AMSTEL-ECHO de bijna bevroren reiziger zich kon verkwikken, bleek bij slecht weer en vooral bij hoge sneeuw een te grote handicap te zijn. Als bijzonderheid is nog bekend, dat het Sint Bernardklooster gedurende de oorlog geheel ge- isoleerd lag, daar de partisanen de zeer steile weg, die naar het klooster leidt, hadden opge blazen. Bovendien ligt de bakermat van de Sint Bernardhond gedurende acht maanden onder sneeuw en laaghangende wolken bedolven. U ziet dus, geachte lezer, dat de Sint Bernard ook in het Hymalaya-gebergte voor de mens van groot nut kan zijn. E. van Kan. Economische betekenis der Nederlandse Bierbrouwerijen De Nederlandse Brouwerij-industrie omvat thans 70 bedrijven met 3300 arbeiders. Als credietver- strekkers zijn zij van grote betekenis voor het Nederlandse Hotel-, Café- en Restaurantbedrijf. Zij is thans bij uitstek een exportindustrie, want in 1948 beliep deze 228.000 hl., ter waarde van 20 millioen gulden. Sedert de bevrijding liep het bierverbruik van 1.872.000 hl. in 1946. terug tot 1.852.000 hl. in 1947, 1.514.000 hl. in 1948 en 717.000 hl, in de eerste acht maanden van 1949. Gelukkig neemt de bierexport toe. In 1900 werd per hoofd nog 40,7 liter per jaar ge dronken in ons land, in 1939 nog slechts 16,2 liter. In 1948 was dit in ons land 13,8 liter, in België 153 liter, in Denemarken 65, in Beieren 90, in Engeland 61,4 en in Zwitserland 38,6 liter. Het meeste bier wordt hier in de drie zuidelijke provinciën gedronken. In 1948 ontving 's Rijks schatkist 19 millioen gulden aan bieraccijns, in 1938 8,1 millioen gulden. GedistWijn en Bier Nr. 1 BIERKENSPLAATS. Het bierken, het levend gerst, Het zit er zo noo bedwongen En laat de kraan maar open gaan. Het komt er al uitgesprongen. Huppelend, druppelend, huppelend, druppelend, Lustig dan, Ik zie me zo geeren het bier in de kan. Het bierken uit de ton ontsnapt in de kan. In de kan getapt, het krijgt weer andere luimen. Ei, heft ze maar hoog en giet met een boog Dat al de glazen schuimen. Vlokkende, klokkende, vlokkende, klokkende. Lustig dan, Bier in de glazen daar droom ik van. Het bierken, het bierken in de glazen daar zo klaar, Het staat er nog droevig te dromen. Sa, vrolijke maats, gij kent zijne plaats, Wel moge het U bestromen. Spoelende, koelende, spoelende, koelende, Lustig dan, Best, best, best is het bier, Best is het bier in de leutige man. Onbek. dichter. Ingezonden door de heer J. G. v. Vrede. BIERREVOLVER Gaskell and Chambers Ltd. te Birmingham heeft de bierzuil vervangen door een slang, waarvan het einde bestaat uit een mondstuk met afsluiting, in de vorm van een revolver. Het voordeel is (zegt de fabrikant) dat de bierglazen op elke plaats van de toonbank .volgeschoten kunnen worden, maar overigens is het een angstaanjagend stuk gereed schap voor een vriendelijke gastheer. 10 K. Een truck vol. Wij zien hier het transport naar verondersteld wordt het grootste dat ooit per motortruck plaats vond van een complete pasteuriseerden Dit gigantische product van de machinefabriek Geo J. Meijer Mfg. Co. te Cudahy in Wisconsin, werd in ebruari van dit ,jaai getransporteerd naar de bottelarij van de Fox Head Brewing Co. te Waukesha in dezelfde staat Deze r-n^ST £ata™ct Pasteuriseerder heeft een lengte van ongeveer 20 Mtr en een breedte van 41/2 Mtr en weegt in totaal meer dan 50.000 Kg De pasteuriseerder is geheel automatisch en heeft een capaciteit van 369 flessen per minuut, d.w.z. ruim 22.000 per uur. De kolossale lading werd in de vroege morgenuren verhuisd, voorafgegaan en gevolgd door verkeerspolitie, zodat een minimum van verkcorsbelemmering ontstond.

Amstel - Echo | 1950 | | pagina 10