden. Zoals te doen gebruikelijk, werd de avond ge opend door de voorzitter van de B.V. „Amstel- brouwerij de heer v. d. Horst, waarna Jhr. Six als volgende spreker naar voren trad. In een har telijke toespraak wijst Jhr. Six op de verbonden heid tussen de personelen van verschillende bedrijven, die thans weer door de biljartsport bevorderd wordt en tot deze zeer gezellige bijeen komst leidt. Spreker stelde het op prijs, dat deze bijzondere bijeenkomst in de Ontvangkelder van de brouwerij plaats vond en het feit, dat de biljart club „Amstelbrouwerij de kampioen geworden was, vervulde hem met trots en nog meer met vreugde. Jhr. Six hoopte, dat de aanwezigen een pleizierige avond zouden hebben en wijdde ten slotte een heildronk aan bestuur en leden van de B.V. Amstelbrouwerij", opdat zij een goede toe komst tegemoet moge gaan. Hierna kwam de voorzitter van de organiseren de commissie, de heer Fischer, aan het woord, die, na een kort overzicht van de competitie, overging tot de uitreiking der prijzen. De eerste vijf prijzen bestonden alle uit bekers, die naar gelang van rangorde kleiner werden en de hierop volgende zes prijzen er waren elf deelnemende verenigingen geweest bestonden uit kransen, eveneens gro tere en kleinere. Na deze prijsuitreiking ontving de B.V. „Amstelbrouwerij namens de voetbal club „B.B.d.A. bij monde van haar voorzitter, de heer Schermelé, een hartelijke felicitatie en een fraai souvenir, bestaande uit een tabakspot (ons welbekend „biervat"), waarin op een groen veld een biljartbal was aangebracht, die voor de helft als voetbal was beschilderd; een wel zeer origineel cadeau, dat tevens symbolisch tot uiting bracht, dat in dit geval zowel voetbal- als biljartclub uit één en hetzelfde bedrijf (vaatje) voortgekomen waren. Voetballers, nogmaals onze hartelijke dank. Na de woordvoering van nog enkele heren werd tenslotte het officiële gedeelte besloten en over gegaan tot een gezellig samenzijn, dat begonnen werd met het zingen van ons „Amstelbier"-lied. Een gelukkig voorzitter ontvangt uit handen van de heer Fischer de Zilveren Wisselbeker. Jhr Six brengt een dronk uit op het overwinnende team.

Amstel - Echo | 1950 | | pagina 4