'P.eAAcm.aUa 8 AMSTEL-ECHO de baas uit te voeren. De .beunhaas is een moeilijk uit te roeien schadelijk wild, dat door velen niet als zodanig beschouwd wordt. Beunhazerij is verkapte diefstal. Men steelt tijd van het bedrijf en voelt zich verongelijkt als het beunhaasje ontdekt en de dader gestraft wordt. Privé-telefoontjes (en hoe lang kunnen diè niet duren) vallen daar ook onder. het zich houden aan de voorschriften, ook al zijn die veeleisend. De leiding bestuurt het bedrijf naar beste weten en kunnen. Zij geeft de richtlijnen in de voor schriften. Leef daarnaar. het dienen van het bedrijfsbelang onder alle omstandigheden. Op trouw aan het bedrijf'' wordt vaak gesmaald. Maar ook hier geldt, dat de liefde niet altijd en alleen van één kant kan komen. het roken en pruimen daar waar dit verboden is; etensresten en proppen papier te deponeren op plaatsen daarvoor niet aangewezen, en vele andere zaken, die onder dit hoofdstuk zijn onder te bren gen. Doch die opsomming zou eentonig worden. Discipline is het cement, dat de stenen van een goed geordend bedrijf samenhoudt. Zelfs in de best willende samenlevingen zijn orde en tucht onmis kenbare noodzaak. Waar gebrek is aan discipline ontaardt alles in een janboel, waar ieder naar eigen inzicht en opvatting te werk gaat, waar zoveel hoofden, zoveel meningen zijn, daar loopt de zaak in de kortst mogelijke tijd in het honderd. Vol komen vrijheid is nu eenmaal niet te verwezen lijken. Wat wel te verwezenlijken is: een rustig begrip van de noodzaak orde en regel te doen zegevieren en door te handelen in de geest van de bedoelingen der leiding, het bedrijf naar beste kunnen te dienen. Want dient men het bedrijf, waar men werkzaam is, dan dient men ook zijn eigen belang het best. Dat is de juiste opvatting van gezonde discipline. C. S. W. V. SPORT. Gaarne wil ik in uw blad eens iets schrijven over de biljartvereniging van de Amstelbrouwerij. Ik zou dan willen beginnen met U te vertellen, dat ik zéér weinig van biljarten afweet. In gedachten hoor ik de Redactie van de Amstel-Echo al zeg gen: ,,Dat is nou net iets voor 'n vrouw; praten en schrijven over onderwerpen waar ze geen ver stand van heeft." Tevens wil ik U dan ook ver tellen, dat ik geen notie heb van het feit, hoe en in welke eeuw het biljartspel ontstond en wie de eerste spelers waren. Had ik voldoende geduld gehad, ik zou beter beslagen ten ijs gekomen zijn; je kunt toch in bibliotheken gaan snuffelen naar onderwerpen als daar zijn: bier, biljarten, scha ken enz. Doch wat ik wél weet is dit: ik consta teerde, dat in het ..Bedrijven-biljart-tournooi" ont staan is een geest van sportiviteit, collegialiteit en er onderling zo n prettige sfeer heerst, dingen, die in mijn ogen en waarschijnlijk ook in de uwe zo n grote waarde hebben. Doch nu uit een ander vaatje (om in Amstelterm te blijven). Het is mij als vrouw opgevallen, dat je je echt genoot, terwijl hij speelt, zo gezellig kunt obser veren. zonder dat hij het weet (natuurlijk) en je ziet dan allerlei karaktereigenschappen naar bui ten treden. Zo als zijn goede aard b.v. bij het „weggeven van een mooie bal" of een schuchtere poging bij het (lijn)trekken enz. En wat een blunder sla je als je meewarig zegt: ..och, wat een pechen iemand naast je dan op merkt: „Pech? Een stommiteit, mevrouw" of je zegt: „Goed zo en het blijkt de laatste caram bole te zijn van de tegenpartij. In zo'n geval krijg je het gevoel wel onder het biljart te willen kruipen. Tot de dames van de spelers zou ik willen zeg gen: „Komt U toch eens, niet in krans-vorm met onderwerpen als „hoe stoof jij de rode kool?" of „hoe krijg ik de baby zindelijk?" (dat hindert onze mannen), maar op gewone wijze, een biljart-wedstrijd meemaken. U moet dit dan doen zuiver uit interesse voor de prestaties van uw echtvriend, die U op een dergelijke avond kunt zien zwoegen, harder danvult U zelf maar in! En welk een troost zouden wij niet kunnen ver schaffen, wanneer onze man wordt „ingemaakt Dames, U kunt gewoon niet wegblijven, voelt U dat? En, o ja, U kunt een crack zien spelen, die het presteert niet drie-, maar vijf-, zes- of zeven banden te spelen; zeker de moeite waard. Ik zal dan nu maar eindigen met de wens, dat de biljartvereniging Amstelbrouwerij een lang leven beschoren mag zijn, de prestaties stijgen en vele prijzen de toekomstige prijzenkast mogen vullen. P.S. Ik weet niet of ik na deze ontboezeming nog de moed zal vinden om bij volgende wedstrijden present te zijn; mijn man is n.l. niet op de hoogte van deze pennevrucht. Een biljartersvrouw. Wij nemen afscheid van W. A. FENNE, die op 24 Maart jl. onze dienst met pensioen heeft verlaten. Fenne, die vanaf 31 Mei 1920 als koetsier-chauffeur in verschil lende stadswijken onze brouwerij diende, was de laatste jaren in verband met zijn gezondheidstoe stand met lichtere werkzaamheden belast. Wij hopen dat Fenne nog heel lang en in betere ge zondheid van zijn pensioen zal mogen genieten. Copie voor dit blad moet uiterlijk op de 15e van iedere maand in ons bezit zijn Red.

Amstel - Echo | 1950 | | pagina 8