2e Jaargang Maart 1950 No. 7 Redactie: Mr. J. C. Bossard en J. Beekman Redactie-Adres: J. Beekman, Expeditie-Afdeling, Amsterdam Niet-periodiek verschijnend blad voor de geëmployeerden van de AMSTEL BROUWERIJ N.V. EEN VRIEND In de maand Januari verscheen er geen Amstel- Echo. Op zich zelf is dat niets bijzonders, want onze krant vermeldt in de kop het veelzeggende ..Niet-periodiek". Toch was het niet-uitkomen van de Amstel-Echo blijkbaar schokkend genoeg, want tientallen employe's kwamen met de vraag: „Ver schijnt de Amstel-Echo niet meer?" of ,,Is de Am stel-Echo in verband met de financiën opgeheven?" enz. enz. Tientallen en ook de filialen maakten zich bezorgd omtrent het bestaan van de Amstel-Echo. Zie, al,'deze bezorgdheid is een bewijs te meer, dat men het verschijnen van onze krant als iets van- zelf-sprekends beschouwt en haar niet gaarne mist. Onze krant is zo iets geworden van een vriend die men verwacht. Komt deze dan niet, dan vraag je je teleurgesteld af of er wellicht iets met hem is gebeurd. Een vriend. Een goede vriend. Toch zijn er nog wel enkelen die het wegbliijven van de Amstel-Echo niet zo heel erg vinden, omdat, zo zeggen zij. ,,er toch maar zo weinig in staat; het tè technisch is en zo weinig het cachet draagt van een huisorgaan Gelukkig voor ons is dit aan tal niet zo heel groot. Dat ons blad tè technisch is betwisten wij ten stelligste en dat het niet het cachet draagt van een huisorgaan, geven we ge deeltelijk toe. Gedeeltelijk, want voor een niet on belangrijk deel zijn de lezers daaraan zelf schuldig. De redactie van de Amstel-Echo tracht de em ployés van de Amstel Brouwerij N. V. zo veel mogelijk voor te lichten op het gebied van de bier bereiding en alles wat daarmede samengaat, in het bijzonder aangaande het eigen bedrijf en dat van anderen in het algemeen. Zij doet medede lingen van interne aard voor zover deze voor publicatie vatbaar zijn, en stelt verder al haar lezers en lezeressen in de gelegenheid aan de Amstel- Echo mede te werken. Een meer huiselijke aard zou ons blad inderdaad krijgen, wanneer alle clubs en verenigingen die er op de brouwerij en filialen zijn, maandelijks het een of ander publiceerden omtrent hun sport of spel. Zij zijn daartoe meer dere malen in de gelegenheid gesteld. Het ant woord daarop kunt U zelf in de Amstel-Echo ont moeten. Het zou zeer zeker een ruimer karakter gaan dragen, wanneer de inhoud van ons blad zich niet zou behoeven te bepalen tot de artikelen van de weinige getrouwe medewerkers, die ons blad vanaf de eerste uitgave telt. Wij hebben soms de indruk, dat men uit schroom niet durft te schrijven, omdat men denkt dat de redactie te hoge maatstaven aanlegt. Deze schroom is ongegrond. Slechts in twee gevallen werd inge zonden copie niet geplaatst, nadat overleg was gepleegd met de auteurs. Natuurlijk kunnen geen artikelen worden opgenomen die in strijd zijn met de belangen van het bedrijf. Overigens zijn alle ingezonden artikelen ons welkom, mits niet in strijd met ,,de goede orde en openbare zeden Van wei geren is nimmer sprake geweest. Laat U dus niet door deze schroom of door geruchten in deze rich ting afschrikken en om U in Uw voornemen te sterken eens iets voor de Amstel-Echo te willen doen, verwijzen wij U in dit verband naar het redactionele artikel „Kent U hem? in ons vorige nummer. Iets doen voor de Amstel-Echo, Uw vriend. En voor een vriend heb je gewoonlijk wél wat over.

Amstel - Echo | 1950 | | pagina 1