2e Jaargang Mei 1950 No. 9 Redactie: Mr. J. C. Bossard en J. Beekman Redactie-Adres: J. Beekman, Expeditie-Afdeling, Amsterdam Niet-periodiek verschijnend blad voor de geëmployeerden van de AMSTEL BROUWERIJ N.V. DE DIEPERE ZIN VAN DE ARBEID. De Zesdaagse begint weer, zeggen de mensen op Maandagmorgen tegen elkaar en vijf dagen later stappen ze de fabriekspoort of kantoorlokalen uit en denken: „Alweer een week voorbij Zo draait het leven van de werkende mens steeds weer voort. Elke dag brengt zijn vreugde en te leurstelling, zijn geluk en zijn moeilijkheden, En menigeen vraagt zich in een stil ogenblik af, wat de diepere zin is van de arbeid, die hij week-in. week-uit verricht. De godsdienstige mens weet, dat al zijn werken en ploeteren op deze aarde hem uiteindelijk geen bevrediging zullen schenken. Hij weet dat de reden van dit alles dieper ligt, dat hij zijn leven, dus ook zijn dagelijks werk, geheel in dienst moet stellen van een hogere werkelijk heid. Hij ziet de arbeid ook als een roeping, een middel, dat hem gegeven is om zijn leven hier op aarde zo goed mogelijk te maken, met het uitzicht op het hiernamaals. Hij ziet de aarde niet als zijn einddoel, maar als een doorgangsoord. En de niet-godsdienstige mens, die nadenkt over zijn leven en werk, zal vaak in zijn werk de zin van zijn leven vinden. Want het werk. dat hij met plezier doet, geeft zijn bestaan een reden. Het schenkt hem de voldoening een functie te ver vullen in deze samenleving. Hij bouwt er aan mee en draagt zijn steentje bij tot verdere ontwikke ling en welvaart. Hij zal beseffen en ontdekken hoe de arbeid hem de gelegenheid geeft zijn per soonlijkheid te ontplooien. En als hij van het leven op aarde, dat voor hem het enige is, iets moois en goeds wil maken, zal hij dat vooral door en in zijn werk doen. Maar ieder mens weet. dat van hem verwacht wordt, dat hij naar zijn beste kunnen en in over eenstemming met zijn capaciteiten zal werken. Dat hij niet, zoals de dienstknecht uit het Evangelie, die één talent kreeg, deze uit vrees en wantrouwen begroef en bang was ze te gebruiken, schriel en gierig om mag gaan met de gaven van hoofd en hand die hem geschonken zijn, maar dat hij ze gul en moedig moet gebruiken. En dan pas wanneer de mens alles geeft wat hij in zich heeft ontdekt hij de diepste zin van de arbeid. 27 Augustus 1950 Houdt die dag vrij Want dan is er de Sportdag Van de Amstel Brouwerij

Amstel - Echo | 1950 | | pagina 1