czL)ollarlancl AMSTEL-ECHO 7 Ik geloof niet, dat een vergelijking te treffen is tussen dit hotel en de Hollandse logeergelegen heden, zoals wij ze hier kennen. Het is daar zowel als in zovele andere hotels, als The Roosevelt, Biltmore, Waldorf-Astoria enz., veel grootser; een va-et-vient van honderden bezoekers; hotelwin kels, waar men naast kleding, bloemen, tijdschrif ten, sigaren, sigaretten enz. kan kopen. Wat in de kamers opvalt is b.v. het rode of groene lichtje, dat gaat branden zodra er een mededeling, pakje, brief of telegram voor de hotelgast is aan gekomen. Wenst men de brief of het telegram op zijn kamer bezorgd te hebben, dan drukt men een voudig op een knopje, dat onder het lichtje is aangebracht en binnen enkele minuten zal de chasseur op Uw kamerdeur kloppen om het voor LI bestemde bericht te overhandigen. Wat zal ik U over New York vertellen? LI allen hebt daarover natuurlijk reeds zoveel gehoord en/of gelezen, dat ik vrees in herhalingen te val len. Ik wil echter toch releveren, dat, naar ik ge loof. vrijwel iedere vreemdeling onder de indruk moet komen van de machtige bouwwerken, die evenwel helaas niet alle van architectonische schoonheid zijn. Sta op Fifth Avenue en kijk naar Rockefeller Center; zie van af het Vrijheidsbeeld, geschenk van het Franse volk aan de Amerikaanse natie, de skyline van Manhattan; beklim of beter gezegd, 'neem de lift naar het 102 verdiepingen hoge Empire State Building en geniet daar van het panorama, aan de ene kant de Hudson, aan de andere kant East River; zie de imposante brug gen: ik denk aan Washington Bridge over de Hudson en Queensboro- en Triboro-bruggen over de East River; als men deze beelden gezien heeft, dan is een uiting van bewondering op zijn plaats voor diegenen, die dit alles in betrekkelijk korte tijd hebben weten te bouwen. Na een verblijf van ongeveer een week te New York. waar besprekingen met agenten afgewisseld werden met bezoeken aan hotels, restaurants enz., alle hopelijk toekomstige afnemers van ons export bier, vertrok ik per vliegtuig naar Chicago, Ame rika s tweede stad met ruim 4 millioen inwoners, gelegen aan het Michigan meer, dat tweemaal zo groot is als Nederland en o.a. een marinebasis heeft, waar onderzeeërs en torpedobootjagers ge meerd lagen. De goden waren op die vlucht met mij; prachtig weer. Vanuit de staart van het vlieg tuig, een D. C. 6 met een accommodatie van ca. 60 personen, heeft men een ruim uitzicht op het landschap. We vlogen over het Alleghany ge bergte met als hoogste toppen de Black Dome (6700 voet) en Mount Washington (6300 voet), dat reeds gedeeltelijk onder sneeuw lag. Dit ge bergte bestaat grotendeels uit parallel aan elkaar lopende heuvelruggen en maakte op mij ondanks de zon een vrij eentonige indruk. De vlucht zelf duurt 3]/2 uur over een afstand van 1500 tot 1600 km. Hoewel het verkeer te Chicago naar mijn mening wel wat minder intensief is dan te New York, moet U toch niet proberen zo maar ergens over te steken. Wacht rustig totdat het verkeerslicht op groen staat, daar anders het gevaar te groot is. Langs het meer loopt een grote autoweg, de zo genaamde Outer Drive, welke op bepaalde gedeel ten liefst 12 banen telt. Ik heb een Zondagmorgen benut om hier eens te wandelen; aan de ene kant het loodgrijze meer en aan de andere kant ziet men de grote wolkenkrabbers, het .Waterfront" (Wrigley Building, Chicago Daily Tribune, werelds grootste krant), daar tussen slingert zich de autoweg en honderden auto's, vier, vijf rijen dik, bewegen zich in beide richtingen voort! Te Chicago bevinden zich de grootste hotels van de wereld: het Palmer House met 2500 en het Stevens Hotel met liefst 3000 kamers. Ook in deze hoteis winkelgalerijen, waar alles te koop Empire State Building Het hoogste gebouw ter wereld

Amstel - Echo | 1950 | | pagina 7