AMSTEL-ECHO 11 van de chef twee emmers koemest af te leveren! 's Middags kon de chef zelf zijn portiektrap op nieuw schoon gaan maken! Onze bottelarij-knecht, ,,Hein de Kikker was zo bang als een wezel. Nog hoor ik hem moord en brand schreeuwen, toen we hem in het fustennet boven de Laak lieten zakken! Maar hij was de enige niet. Ik denk aan de man, die opdracht kreeg de vlag te hijsen. Zijn zweetdroppels liggen nog op het dak! En zo zijn er nog vele andere herinneringen. Pret tige en minder prettige. Ook over de werkzaam heden, die geheel verschillen met die van thans. Over excursies naar de brouwerij in Amsterdam, over het overgaan van het personeel van de firma Galema en Co. naar de Amstel Brouwerij N. V., enz. enz. Ten slotte nog dit: uit hetgeen ik nu zo uit mijn herinnering heb opgediept, blijkt duidelijk, dat het toch niet zo n toer is, iets voor onze Echo te schrijven. Ik weet, de redactie ziet niets liever dan veel, heel veel copie, waaruit zij ruime keus kan maken om onze krant zo veel mogelijk te vullen en zo aantrekkelijk mogelijk te doen verschijnen. Het behoeft niet altijd in de vorm als hierboven. Ook aardig zou zijn een zgn. Elf Provinciën-tocht, waarin een ieder uit de betreffende provincie, een beschrijving geeft van het leven en werken en de folklore uit de streek waar hij vandaan komt. Zoiets zou elf Amstel-Echo's al heel aardig kun nen vullen. Ik heb hiermede de handschoen geworpenwie neemt 'm op? J. N. GALEMA, Depot Den Haag MINDER GEDISTILLEERD, MAAR GROTERE BIERAFZET. Volgens de accijnsopbrengst kwam voor binnen lands verbruik in Maart j.l. 22.400 hl gedistilleerd (50%) beschikbaar, hetgeen een vermindering be tekent t.a.v. dezelfde maand in 1949 (24.800 hl) Ook in de eerste twee maanden van dit jaar viel een daling te constateren, in vergelijking met de overeenkomstige maanden in 1949. De binnenlandse bierafzet der Nederlandse brouwerijen beliep, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek, in het eerste kwartaal van dit jaar 179.200 hl, hetgeen een vooruitgang betekent in vergelijking met de eerste drie maanden in 1949, toen 168.900 hl werd afgezet. (Wij merken hierbij op, dat door het winterse weer in de maand April j.l. de vooruitgang in de eerste drie maanden van dit jaar zich niet in dit zelfde tempo heeft kunnen handhaven. De resulta ten voor de maand Mei zijn echter weer hoopvol te noemen. Uit een en ander ziet men van hoeveel invloed het weer op onze verkoopresultaten is. Red.) FOTOWEDSTRIJD VACANTIE 1950. Evenals verleden jaar zullen onze amateur fotografen weer een vreedzame strijd op de camera kunnen strijden, waarbij niet de kwaliteit van het wapen, maar de wijze waarop het gehan teerd wordt hoofdzaak is, met voor de winnaars als hoogste eer, publicatie in de krant en een mooie prijs. Gezien de fraaie resultaten van verleden jaar, ondanks het nog betrekkelijk beperkte aantal in zendingen, kunnen we aannemen, dat de deelname dit jaar veel groter zal zijn, en als vele oude en nieuwe inzenders hun beste beentje voorzetten, zullen de vorige winnaars, gezien het dikwijls ge ringe verschil, hun uiterste best moeten doen op nieuw tot de eersten te behoren. Er wordt weer in twee klassen ingezonden: Klasse A. Landschappen en stadsgezichten. B. Vacantie foto's. Vorig jaar bestonden de inzendingen wel hoofd zakelijk uit landschappen e.d., maar het zou toch erg prettig zijn dit keer ook een groot aantal echt leuke, originele vacantie-foto's ingezonden te krijgen. Wij wensen U mooi weer en veel succes! Voorwaarden voor deelname: 1Ingezonden kan worden door ieder die bij de brouwerij in dienst is of tot de gepensionneer- den behoort. 2. De foto's moeten door de inzender persoonlijk zijn opgenomen. (Dus geen ansichtkaarten inzenden.) 3. Het is niet noodzakelijk zelf te ontwikkelen en af te drukken. 4. Zend zowel voor klasse A. als voor klasse B. ten hoogste 3 foto's in van minstens 6X9 cm. 5. De ingekomen foto's worden beoordeeld door een jury, bestaande uit de heren A. J. van Gijzen Jr., J. A. van Putten Jr. en P. B. Beertsen. 6. Op de beslissingen van de jury bestaat geen beroep. 7. De sluitingsdatum is bepaald op 15 October 1950. Voor de trouwlustigen onder ons „Waarom treedt u niet in het huwelijk?" vroeg men eens aan de clown Fratellini. „Waarom", zo vroeg de clown op zijn beurt, „springt men niet in het water als men dorst heeft?" Revue de la Pensé Frangaise, New York.

Amstel - Echo | 1950 | | pagina 11