Hei bieA Li, iaee>i heit Uf,eeA een man, AMSTEL-ECHO 3 waar t heerlijk Amstelbier gebrouwen wordt. Toch zal dit nieuwe Bierlied' het m. i. wel doen, omdat de muziek heel gemakkelijk in het gehoor ligt en de tekst niet al te moeilijk is. Wij laten hier onder de tekst volgen en voor eventuele belang stellenden hebben wij nog wel een piano- en zang partij beschikbaar. BIERLIED Wij besluiten dan met de hoop uit te spreken, dat ook dit nieuwe lied als eerste uiting van de te voeren gezamenlijke reclame-actie, zal bijdragen tot een grotere bierverkoop. WERELDPRODUCTIE VAN BIER In 1948 bedroeg de wereldbierproductie 267,4 mil- lioen hl. Amerika brouwde 134 millioen hl., Enge land 30 millioen en Nederland 1,5 millioen hl. Sedert 1937 is de productie in Europa gedaald met 8 de productie in Amerika steeg echter met 73 In de meeste Europese landen, met name in Noorwegen, Engeland, Nederland en Duitsland ziet men de oorzaak van de daling vooral in de verhoogde aacijnzen. (HHR Nr. 1 - 1950.) In het jaar 1623 bouwde de Hollandse West- Indische Compagnie op Beneden-Manhattan haar eerste brouwerij. Zij was tevens de eerste in de U.S.A. Science Illustrated. Er is een tijd geweest in Amerika, dat er in het brouwerijbedrijf zoveel Duitsers werkten als brouwmeester, kuiper enz., dat een ieder, die op een Amerikaanse brouwerij werkzaam was en geen Duits kon spreken, door de Karl-, Heinrich-, August- en Wilhelmen alsbuitenlander werd beschouwd Refrein: Dat beste bier, bier, bier, bier, bier. Dat brengt gezelligheid, plezier, Bij feest, bij bruiloft of partij Een potje bier dat hoort erbij. Dat zegt een ieder die het drinkt, Dat zeg je als je klinkt. Dat beste bier, bier, bier, bier, bier, Dat is de drank voor je vertier. Je drinkt het steeds voor je plezier En daarom drinken wij het hier, Ons heerlijk bier, bier, bier, bier, bier. 1. Reeds de oude Batavieren, Als ze feesten gingen vieren, Dronken Bier, bier, bier, bier, bier. En ook de Kaninefaten Dronken bier uit grote vaten Dronken Bier, bier, bier, bier, bier. Al is die tijd reeds lang voorbij, Al is er veel vergaan, Al leven wij heel anders nu, Eén ding bleef steeds bestaan. Refrein: 2. Wie het best zijn dorst wil lessen, Drinkt het bier uit fust of flessen. Drinkt het Bier, bier, bier, bier, bier. Als het werk eist al je krachten Gaan na afloop je gedachten Naar het Bier, bier, bier, bier, bier. In voorjaar, zomer, herfst en kou Op elke plaats en tijd Verkwikt een glaasje bier het best En brengt gezelligheid. 3. Refrein: Als we 's avonds bij het eten Om de tafel zijn gezeten Zie je Bier, bier, bier, bier, bier. Want bij stamppot en dinertje Bij je thuis en in 't cafétje, Drink je Bier, bier, bier, bier, bier. Je hoort het waar je gaat of staat Bier is de beste drank. Dat beste Nederlandse bier Dat heeft een wereldklank. Refrein: Tijdens de opname van het Bierlied Foto Het Parool

Amstel - Echo | 1950 | | pagina 3