12 AMSTEL-ECHO TteAAo-riaêia Wij feliciteren Op 16 Juni a.s. hoopt onze collega J. H. Moonen de dag te herdenken, waarop hij 25 jaar geleden aan het filiaal te Heerlen in onze dienst trad. Begonnen als koetsier, werd hij na de overschakeling van paarden- op auto-tractie chauffeur, welke functie hij op het ogenblik nog bekleedt. Moonen, die uit hoofde van een vroegere functie veel verstand heeft van verhuizen, is ons van veel nut gebleken bij het vervoer van café-inventarissen, piano's, enz. Moonen, die in het Zuiden een grote populariteit bezit, is daar goed bekend als ,,der Hub van de Amstel". Wij hopen, dat Moonen nog vele jaren in onze dienst blijft en wensen hem en de zijnen op 16 Juni een onvergetelijke dag. Nadat Dr. T. A. Cockburn werd benoemd tot onder-directeur van de Londense Dierentuin, heeft het werk van deze bekwame deskundige op het gebied der preventieve geneeskunde bijzonder de aandacht getrokken. Ieder jaar komt er onder de katachtigen een epi demie voor, waarvan geen der grotere soorten ooit is genezen. Nadat Dr. Cockburn ze echter verleden jaar met penicilline had behandeld, werd 80 der zieke dieren beter. Sindsdien heeft hij bovendien een speciaal serum tegen de ziekte uit gevonden. Ook entte hij met goed gevolg wolven in tegen hondenziekte, gebruikte voor het eerst radium bij de behandeling van kanker bij dieren en was de eerste, die narcose toepaste op een giraffe. News Chronicle, Londen. De sportdag van de brouwerij Daar ben ik natuurlijk ook weer bij Wij nemen afscheid van Johannes PISA, die op 23 Juni a.s. wegens ge zondheidsredenen onze dienst met pensioen ver laat. Pisa, die ruim 31 jaar aan ons bedrijf verbonden was, heeft zich als een ijverig en pret tig collega doen kennen. Wij hopen, dat de wel verdiende rust zijn gezondheid ten goede zal komen en wensen hem een nog lang en gelukkig leven. WIST U DAT Het oxydatie-vliesje, waarmede aluminium en de meeste lichte metalen bedekt zijn, vormt een bezwaar voor het solderen en ten einde een be vredigende verbinding tot stand te brengen, moe: het verwijderd worden. Een nieuwe methode om deze moeilijkheid op te lossen, wordt verschaft door de ultrasonische soldeerbout, vervaardigd door Mullard Electronic Products Ltd. Het soldeergereedschap wordt op de gewone wijze electrisch verhit, waarna geluids golven met een frequentie, die ver boven de ge hoorgrens ligt, op het te solderen metaal worden overgebracht, waardoor tijdelijk het oxydatie- vliesje wordt vernietigd en een schoon oppervlak wordt verkregen. Dezelfde firma is thans doende een ultra sonische methode te ontwikkelen voor het verwij deren van vet en zwarte oxydatie van staalplaten. Gebaseerd op gegevens verstrekt door Mulland Electronic Ltd., Londen. Copie voor dit blad moet uiterlijk op de 15e van iedere maand in ons bezit zijn Red. Een van onze nieuwste Paal-reclameborden Café-Restaurant ..De Beurs', N.Oost-polder. (Zie Amstel-Echo No. 9 van Maart 1949.)

Amstel - Echo | 1950 | | pagina 12